1921 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: Fikirler -> Sistemler

Threaded View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Teşekkür Teşekkür 
    0
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    84
    Toplam Teşekkür
    54 Yazısı Teşekkür aldı

Bu arada sistemde kullanılan göstergelerle ve sistemle ilgili bir kaç bir şey açıklamayı atlamışım...

1. ADX, PDI ve MDI default değerleri olan 14 periodluk kullanılıyor.
    2. PSAR'ın default değerleri bildiğiniz gibi 0.02 ve 0.2, ama ben PSAR'ı fiyattan biraz daha uzakta tutarak alım satım sayısı azaltmak için değerleri 0.015 ve 0.1'e getirdim. Bu değerleri ekran üzerinde deneme yanılma ile buldum. Optimize değerler değildir.
    3. Optimize edilerek daha uygun değerler bulunabilir ama curve fitting dediğimiz test edilen döneme tam oturan ama ilerki dönemlerde felaket performans gösterecek değerler bulabiliriz. Sürekli bir test et, optimize et döngüsü içinde kaybolabiliriz. Bu nedenle genel prensiplerin peşinde koşmak daha anlamlı geliyor bana.
    4. Sisteme genel olarak baktığımızda bir tetik ve bir filtreden oluşuyor. Her iki pozisyon şartı da eşdeğer olduğu için (PDI>MDI ve PSar<Close long; MDI>PDI ve CLose<Psar short) hangisi tetik hangisi filtre söylemek şu aşamada doğru değil. Psar'ı aynı zamanda StopLoss değeri olarak da kullanıyoruz, Çünkü barın en düşüğü ya da en yükseği Psar değdiğinde Psar yön değiştirmekte. Bu da bize Limitli emir ile pozisyon takibi olanağı sağlıyor.
    5. Her iki göstergeyi de daha iyi performe edecek başka göstergeler ile değiştirebilir. Ancak bunlardan biri mutlaka takip eden stoploss olmalı ki ekrana yapışmak zorunda kalmayalım.

Devam edecek...
    Yukardaki mesajım herhangi bir analiz içeriyorsa, bilmelisiniz ki yazdıklarım sadece ve sadece görebildiklerimdir.
    Okurken 3 numara miyop olma ihtimalimi lütfen gözardı etmeyin.

2. The Following 2 Users Say Thank You to hdioxyde For This Useful Post:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri