eurusd

epeydir eurusd bakmamıstım şöyle biraz inceleyelim hele…

uzun vade düşen kanal kasım 2009 da teyid edilmiş ve 1.52 seviyelerinden düşüşe başlamışız. Düşen kanal içerisinde orta vadeli yükselen bir kanal oluşumu mevcut(mavi ile gösterilen). Ayrıca bu kanal içerisinde oluşan kamamızda güzel çalışmış görünüyor. 1.3450 seviyesindeki dip hareketini yapıp kanalı teyid ettikten sonra yukarı hareket yapmaya çalışarak 50 günlük HO’ya ulaşmaya çalışıyor fakat hareket güçsüz.

Geri dönüp 20 günlüğü test etti ve onun etrafında dolaşıyor şimdilik. 1.3620 seviyesini aşağı kırarsa kısa pozisyon açılır çünkü güç toplamak için 1.35 seviyesindeki kanal desteğini mutlaka test edecektir.

Uzun pozisyon içinse 1.38 civarında direnç ve 1.3840 seviyelerindeki 50 günlük HO kollanmalı. Bana göre 1.38 üzerindeki 1 kapanış sonrasında uzun pozisyon alınabilir. Çünkü bu durumda 1.40 seviyesi kuvvetle muhtemel görülecektir.

Ayrıca yukarıda 100-150-200 günlükler birbirine çok yakın seyretmekte. Bunada dikkat etmek gerek….

büyük resim böyle diyor. Birazdan resme zoom yapıp bakalım oradada bir şeyler var çünkü…

Bu Da Dikkatini Çekebilir

sistemlere ve trendlere uymak lazım

Türkcell Hissesi Tartışma Forumu Göstergelerde uyusuzluklar görünmekte olup, gösterge düşüş trendleri kırılmış durumda. fiyatlardaki düşüş …

Eurusd…Dji

Önce Eurusd… EURUSD`de günlük kanalimiz su sekilde: Paritelerin önceden bildigini gözönüne alfdigimizda, DJI`un olusturmasini bekledigim …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *