ESAY.RUL-Genel Manzara

Öngörüde bir değişiklik yok. 725 altındaki SPX türbülanstadır ve 680 i hedefleyecektir. (türbülans: 680-725 bandında herhangibir yerden, daha düşük periyotlu analizlerle tespit edilecek destek ve direnç noktalarının tespiti mümkündür. Ancak hem yatırımcı hem trader açısından şu aşamada pozisyon değiştirmeye gerektirecek bir durum yoktur).

VOB30 daki “güçlü” duruşun olası bir açıklaması:

IMKB ile DJI (veya SPX) karşılatırılırken, yurtdışının diplerini yenilemesine rağmen IMKB nin yenilemediği ve bu nedenle IMKB nin güçlü durduğu şeklindeki yorumlarda “rölativite ” kavramı ile açıklanacak bir sistematik hata olduğunu düşünüyorum. Şöyle ki, ne teknik olarak ne temel olarak IMKB nin önceki hareketinin mi yoksa mevcut hareketinin mi “olağandışı” olduğunu tespit etmek olanaklıdır. Yani, biz geçen sefer daha mı çok düştük yoksa bu sefer mi az düştük sorusunun herkes tarafından kabul edilebilir mantıklı bir yanıtı yoktur. trader için bu sorunun yanıtının da bir önemi yoktur.

Bugünkü VOB hareketinin muhtelif açıklamaları yapılabilir. Olası mantıklı açıklamalar içinde bana en mantıklı gelenlerden biri; Piyasa düşük açtırılmış, biraz gevşetildikten sonra, 500 puanlık bantta yukarı ve sıkışık bir hareket gözlenmiştir. 5 dklık sistemlerin neredeyse tamamının 200 puanlık değişimlerde pozisyon değiştirdiği ve diğer yandan gün boyunca kısa pozisyon açmanın “yanlış”, “uzun” pozisyon açmanın doğru gösterildiğini de buna eklerseniz, bugün büyük eller tarafından “mal devri” yapıldığını söyleyebiliriz. (500 puanlık bantta yukarı harekette kısa açanlar stresli ancak uzun açanlar gayet rahattı..kayıplar rahat olunduğu zaman başlar..en azından benim için hep öyle olmuştur). Ama bu yorumda da algıda seçicilik olabilir, çünkü satırların sahibi de kısa pozisyondadır

Sonuç: Kısa pozisyonları değiştirmek için bir neden yoktur

Bu Da Dikkatini Çekebilir

xu030 da haftalık sinyaller

xu030 da haftalık sinyaller, son sinyal çukurda kalmış, … asla kalmaz, örneklerde görüldüğü üzere bir …

Son birkaç gündür diplerde ters obo oluştu .

101.200 üstüne çıkabilirse çok çok şiddetli bir çıkış olur . Ama adı üstünde ters obo …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir