Sonuçlar: imkb yorumlarınızı nasıl alırdınız?

Katılımcı sayısı
38. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 2 no'lu mesajdaki şekli iyi

19 50.00%
  • imkb yorumu mu asla !

2 5.26%
  • daha fazla destek direnç rakamlarına dayalı rakamsal yorumlar

16 42.11%
  • Hiçbiri ( o zaman lütfen özel mesajla isteğiniz tarzı iletin )

2 5.26%
Birden fazla seçeneğe oy verilebilir.
Sayfa 2/153 İlkİlk 12341252102 ... SonSon
1825 sonuçtan 13 ile 24 arası

Konu: İMKB 100 Yorum Ve Stratejileri

Teşekkür Teşekkür 
    0
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    5
    Toplam Teşekkür
    4 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı traderslm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Demekki dün realizasyon sonrası bugün muhtemel gap li açılış sonrası yeni pozisyon almak için 56100 üzeri bir kapanış görene kadar bekleyeceğim. Ya da bu seviyelerden satış gelmesiyle ilk etapta 55100 ün destek olmasını olmazsa da 53000 lere geri çekilip taban oluşturabilecek miyiz ona bakıp ona göre pozisyon alacağım.

İki gündür seans içi yorumlarda belirttiğim dolar/yen paritesindeki tepki dün itibarıyle gelmiş oldu. 112.30 lara kadar da devam etmesi muhtemel ama bence halen bu da bir TEPKİ 112.50 seviyesi üzerine çıkıp orada kalmadan.

Dediğim gibi bunun bir tepki den çıkması için piyasanın 56100 üzerinde bir kapanış yapması lazım. Bugün çarşamba bu kapanış olursa piyasa beklediğimizden çok kuvvetli ve yıl sonu hareketi yapabilecek demenin ilk sinyali gelebilir. Aksi takdirde bugün göreceğimiz seviye tepki de görebileceğimiz en üst seviyeler olarak da kalabilir.

111,33 dolar/ yen paritesi
    13362 dow futures 0,26% artı dün aksam kapanısına gore.

1,1820-1,1830 dolar kotasyonları sabah ıtıbarıyle

157,800 - 158,300 244 spread eurobond lar...

mutlu seanslar
    dünkü yoruma ek olarak söyleyecek hiçbirşeyim yok aslında o yüzden lafı fazla uzatmayayım. 56100 üzeri kapanış olmadan yukardaki fikirlerin aynen geçerlidir.

Ancak şunu belirteyim dün bir arkadaş sormuştu . Yıl sonu hareketi ben bekliyorum Aralık ayında ama bu hareketin olması için öncelikle piyasaların şu dönemi atlatması lazım bu dönem de kanımca kasım ın son haftasına gelinceye kadar ( 2 hafta kadar daha 56100 kırılmadıkca yatay bantta en ıyımser tahmınle 56100 - 53000 arasında gecebılır) 56100 sevıyesı uzerınde bır ıkı gun kapanıs goruyorsak o zaman son hareket yıl sonu hareketı oncesı son ayı tuzagı hareketı olarak kalır o nedenle bugun mesela pıyasa cok fazla sınyal verecek bu konuda dıye dusunuyorum.

Mutlu seanslar
    Bu forumda yer alan yatırım bilgi,yorum ve tavsiyeleri yatırım danıŞmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kiŞisel görüŞlerine dayanmaktadır. Bu görüŞler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle sadece bu forumda yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Teşekkür Teşekkür 
    0
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    0
    Toplam Teşekkür
    0 Yazısı Teşekkür aldı

dünkü yoruma ek olarak söyleyecek hiçbirşeyim yok aslında o yüzden lafı fazla uzatmayayım. 56100 üzeri kapanış olmadan yukardaki fikirlerin aynen geçerlidir.

Ancak şunu belirteyim dün bir arkadaş sormuştu . Yıl sonu hareketi ben bekliyorum Aralık ayında ama bu hareketin olması için öncelikle piyasaların şu dönemi atlatması lazım bu dönem de kanımca kasım ın son haftasına gelinceye kadar ( 2 hafta kadar daha 56100 kırılmadıkca yatay bantta en ıyımser tahmınle 56100 - 53000 arasında gecebılır) 56100 sevıyesı uzerınde bır ıkı gun kapanıs goruyorsak o zaman son hareket yıl sonu hareketı oncesı son ayı tuzagı hareketı olarak kalır o nedenle bugun mesela pıyasa cok fazla sınyal verecek bu konuda dıye dusunuyorum.

Mutlu seanslar
    Teşekkür ediyorum sayın traderslm. Ellerinize sağlık...

Teşekkür Teşekkür 
    0
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    5
    Toplam Teşekkür
    4 Yazısı Teşekkür aldı

Herkege gunaydın stratejimiz de bir değişiklik yok mesaj kalabalıgı yapmasın diye alıntı yapmadım ama iki gun onceki yorum yine aynen geçerlidir. Bugüne özel seans içi takip edilmesi gereken önemli yerler neresi derseniz.

Öncelikle 53950 önemli adlettiğim bugüne özel ilk destek seviyesi olacak. Burası bugün tutabilir diye düşünüyorum. Ancak 55100 rakamı üzerinde bir kapanış görmezsek akşam yeni bant aralığımız 52900-55100 olabilir diye düşünüyorum.

Bu bağlamda şayet açılışta 53950 seviyesinin tuttugunu görürsem 55100 e kadar olası tepki için marj cok az ama maksat sıkıntıyı gecırsın madem ekran ızlıyoruz bır mini al sat deneyebilirim. Ama burada marj cok olmayacak ve 53950 seviyesinin altına sarkma stop-loss seviyem olacak.
    Açılışta yüksek olursak ( 54800 lerin üzerinde) sonradan aşağı gelirsek hiçbirşeye dokunmayacagım.

Dün dow 13050 seviyesine tekrar değdi ve 13100 üzeri kapattı. Orada 13050 - 13250 bandında hareket devam ettikce kabaca bizde de 52900 - 55100 bandında git geller devam edecek gibi.

Herkese mutlu seanslar dilerim. Şimdiden iyi tatiller Pazartesi sabah yeni hafta yorumunda görüşmek üzere . Seans içi yorumlar BORSACININ KAHVESİ'nde.
    Bu forumda yer alan yatırım bilgi,yorum ve tavsiyeleri yatırım danıŞmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kiŞisel görüŞlerine dayanmaktadır. Bu görüŞler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle sadece bu forumda yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Teşekkür Teşekkür 
    0
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    0
    Toplam Teşekkür
    0 Yazısı Teşekkür aldı

Standart u-100 grafiği

Teşekkür Teşekkür 
    0
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    0
    Toplam Teşekkür
    0 Yazısı Teşekkür aldı

Arkadaşlar aranıza yeni katıldım bir grafik ekleyeyim de çorbada tuzumuz olsun dedim... Sevgili HKAYIKCI sayesinde aranızdayım. Herkese bol kazançlı haftalar..

Teşekkür Teşekkür 
    0
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    5
    Toplam Teşekkür
    4 Yazısı Teşekkür aldı

HAFTALIK YORUM

Herkese günaydın ve mutlu bir hafta dilerim öncelikle. Geçen haftaki haftalık yorumda ilk önemli desteğin 52900 seviyesinde olduğunu ve önemli olan geçen haftaki olumsuz yurtdışı havasında 52900 altı kapanış yapıp yapmayacağımız olduğunu . Bu tutunma gerçekleşirse 55100 lere hatta hafta içi yaptığımız yorumlarda diriliğe dayanarak 56100 lere kadar bir hareketin tepki olarak nitelendirilmesi gerektiğini belirtmiştim. Maksimum 56064 seviyesini gören İMKB haftayı 54304 seviyesinden kapattı.

Geçen hafta 52900 üzeri bir kapanışı bile önemsediğimi belirtmiştim. Nedeni de 52900 seviyesi altına kapanışın sarkmadığı sürece piyasanın yurtdışına göre "nispeten kuvvetli" kalacağını düşünmem di bu hafta da aynını düşünüyorum.

Bu haftaya baktığımızda yine bant olarak 52900 - 55100 seviyesi görülüyor. Ancak bu hafta bir önemli husus var bence dikkat edilecek ki bu da geçen haftaki gibi 56100 e kadar bir hareket olursa hatta 55400 lere kadar bir hareket olursa bu üç hafta önce oluşan haftalık bazda mini düşüş trendini kırmamız anlamına gelecek. Bu ne demek derseniz piyasa en kötü ihtimalle yatay a ama kuvveti sebebiyle olumlu tarafa bir adım yaklaşmış olacak. O nedenle bu hafta ki bant aralığını 52900 - 55100 beklememle birlikte 55100 seviyesi üzeri ataklar da piyasanın tepki değil bu sefer olumlu tarafa geçme isteğini göreceğim ve stratejimi ona göre oluşturacağım diye düşünüyorum.

Bir de sn bariscaa ya grafik için hemen teşekkür edeyim herkes malum bu 53.300 de geçen hafta döndüğümüz ve kanal desteği olan seviyeyi görüyor ve altında 48500 e kadar bir boşluk olduğunu da görüyor. O nedenle 52900 seviyesi piyasa tarafından pek duyamayacağınız bir seviyedir ve 53300 altına sarkıtılarak bu tuzak kullanılabilir diye düşünüyorum. Bu harekete kendi adıma dikkat edeceğim.

Buna göre şayet 55100 seviyesi geçilip 55500 lere bir atak gelirse ya da 52900 seviyesi gelip burada tutunma gerçekleştiğini görürsem bir miktar pozisyon açmayı düşünüyorum. Bu oluşumları vakit buldukça seans içi ve günlük yorumlarla paylaşacağım.

Özetle haftalık olarak düşündüklerim bunlardır daha uzun yazıp laf salatası yapmayalım. Hepinize sağlıklı ve mutlu bir hafta dilerim tekrar.

Teşekkür Teşekkür 
    0
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    5
    Toplam Teşekkür
    4 Yazısı Teşekkür aldı

HAFTALIK YORUM

Herkese günaydın ve mutlu bir hafta dilerim öncelikle. Geçen haftaki haftalık yorumda ilk önemli desteğin 52900 seviyesinde olduğunu ve önemli olan geçen haftaki olumsuz yurtdışı havasında 52900 altı kapanış yapıp yapmayacağımız olduğunu . Bu tutunma gerçekleşirse 55100 lere hatta hafta içi yaptığımız yorumlarda diriliğe dayanarak 56100 lere kadar bir hareketin tepki olarak nitelendirilmesi gerektiğini belirtmiştim. Maksimum 56064 seviyesini gören İMKB haftayı 54304 seviyesinden kapattı.

Geçen hafta 52900 üzeri bir kapanışı bile önemsediğimi belirtmiştim. Nedeni de 52900 seviyesi altına kapanışın sarkmadığı sürece piyasanın yurtdışına göre "nispeten kuvvetli" kalacağını düşünmem di bu hafta da aynını düşünüyorum.

Bu haftaya baktığımızda yine bant olarak 52900 - 55100 seviyesi görülüyor.
    Ancak bu hafta bir önemli husus var bence dikkat edilecek ki bu da geçen haftaki gibi 56100 e kadar bir hareket olursa hatta 55400 lere kadar bir hareket olursa bu üç hafta önce oluşan haftalık bazda mini düşüş trendini kırmamız anlamına gelecek. Bu ne demek derseniz piyasa en kötü ihtimalle yatay a ama kuvveti sebebiyle olumlu tarafa bir adım yaklaşmış olacak. O nedenle bu hafta ki bant aralığını 52900 - 55100 beklememle birlikte 55100 seviyesi üzeri ataklar da piyasanın tepki değil bu sefer olumlu tarafa geçme isteğini göreceğim ve stratejimi ona göre oluşturacağım diye düşünüyorum.

Bir de sn bariscaa ya grafik için hemen teşekkür edeyim herkes malum bu 53.300 de geçen hafta döndüğümüz ve kanal desteği olan seviyeyi görüyor ve altında 48500 e kadar bir boşluk olduğunu da görüyor. O nedenle 52900 seviyesi piyasa tarafından pek duyamayacağınız bir seviyedir ve 53300 altına sarkıtılarak bu tuzak kullanılabilir diye düşünüyorum. Bu harekete kendi adıma dikkat edeceğim.
    Buna göre şayet 55100 seviyesi geçilip 55500 lere bir atak gelirse ya da 52900 seviyesi gelip burada tutunma gerçekleştiğini görürsem bir miktar pozisyon açmayı düşünüyorum. Bu oluşumları vakit buldukça seans içi ve günlük yorumlarla paylaşacağım.
    Özetle haftalık olarak düşündüklerim bunlardır daha uzun yazıp laf salatası yapmayalım. Hepinize sağlıklı ve mutlu bir hafta dilerim tekrar.
    şimdi bu yorumda üç kısmında da onemlı yer olarak 52900 seviyesi verdim ama asıl olarak bugün 53300 altı stop yaptırıldı mı yaptırılmadı mı bunun cevabını alacagız . Nasıl mı günlük kapanıs ıtıbarıyle tekrar 52900 uzerınde oluyorsak. Abd de 12950 - 13250 bandının tam altında kapanıs oldu. Asya piyasaları bunu umursamadı ve toparlanmalar goruldu. Dow future ları su an %0.66 yukarıda doolar/yen parıtesı dün 109.80 lerdeyken ABD piyasası aksam kapanırken şu an 110.25 seviyesinde o nedenle 52900 ün sabah açılışta çalışacağını söylemek fazla bir müneccimlik sayılmaz ama önemli olan akşam kapanışımız. Bugün itibarıyle öncelikle 54250 seviyesi var seans içi olarak yukarıda bu seviyenin üzerinde bir kapanış yapabilirsek gün sonu dünkü hareketin bir tuzak olduğu ( 53300 altı) kesinleşmiş olacak bana göre. Ama grafiği kurtarmak açısından 52900 üzeri bir kapanış da yine yeterli bana göre. Dün 53600 - 800 bandından %25 lik pozisyon açmıştım. İlk realize düşüneceğim seviye 54250 ler olabilir görürsek orada ne hareketler oluyor ona göre seans içi yorumlarda değerlendiririz. Bunun haricinde açılış düşük olup da 52900 de tutunma şeklinde oluyorsa %50 seviyesine çekebilirim pozisyonlarımı. Onu da seans içi yorumlarda paylaşırız duruma göre. Ama yüksek açılırsak ilave pozisyon almayacağım.

Herkese mutlu seanslar

Teşekkür Teşekkür 
    0
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    5
    Toplam Teşekkür
    4 Yazısı Teşekkür aldı

şimdi bu yorumda üç kısmında da onemlı yer olarak 52900 seviyesi verdim ama asıl olarak bugün 53300 altı stop yaptırıldı mı yaptırılmadı mı bunun cevabını alacagız . Nasıl mı günlük kapanıs ıtıbarıyle tekrar 52900 uzerınde oluyorsak. Abd de 12950 - 13250 bandının tam altında kapanıs oldu. Asya piyasaları bunu umursamadı ve toparlanmalar goruldu. Dow future ları su an %0.66 yukarıda doolar/yen parıtesı dün 109.80 lerdeyken ABD piyasası aksam kapanırken şu an 110.25 seviyesinde o nedenle 52900 ün sabah açılışta çalışacağını söylemek fazla bir müneccimlik sayılmaz ama önemli olan akşam kapanışımız. Bugün itibarıyle öncelikle 54250 seviyesi var seans içi olarak yukarıda bu seviyenin üzerinde bir kapanış yapabilirsek gün sonu dünkü hareketin bir tuzak olduğu ( 53300 altı) kesinleşmiş olacak bana göre. Ama grafiği kurtarmak açısından 52900 üzeri bir kapanış da yine yeterli bana göre. Dün 53600 - 800 bandından %25 lik pozisyon açmıştım. İlk realize düşüneceğim seviye 54250 ler olabilir görürsek orada ne hareketler oluyor ona göre seans içi yorumlarda değerlendiririz. Bunun haricinde açılış düşük olup da 52900 de tutunma şeklinde oluyorsa %50 seviyesine çekebilirim pozisyonlarımı. Onu da seans içi yorumlarda paylaşırız duruma göre. Ama yüksek açılırsak ilave pozisyon almayacağım.

Herkese mutlu seanslar
    Herkese gunaydın FED tutunakları sonucu ilginc gelısmeler yasandı dow da once 13107 sevıyesı goruldu seans acılınca kı dun seans ıcı yorumda 13110 uzerı kapatırsa dow yataya gırdıgımız teyıtlenmıs olur ıyı ce demıstım. O bakımdan 13110 onemlıydı o sevıyeden gelen satıslarla seans ıcı 12844 sevıyesındekı agustos ayında gordugumuz dıp kapanıs olan sevıyeye denk gelmekte ıdı buradan gelen tepkı ve kapanısın da 13010 sevıyesınden olması. İyi güzel tamamen teknik bir hadise olarak gelişiyor olay demek bu yaşasın grafikler.

Peki bugun asya da neler oluyor oncelıkle doların deger yıtırmesı euro/dolar ın zırve kırmasıyla dolar/yen parıtesı de yen tarafında kuvvetlendı ve tekrar 109 sevıyesıne hatta sabah bır ara 108.70 lere kadar gerıledı bu doların tum para bırımlerıne karsı neredeyse deger kaybettıgı bır ortamda normal ancak yen ın degerı artınca ve FED ABD de buyume yı asagı revıze edınce dırekt abd ye mal ureten japonya nın ve ıhracatının bundan etkılenmemesı mumkun degıl ıste asya da olan bu.

Peki biz neyleyelım bu havada. Bızım subprime mortgage gibi bir sorunumuz yok muhtemelen bugun satıs yapacaklar da yıne yen borclanıp burada mecburen pozısyon kapatacak adamlar olacak . Petrol bızde sıkıntı uretıcı degılız desenız hemen cevabım bu rallı petrol yukselırken olmadı mı olur. O nedenle bu gunku kapanıs bence yıne ılgınc olacak pıyasada.

52900 altı kapanıs olmadan %25 pozısyonumu tasımaya devam edecegım onun harıcı baska bırsey yapmayı dusunmuyorum. Kapanısımız 52900 uzerı olursa yalnız aksama %50 pozisyona cıkmayı dusunuyorum. İzleyip göreceğiz.

Herkese mutlu seanslar.

Teşekkür Teşekkür 
    0
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    5
    Toplam Teşekkür
    4 Yazısı Teşekkür aldı

Herkese gunaydın FED tutunakları sonucu ilginc gelısmeler yasandı dow da once 13107 sevıyesı goruldu seans acılınca kı dun seans ıcı yorumda 13110 uzerı kapatırsa dow yataya gırdıgımız teyıtlenmıs olur ıyı ce demıstım. O bakımdan 13110 onemlıydı o sevıyeden gelen satıslarla seans ıcı 12844 sevıyesındekı agustos ayında gordugumuz dıp kapanıs olan sevıyeye denk gelmekte ıdı buradan gelen tepkı ve kapanısın da 13010 sevıyesınden olması. İyi güzel tamamen teknik bir hadise olarak gelişiyor olay demek bu yaşasın grafikler.

Peki bugun asya da neler oluyor oncelıkle doların deger yıtırmesı euro/dolar ın zırve kırmasıyla dolar/yen parıtesı de yen tarafında kuvvetlendı ve tekrar 109 sevıyesıne hatta sabah bır ara 108.70 lere kadar gerıledı bu doların tum para bırımlerıne karsı neredeyse deger kaybettıgı bır ortamda normal ancak yen ın degerı artınca ve FED ABD de buyume yı asagı revıze edınce dırekt abd ye mal ureten japonya nın ve ıhracatının bundan etkılenmemesı mumkun degıl ıste asya da olan bu.

Peki biz neyleyelım bu havada. Bızım subprime mortgage gibi bir sorunumuz yok muhtemelen bugun satıs yapacaklar da yıne yen borclanıp burada mecburen pozısyon kapatacak adamlar olacak . Petrol bızde sıkıntı uretıcı degılız desenız hemen cevabım bu rallı petrol yukselırken olmadı mı olur. O nedenle bu gunku kapanıs bence yıne ılgınc olacak pıyasada.

52900 altı kapanıs olmadan %25 pozısyonumu tasımaya devam edecegım onun harıcı baska bırsey yapmayı dusunmuyorum. Kapanısımız 52900 uzerı olursa yalnız aksama %50 pozisyona cıkmayı dusunuyorum. İzleyip göreceğiz.

Herkese mutlu seanslar.
    ŞÜKRAN GÜNÜ

Herkese günaydın,
    Abd yatırımcısı sanırım OH Be sukran gunu dıyecek en azından bugun dow un dusme sansı yok kapalı. Bız de OHH BE ABD borsası bugun acık degıl dıyecegız sanırım.

Grafiksel acıdan bakıldıgında 52900 altı kapanıs yapılması piyasayı ıyıce zayıflattı ustune ustluk aksam dow once dırenıp dırenıp son 1 saatte gelen satıslarla 12844 sevıyesındekı agustos da gordugu dıp kapanısın altında bır kapanıs yaptı. Demek aslında 52900 u dow un 12950 altı kapanısına gore ayarlamıslar. Hatırlarsanız haftalık bant olarak 12950 - 13250 dow da 52900 - 55100 de ımkb 100 de beklıyordum. Bandı beraber kırmıs oldular.

Peki şimdi ne olacak şimdi cok sey olabilir. Bugün tepki alıp 52900 uzerıne cıkıp bandın ıcıne doner ve Şükran gunu yapabılır. Ya da 52900 yenı dırencımız olur ve asagıda seans acılıslarından kaynaklanan bosluk dolabılır ve 50900 - 51100 bandına cekılme olabılır ılk etapta.

Ne yapmak lazım derseniz hiçbirşey cevabını verecegım . Likit olmak şu an ve olayın sakinleştiğini görmek en mantıklı hareket olacaktır. Çünkü dow un özellikle 12844 altına sarkıp orada kapanıs yapması 10700 den baslayan trendın kırılmasına sebep oldu orada. Aşağıda ise 51100 görülürse oradan donecek mı o da bır muamma şimdililk o nedenle netlesmeyı gormeden ben sahsen yenı pozısyon almayacagım.

Herkese mutlu seanslar.

Teşekkür Teşekkür 
    0
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    0
    Toplam Teşekkür
    0 Yazısı Teşekkür aldı

bir gün olsun nakitte giremedım ya bu düşüşlere ;-)

senin disiplinine hayranım...

Teşekkür Teşekkür 
    0
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    5
    Toplam Teşekkür
    4 Yazısı Teşekkür aldı

herkese gunaydın ... oncekı gun tcell kaynaklı 600 puan cıkan endeks dun de tcell kaynaklı eksı kapattı. Dun seans ıcı gorulen 51500 e kadar ılk seans sarksak da ıkıncı seans 51800 lerı dıp yapan endeks de yuklu satıs ordınolarının karsılandıgını gorduk. Tahvıl gune 16,79 dolar ıse 1,1930 lar sevıyesınde basladı bankalar arasında dun de o cephe ıyı ıdı ama bız sanırım tcell yuzunden artı kapatamadık dun bugun tasların yerıne oturmasıyla ılk etapta 52900 lere kadar bır tepkı ızleyebılırız.

Bugun abd de acılacak su an future ları hafıf artı ancak orada 12844 sevıyesının altına sarkmayla 12500 e kadar onumuz bosaldı gıbı oldu. O yuzden 52900 uzerı kapatıp oraya yerlesmeden ben yenı pozısyonu rısklı buluyorum halen . Ama seans ıcı 51800 e gevsemeler alım denenıp 52900 e olusacak muhtemel tepkı degerlendırılebılır ekran seyredıp de ıslem yapmadan durmam dıyenler ıcın.

Tahvıl de 16.75 sevıyesının altına ınılırse o cephe bıraz daha rahatlar ve dolar da parıte etkısıyle de bırlıkte bır gerıleme gelebılır. Ancak doların deger kaybı tum paralar karsısında carry trade cılerın ıstahını halen kesecektır . Dow un da 12844 u kesmıs olması.

Bunları dusunerek hareket etmek gerek
    herkese mutlu seanslar.

Teşekkür Teşekkür 
    0
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    5
    Toplam Teşekkür
    4 Yazısı Teşekkür aldı

HAFTALIK YORUM

Geçtiğimiz hafta 52900 - 55100 bandında bekledıgımız bant aralıgı 51527 - 54910 sevıyesınde gerceklestı. Ust sevıyenın tutup alt sevıyenın tutmamasının sorumlusu oncelıkle dow un 12950 altına sarkması oldu ve bu dow dakı 200 puanlık yansıma bızım de 52900 destegınden 1400 puanlık asagı bır savrulmasına neden oldu.

Bunları biliyorsunuz şimdi bu hafta neler olabilir ona bakalım.

Haftanın açılışı itibarıyle dow un tekrar cuma 12950 sevıyesı uzerınde kapatması bu haftanın muhtemel bır tepkı haftası olması ıhtımalını kuvvetlendırıyor. Burada dow dan bagımsız bızım grafıge bakacak olursak benım bu hafta ıcın onemsedıgım sevıye 53650 sevıyesıdır. Yine alakasız bır sevıye dıyebılırsınız belkı ama bu sevıye son harekette 58000 lerden baslayan dususun bu haftakı dırenc sevıyesıdır. Şayet bu sevıye uzerıne cıkabılıyorsak pıyasada dususun sonlandıgını ve en kotu ıhtımalle yatay banda gerı donus yapıldıgını soylemek mumkun olacaktır. Aksı takdırde tepkılerde 53650 sevıyesı uzerıne cıkamadan satıslarla karsılasıyorsak o takdırde dusus bıttı demek ıcın erken oldugunu dusunuyorum.

Aşağıda ise 51800 gecen hafta destek buldugumuz bır sevıye olarak karsımıza cıktı ancak asıl onemlı destek 51100 sevıyesınde. Bu hafta 53650 sevıyesını asamıyorsak haftalık bazda 51100 sevıyesını gormemız de olası. O nedenle gecen hafta nasıl 52900 sevıyesıne dıkkat ettıysem bu hafta da 53650 yı gecıp gecemedıgımıze dıkkat edecegım. Detaylarını gunluk yorumlarda paylasırız.

Yalnız hemen belırteyım bu 53650 bugun asılması gereken sevıye degıl yanlıs anlasılmasın bu hafta ıcınde gecılmesı gereken sevıye yonumuz yukarı donecekse ya da en azından yatay pıyasanın teyıdının gelmesı ıcın. Daha ozetle dususden kurtulmamız ıcın.

Hepinize sağlık ve mutluluk dolu bir hafta dilerim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)