Sayfa 2/2 İlkİlk 12
16 sonuçtan 13 ile 16 arası

Konu: VOBda APSD Analizi

Teşekkür Teşekkür 
    8.938
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    83.393
    Toplam Teşekkür
    14.315 Yazısı Teşekkür aldı

"Burada yazdıklarım kişisel görüşlerimdir AL - SAT Tavsiyesi değildir"

Yer
    VOBiX.NET
    Teşekkür Teşekkür 
    668
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    8.033
    Toplam Teşekkür
    3.523 Yazısı Teşekkür aldı

http://www.persembe.com/MAKALE/Makale21.htm

siteyi düzenlemişler biraz.
    Pozsiyon yok ama ruh halim kısa ve orta vade vade beklentimi gösterir.
    AL SAT tavsiyesi olarak algılamayın. Ben ki 3-4 yıllık bir amatörüm. Siz üstadlara bakın!
    Bir hatam olursa affola, sizi rahatsız eden bir mesajım olursa özel mesaj atın sileyim.

Yer
    VOBiX.NET
    Teşekkür Teşekkür 
    668
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    8.033
    Toplam Teşekkür
    3.523 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı MASTER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer fiyat düşerken APSD azalıyorsa düşüşü teyit etmiyor demektir...Eğer fiyat yükselirken APSD artıyorsa bu durumda yükselişi destekliyor demektir...Şu anki son duruma bakıyorum,fiyat yatay APSD'de yatay...(Nötr senaryo....)Yani APSD yön konusunda şu an için bir fikir vermiyor...

Ancak dün fiyat yükselirken APSD'nin agresif bir şekilde azaldığını herhalde herkes görmüştür...Ki bu azalış öyle tırı vırı diyeceğimiz türden bir azalış da değildi... -17.000'in kontratın üzerinde bir azalış!!! Bu oranda APSD azalışlarına(veya artışlarına...) öyle sık sık rastlayamazsınız...Ben eğer kapanışa doğru LONG pozisyonda olsaydım beni kesecek olsalar gene de geceye LONG girmezdim...Pozisyonumu kapatır ve FLAT olarak geceye girerdim...Bir de bu azalışı takaslar üzerinden analiz edelim...Dünkü en büyük iki satıcı kim? İŞ YATIRIM ve EFG (Takasta en büyük LONG pozisyonu tutan iki kurum...)En büyük alıcı kim? ANADOLU YATIRIM (Takastaki ilk 5 sıradaki satıcı kurumlardan biriydi...)Ki muhtemelen margin call'dan kaynaklanan mecburi bir satış yaptı...Yani birileri karlarını cebine koymaya başlarken birileri de margin'lerden,stoplarının patlamasından vs. mecburi olarak satış yapmış...Bir de olayı APSD 'nin haricinde hacim yönünden inceleyelim...Çok geriye gitmenize gerek yok...Matriks'ten Volume indikatörünü vadeli grafiğinin üzerine koyun ve son üç aylık periyodu inceleyin...Bu tip sert yükselişlerde hacim dünki seviyelere yaklaştığında izleyen günlerde neler olmuş bakın...Kararınızı kendiniz verin...(En azından bir kaç bin puanlık düşüşler var...)

Bütün bunlar bana artık dönüşün yakın olduğunu düşündürüyor...(En azından sert bir düzeltmenin eli kulağındadır diye düşünüyorum...) Bana bundan sonra hiç kimse ciddi bir düzeltme gelmeden vur-kaçlar dışında yüklü LONG pozisyon taşıtamaz...

Yani güzel kardeşim APSD'yi göz ucuyla da olsa izlemeye devam et...Tecrübe kazandıkça daha doğru yorumlayıp para kazanacak duruma gelebilirsin...Ancak şunu da unutmamak lazım ki şu anda normal piyasa koşulları yok...Yani piyasa şu anda ne APSD ne de başka bir şeyi takmıyor...Bu APSD'nin değerini gözünüzde azaltmasın...Çünkü piyasa normale döndüğünde tekrar işlemeye başlayacaktır...Şu an tek bilinmesi ve konsantre olunması gereken şey piyasanın artık son derece tehlikeli bir hal aldığı ve ellerin de tetikte olması gerektiğidir...Herkese bol kazançlar dilerim...

NOT: Ben yazıyı yazmaya başlarken APSD -0.32 düzeyindeydi...Şimdi ise -%1'i aşmış ancak fiyat yatay olduğundan hala Nötr senaryodayız...
    harcanmasın bu yorum
    Pozsiyon yok ama ruh halim kısa ve orta vade vade beklentimi gösterir.
    AL SAT tavsiyesi olarak algılamayın. Ben ki 3-4 yıllık bir amatörüm. Siz üstadlara bakın!
    Bir hatam olursa affola, sizi rahatsız eden bir mesajım olursa özel mesaj atın sileyim.

Teşekkür Teşekkür 
    8.057
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    226
    Toplam Teşekkür
    90 Yazısı Teşekkür aldı

teşekkürler

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri