10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Vürüs Programları.....

 1. #1
  Üyelik tarihi
  Apr 2008
  Mesajlar
  2.318
  Teşekkür Teşekkür 
  366
  Teşekkür Toplam Teşekkür 
  2.708
  Toplam Teşekkür
  1.422 Yazısı Teşekkür aldı

  Arrow Vürüs Programları.....

  Bilgisayarlar için gerekli....

 2. #2
  Üyelik tarihi
  Apr 2008
  Mesajlar
  2.318
  Teşekkür Teşekkür 
  366
  Teşekkür Toplam Teşekkür 
  2.708
  Toplam Teşekkür
  1.422 Yazısı Teşekkür aldı

 3. #3
  Üyelik tarihi
  Apr 2008
  Mesajlar
  2.318
  Teşekkür Teşekkür 
  366
  Teşekkür Toplam Teşekkür 
  2.708
  Toplam Teşekkür
  1.422 Yazısı Teşekkür aldı

 4. The Following User Says Thank You to cbaykus For This Useful Post:


 5. #4
  Üyelik tarihi
  Nov 2007
  Yer
  Manisa
  Mesajlar
  310
  Teşekkür Teşekkür 
  2.013
  Teşekkür Toplam Teşekkür 
  224
  Toplam Teşekkür
  109 Yazısı Teşekkür aldı

  Standart

  Combofix Virus temizleme programı
  usb memory lerden pc mize bulasan autorun virusu ve verdigi zararları duzeltiyor
  http://download.bleepingcomputer.com/sUBs/ComboFix.exe
  Bu forumda yer alan yatırım bilgi,yorum ve tavsiyeleri yatırım danıŞmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kiŞisel görüŞlerine dayanmaktadır. Bu görüŞler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle sadece bu forumda yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

 6. The Following User Says Thank You to oğuzt For This Useful Post:


 7. #5
  Üyelik tarihi
  Apr 2008
  Mesajlar
  2.318
  Teşekkür Teşekkür 
  366
  Teşekkür Toplam Teşekkür 
  2.708
  Toplam Teşekkür
  1.422 Yazısı Teşekkür aldı

  Standart

  Bu indirme işlemlerinden sonra artık sık sık bilgisayar ı taratıyorum.....

 8. #6
  Üyelik tarihi
  Jan 2009
  Yer
  Turkey/İstanbul
  Mesajlar
  38
  Teşekkür Teşekkür 
  2
  Teşekkür Toplam Teşekkür 
  8
  Toplam Teşekkür
  6 Yazısı Teşekkür aldı

  Standart

  nortel..
  Aktardığım her bilgi SESLİ DÜŞÜNMEMİN eseridir yönlendirici bilgi değildir...

 9. 12.02.09, 21:14

  Sebep
  telif hakkı

 10. #7
  Üyelik tarihi
  Apr 2008
  Mesajlar
  2.318
  Teşekkür Teşekkür 
  366
  Teşekkür Toplam Teşekkür 
  2.708
  Toplam Teşekkür
  1.422 Yazısı Teşekkür aldı

  Arrow Vürüs, trojan, truva atları......  Virüsler, trojanler ve Truva atları internete bağlı bilgisayar kullanıcılarını son yıllarda daha fazla rahatsız etmeye başladı. İnternet, her ne kadar zengin bir içeriğe sahip olsa da, aranılan hemen her şeye en kısa zamanda ulaşılabilse de, iletişimin doruk noktası olsa da, internetin aynı zamanda güvenlik önlemlerinin alınmadığı durumlarda oldukça tehlikeli bir portal olduğunu da belirtmek gerekir.

  Bilgisayarınızdaki hijacker, trojan ve virüsleri tamamen ortadan kaldırmanın yolları burada...

  Bu konuda okuyacaklarınız:

  * 1.Bilgisayarınızdaki zararlılardan kurtulun
  * 2.2008'in Trojan, Spyware ve Hijacker Top 10'u
  * 3.Trojanleri kaldırmak sisteminize zarar verebilir
  * 4.Zararlılardan kurtulmanın yolları-1
  * 5.Zararlılardan kurtulmanın yolları-2
  * 6.Zararlılardan kurtulmanın yolları-3
  * 7.Zararlılardan kurtulmanın yolları-4
  * 8.Zararlılardan kurtulmanın yolları-5
  * 9.Zararlılardan kurtulmanın yolları-6
  * 10.Zararlılardan kurtulmanın yolları-7

  bu hafta alelade bir PC kullanıcısını mercek altına aldı. Bu kullanıcı, internete sıklıkla giriyor, şarkılar indiriyor, arkadaşlarıyla sohbet ediyor ve daha pek çok aktiviteyi internet aracılığıyla gün içinde sürdürüyor.

  Ancak mevcut PC'nin içerisinde virüs, trojan ve benzeri zararlıların olma ihtimali söz konusu. Detaylı bir taramayla acaba tüm bu zararlılardan kurtulmak mümkün mü? Bir sistemden bu gibi zararlıları kurtarmak için ne gibi önlemler alınabilir?

  Bu makalemizde, bilgisayarınızı nasıl tertemiz hale getireceğinizin yollarını açıklayacağız.

  2008'in Trojan, Spyware ve Hijacker Top 10'u

  Öncelikle, 2008 yılının Hijacker, Trojan ve Spyware zararlılarının top 10'una bir göz atalım:  1. Win32 - W32 trojanleri sistemlerdeki şifreleri çalarken, telefon numarası, adres ve banka bilgileri gibi kritik önem taşıyan verileri kendi sunucusuna taşıyor.

  2. Smitfraud - 'Mavi ekran' uyarılarıyla kendini gösteren Smitfraud, sisteminizin registry ayarlarında değişiklik yapıyor.

  3. My WebSearch

  4. CoolWeb Search - Tarayıcınızın ana sayfasını değiştiriyor.

  5. Winfixer - Abartılı güvenlik tehdidi raporları veriyor. En son versiyonu 14 Haziran'da yayınlandı.

  6. ContraVirus - ExpertAntiVirus olarak da biliniyor. Sahte bir anti-spyware uygulaması olan ContraVirus, kendisini satın almanızı ve yüklemenize teşvik ediyor.

  7. Spy-Shredder - Şöyle bir sloganı var, dikkatli olunması gerekiyor: "Eğer bilgisayarınız bir süredir normalden daha yavaş çalışıyorsa, PC'niz virüslerin, adware'lerin ya da spyware'lerin gazabına uğramış olabilir. Spy-Shredder ile bedava sistem taraması yaparken tüm bu zararlılardan bir an evvel kurtulabilirsiniz. Spy-Shredder'i ücretsiz indirmek için tıklayın!"

  8. FakeAlert - Kolayca anlaşılabilir, sisteminizdeki pop-up çubuğunda bir balon içerisinde sık sık yanlış alarmlar verebilir.

  9. Virtumonde - İlk olarak 2003 yılında görüldü. Son sürümü ise 14 Haziran 2008'de kayda geçti.

  10. Virus Protect - Video dosyalarını oynatmak için kullanılan kodeklerin içerisinde bulunabiliyor.  Trojanleri kaldırmak sisteminize zarar verebilir  CHIP Online, makalemizin başında belirttiğimiz normal bir internet kullanıcısının bilgisayarını tamamen 6 saatte temizlemeyi başarabildi. Virüslerin ve spyware'lerin sisteme bulaşması her ne kadar kolay olsa da, onları sistemden tamamen temizlemek oldukça güç olabilir. Örneğin Win32'den etkilenmiş bir sistemde Win32 için yeniden bir yükleme yapılması gerekir, çünkü Win32'yi sistemden tamamen kaldırmak istediğinizde kayıt defteriniz bundan zarar görebilir.

  Kontrolü tamamen kaybetmeden önce bu gibi zararlılardan kurtulmanız çok daha kolaydır. Bunun için bu gibi zararlıların sisteminize bulaşmasını daha baştan engellemeniz gerekir. Anti-virüs yazılımınızı güncel tutarak yeni geliştirilen virüs tehditlerine karşı korumanızı hemen almalısınız.

  Atacağınız adımları bildiğinizde bilgisayarınızı temizlemeniz çok da zor olmayacaktır. Örneğin hangi araçların bu zararlıları kontrol ettiği ve bunları sisteminizden kaldırdığını bilmek eşdeğer bir öneme sahiptir. Eğer gerekli adımları bir an önce atabilirseniz, 6 saat gibi bir süre beklemeksizin çok daha kısa sürede sisteminizi tertemiz hale getirebilirsiniz.

  Bir sonraki sayfamızda zararlılardan en kısa sürede kurtulmanızı sağlayacak araçları inceleyeceğiz.

  Zararlılardan kurtulmanın yolları-1  1- Aşağıda vereceğimiz denetim araçlarını sırasıyla çalıştırın. Tek bir ürün tüm tehditleri denetleyemeyeceği gibi ortadan da kaldırması mümkün değildir. Bu nedenle belli başlı birkaç denetim aracını kullanmanız gerekiyor.

  OverDrive : Ücretsiz olarak kaydolabilirsiniz.
  http://www.overdrive.com/products/dlr/training/

  Ad-Aware 2008 : Mükemmel bir denetim ve kaldırma aracı.
  http://www.download.com/Ad-Aware-Ann...dlPid=10998841

  Spybot Search & Destroy : Ücretsiz olan en iyi araçlardan biri.
  http://www.download.com/Spybot-Searc...dlPid=11000454

  avast! 4 Home Türkçe : Sisteminizi virüslere karşı çek etmenizi sağlayan başarılı bir uygulama.
  http://www.gezginler.net/modules/myd...ition&lid=1083


  Aynı anda birden fazla anti-virüs yazılımı kullanmamalısınız. Eğer sisteminizde hali hazırda bir anti-virüs yazılımı varsa, bu yazılımı kullanmanız yeterlidir. Kullanabileceğiniz diğer alternatif tarayıcılar ise şunlar: Kaspersky, TrendMicro's HouseCall, ESET Online Scanner veya Panda.

  Zararlılardan kurtulmanın yolları-2  2- Virüs, Hijacker ya da trojenleri denetim araçlarıyla bulabildiyseniz, şimdi sisteminizi bunlardan temizleme zamanı gelmiş demektir.

  Günümüzdeki zararlıların büyük bir kısmı kendilerini gizleme konusunda oldukça başarılıdır. Siz bu zararlıları kaldırdığınızı düşünseniz bile, sisteminizi yeniden başlattığınızda bu zararlıların tekrar faaliyete geçtiğini bilinen bir gerçek.

  Windows XP için : Başlat/Yardım ve Destek/Sistem Geri Yükleme ile değişiklikleri Geri Al/Sistem Geri Yükleme Ayarları/Sistem Geri Yükleme özelliğini kapatın ve Tamam'a basın.

  Windows Vista için : Başlat/Bilgisayarım'a sağ tıkla/Özellikler/Sistem Koruması/Listelenen sürücüler kısmındaki onayı kaldırın/Sistem Geri Yükleme özelliğini kapatın ve Tamam'a basın.


  Zararlılardan kurtulmanın yolları-3  3- Bundan sonraki adımda, Windows gezginindeki 'tüm sistem dosyaları ve klasörlerini göster' özelliğini açmamız gerekiyor.

  Windows XP için : Önce çalışan uygulamaların hepsini kapatın, ardından şu yolu izleyin: Başlat/Bilgisayarım'a çift tıklayın/Araçlar/Klasör Ayarları/Görünüm/'Sistem klasörlerini görüntüle'yi bulun/'Bilinen dosya ve klasörleri gizle' seçeneğinin altında yer alan 'Gizli olan dosya ve klasörleri göster' seçeneğini işaretleyin/'Bilinen dosya uzantılarını gizle' seçeneğindeki işareti kaldırın/Uygula'ya basıp Tamam'a basın. İşleminiz bittikten sonra yaptığınız bu ayarı geri almanız gerekiyor.

  Windows Vista için : Başlat/Denetim Masası/Klasik Görünüm/Klasör ayarlarına çift tıklayın/Görünüm/'Gizli dosya ve klasörleri göster'i seçin/'Bilinen dosya uzantılarını gizle' seçeneğini kaldırın/Uygula'ya basıp Tamam'a basın.


  Zararlılardan kurtulmanın yolları-4
  4- Bir malware'yi kaldırırken, bu işlemi Güvenlik Mod'unda yapmak en iyi yöntemdir. Pek çok sistemde Güvenlik Mod'a erişmek için aynı yol izlenir: Bilgisayarınız yeniden başlarken siyah ekranda F8 tuşuna basın ve SafeMode ya da Güvenlik Mod'unu seçin.

  Eğer Güvenlik Mod'una ulaşma konusunda bir problem yaşıyorsanız Windows XP altında şu yolu izleyin: Başlat/Çalıştır/tırnak işaretleri olmaksızın 'msconfig' yazın/boot ini/SafeBoot/Ağ/Uygula/Tamam. Bu işlemin ardından bilgisayarınızı yeniden başlatabilirsiniz.

  Vista altında ise : Başlat/Tüm programlar/Donatılar/Çalıştır/tırnak işareti olmaksızın 'msconfig' yazın/Boot/Safe boot/Ağ/Uygula ve Tamam'a basın.

  Uyarı: Msconfig'deki diğer ayarlara kesinlikle dokunmayın. Bu, sisteminize zarar verebilir.  Zararlılardan kurtulmanın yolları-5
  5- Spyware'ler için ise Adaware veya Spybot programlarını tercih edebilirsiniz. Yinelemeli uyarılarla karşılaşıyorsanız, sisteminizde trojan veya hijack olabilir. Bu gibi durumlarda alanında tanınmış kaldırma araçlarını mutlaka kullanmalısınız.

  Kaldırma araçlarını öncelikle Windows altında çalıştırın ve ardından Güvenlik Mod'unda da bu araçları kullanarak sisteminizi son olarak yeniden başlatın.

  6- Yazımızda yer verdiğimiz Top 10'da bulunan zararlılardan kurtulmak için aşağıda vereceğimiz kaldırma araçlarını kullanabilirsiniz.

  CWS Shredder aracını indirmek için tıklayın.
  http://www.majorgeeks.com/downloadge...31cf62d8910a77

  Smitfraud aracını indirmek için tıklayın.
  http://siri.urz.free.fr/Fix/SmitfraudFix.exe

  Vundo and Win32 aracını indirmek için tıklayın.
  http://vundofix.atribune.org/

  Hijack This aracını indirmek için tıklayın.
  http://www.download.com/Trend-Micro-...-10227353.html

  CWShredder aracını indirmek için tıklayın.
  http://www.intermute.com/products/cwshredder.html

  Zararlılardan kurtulmanın yolları-6


  7- Hijackerlar ve bazı inatçı zararlılar, sisteminizden çok daha zor bir şekilde kazınabilir. 'Hijack This' her ne kadar etkili bir araç olsa da, bir uzmandan yardım alınmadan kullanılmaması gerekir. Çünkü bu gibi araçlar, detaylı bilgi gerektirdiği gibi, amatör kullanıcıların yanlış bir takım ayarlarla sistemlerine zarar verebilmeleri de olasıdır.

  8- Tüm zararlılardan kurtulduğunuza artık emin olduysanız, yeni bir 'Sistem Geri Yükleme Noktası' yaratabilirsiniz.

  Bunun için Windows XP altında Başlat/Tüm Programlar/Donatılar/Sistem Araçları/Sistem Geri Yükleme/'Sistem Geri Yükleme Noktası Oluştur'u seçin ve sonraki adıma geçin/Geri Yükleme noktanıza isim verdikten sonra 'Oluştur'u seçmeniz yeterli.

  9- OverDrive ve Adaware ile sisteminizi son olarak bir kez daha taratın. OverDrive sonuçlarınızda gözle görülür bir değişimin olduğunu fark edeceksiniz. Listedeki virüs ve spyware işlemleri kırmızı ve sarı renkte gösteriliyor.  Zararlılardan kurtulmanın yolları-7  10- Tüm bu işlemlerden sonra anti-virüs yazılımınızı yeniden yükleyebilir ya da Avast'ın ücretsiz olan yazılımını sisteminize kurabilirsiniz. Eğer yeni bir anti-virüs yazılımı kurduysanız, öncelikle bu aracınızı hemen güncelleştirmelisiniz. En güncel sürüme ulaşan anti-virüs yazılımı, sizi yeni çıkan virüslere karşı koruyabilecektir.

  Bu gibi problemlerden nasıl kaçınabiliriz? Aslında çözümü gayet basit:Şarkı y a da filmleri indirdiğiniz, sıklıkla ziyaret ettiğiniz sayfaların güvenli olduğuna emin olun. Çünkü virüs ya da trojanlerin büyük bir bölümü bu gibi kaynaklardan bilgisayarlara bulaşmaktadır.

  BearShare, PirateBay ve Limewire gibi yazılımlar, bu gibi problemlere adeta davetiye çıkarmaktadır. Bu nedenle bu gibi araçları kullanırken son derece dikkatli olmanız gerekiyor.


 11. The Following User Says Thank You to cbaykus For This Useful Post:


 12. #8
  Üyelik tarihi
  Jan 2009
  Mesajlar
  2.227
  Teşekkür Teşekkür 
  2.525
  Teşekkür Toplam Teşekkür 
  1.643
  Toplam Teşekkür
  863 Yazısı Teşekkür aldı

  Standart

  ben de bi kaç antivirüs tavsiye etmek isterim..şu anda 3 tane kullanıyorum ve bunlar aktif çalışmamakla birlikte virüs girse bile prgramı belli zzamanlarda çalıştrdgınızda sorunu hemen çözüyo..tabiki olmazsa olmaz adware sevgili cbaykus zaten onun linkinii vermiş..digeri superantispyware
  http://www.superantispyware.com/down...NTISPYWAREFREE
  eger bu ikisi sorunu çözemezse ben deneme sürümleri haricinde linkini bulamadım çok aradım ama alma şansınız varsa spywaredoctor u alın..çok kuvetli ve sistemi hemen kontrol altına alıyo..
  Dünyada görmek istediğin değişim, sen ol..michael scofield

 13. The Following 3 Users Say Thank You to marakes For This Useful Post:


 14. #9
  Üyelik tarihi
  Dec 2012
  Mesajlar
  64
  Teşekkür Teşekkür 
  2.200
  Teşekkür Toplam Teşekkür 
  227
  Toplam Teşekkür
  58 Yazısı Teşekkür aldı

  Standart

  Windows kullananlar artık lisanslı veya ücret verip antivirus kullanmalarına gerek yok.
  Microsoft ücretsiz antivirüs programı yayınladı. Gayet başarılı ve bilgisayarı kasmıyor.

  http://windows.microsoft.com/tr-tr/w...tials-download

 15. The Following 2 Users Say Thank You to Permanent For This Useful Post:


 16. #10
  Üyelik tarihi
  Apr 2008
  Mesajlar
  2.318
  Teşekkür Teşekkür 
  366
  Teşekkür Toplam Teşekkür 
  2.708
  Toplam Teşekkür
  1.422 Yazısı Teşekkür aldı

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •