Ana Sayfa / Analizlerin Tümü Burada / Borsa Analiz / Fenerbahçe ana para artırımına gidiyor

Fenerbahçe ana para artırımına gidiyor

Fenerbahçe’nin yüzde 250 oranındaki bedelli ana para artırımının rüçhan hakları kullanımı 11-25 Ekim’de gerçekleşecek.

Borsa İstanbul’da halka açık Fenerbahçe Futbol AŞ’nin bedelli ana para artırımında yeni hisse alma hakkı kullanımının yarın başlamış olacağı ve 25 Ekim’e kadar devam edeceği belirtilerek, 1 hisse için kullanım hakkı bedelinin 5 TL olarak belirlendiği kaydedildi.

Fenerbahçe tarafınca Kamuyu aydınlatma Platformu’nda (KAP) piyasaya çıkan açıklamada şunlar kaydedildi:

CANLI BORSA İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN…

“Şirketimizin 28 milyon 280 bin Türk lirası olan çıkarılmış sermayesinin tamamı nakden karşılanmak suretiyle 98 milyon 980 bin Türk lirasına çıkarılması sebebiyle, ihraç ve halka arz edilecek 70 milyon 700 bin Türk lirası nominal kıymetli sermayeyi temsil eden paylara ilişkin izahnamenin onaylandığı şirketimize bildirilmiştir. Hisse sahiplerimizin, ellerindeki payların yüzde 250’si oranında yeni hisse alma hakları bulunmaktadır. Yeni hisse alma hakkı kullanım, izahnamede belirtilen esaslara uygun olarak, 11.10.2018 – 25.10.2018 tarihleri içinde 15 gün süreyle kullandırılacaktır. Hisse sahiplerimizin, yeni hisse alma haklarının kullanımında, 1 TL nominal kıymetli her bir hisse için 5 TL fiyat üstünden satışa arz edilecektir. Yeni hisse alma haklarının kullandırılmasından sonrasında kalan payların tutum sahiplerine satış duyurusunda duyuru edilecek tarihlerde; 2 iş günü süreyle nominal değerden düşük olmamak suretiyle Borsa İstanbul AŞ Birincil Piyasasında oluşacak fiyattan halka arz edilecektir.”

BU VİDEO İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu Da Dikkatini Çekebilir

New York borsasında sert düşüş!

New York borsasında endeksler günü sert düşüşle tamamladı. Dow Jones Endüstri Endeksi 545,91 puan (yüzde …

Gelişmekte olan ülke borsalarında ‘Wall Street’ depremi

Gelişmekte olan ülke borsaları Wall Street’deki satış baskısının arkasından 17 ayın dip seviyesine geriledi. Gelişmekte …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *