Euro-usd Paritesi

Selam Hafta sonu Euro-usd Paritesin de Bir Çalışma yaptım basit bir şey Tom demark dalga sayımı Elliot İle alakası yoktur.

Tom demark Wave E göre Günlük graflar da Dalga C İçerisindeyiz Dalga C nin tamamlanması için 13815 seviyesinin altında bir kapanış gerekiyor.

Alt zaman dilimine indiğimiz zaman 4H Graflar da 4. Dalga içerisinde hareket ediyoruz ve Çift Dip formasyonu da Macd Göstergesinde Bize 4. Dalganın tamamlanmış olabileceğini gösteriyor 5. Dalgayı işaretlememiz için 14530 Üzerinde bir kapanış gerçekleştirmemiz gerekiyor.

1H Graflar da Baktığımız zaman ise 1. dalganın başladığını söyleyebiliriz Pazartesi günü 2. dalga ve daha sonrasında 3. Dalga beklenebilir.

Bu Sayım Bugüne kadar bana göre gerçekleşmesi kuvvetli bir analizdi ancak Amerikanın Not İndirimi Piyasalar da KAÇIŞ Etkisi yaratabilir Borsalar çökebilir önümüzdeki hafta buna nasıl tepki gelecek bunu beklemeliyiz belki de Derecelendirme kuruluşların sağlıklı kararlar vermedikleri yolunda Görüşler çoğalacaktır bilemiyorum Sonuçta Her koşulda elimizde Bu Analiz sayesinde bir plan geçiyor 140 Altında Kısa Poz açmak ve 140 Üzerinde Yukarı Hareket destekleyecek işaretler arayabiliriz.

Bu Sayıma göre Kısa vade içerisinde 14550 üzerine çıkan parite daha sonrasında 135 Seviyesine kadar Hareket bekleniyor

Bu Da Dikkatini Çekebilir

GBP/USD Sterlin Günlük Analizi

Sterlin dün hafif düşüş ile güne başlarken öğlen saatlerinde merkez bankasın enflasyon raporunun açıklanması ve …

Dolar TL ve Cari Açık Forex Analiz

TCMB tarafından açıklanan son cari açık verilerine göre, Aralık Ayında ülkemizde cari açık 4.66 Milyar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir