Endeks Analiz Xu30 |ESAY.RUL|

Herkesin aklına gelen ama “piyasanın gel geline ilk kanan adam olmak korkusuyla” dile getirmediği soruyu soralım. Acaba kriz bitti mi? IMF parası, yaz mevsimi, banka karları v.b. yoksa 30 endeks 40000 ları mı hedefliyor?
Grafiğe bakalım. Özellikle osilatöre dikkat. Diğer yandan RSI da aşırı alım böklgesinde. Kısa vadeli indikatörlerin aşırı alım bölgesinde olduğunu herkes görüyor. Ama soru şu, indikatörler aşırı alım bölgesinde dalgalanmaya devam edecek ve yükseliş sürecek mi? yoksa buralardan küçük ve sınırlı bir düzeltme mi olacak veya kalıcı bir düşüş trendi mi başlayacak? Önümüzdeki haftanın ilk iki günü çok önemli olacak. Osilatör yine önemli bir noktada olduğumuza işaret ediyor. 75000 lerde başlayan düşüşten bu yana osilatör hiç alım bölgesine geçmedi, çok büyük yukarı tepkilere rağmen..Ama 1-2 gün daha yükselecek bir endekste bu osilatör ala geçebilir ve manzara değişir.

Temel! tarafa bakar isek; kısa vadede olumlu algılanan ama orta vadede olumsuz sonuçları olacak korthizon iğneleri formatındaki paketler geldi geçti. Otomotiv şirketlerinin stoklarını eritecek ama devletin açıklarını azdıracak, devletten ve yani kamudan alıp işadamlarına servise olanak sağlayacak yasalar v.b. kalıcı çözüme hizmet etmiyor bence..Şimdilik bankalar beklenenden iyi duruyor ama böyle devam etmesini çok olanaklı görmüyorum. İlk çeyrek bilançolarını göreceğiz ve o zaman krizin en kötü gününü görüp görmediğini de anlayacağız

Bu Da Dikkatini Çekebilir

xu030 da haftalık sinyaller

xu030 da haftalık sinyaller, son sinyal çukurda kalmış, … asla kalmaz, örneklerde görüldüğü üzere bir …

Son birkaç gündür diplerde ters obo oluştu .

101.200 üstüne çıkabilirse çok çok şiddetli bir çıkış olur . Ama adı üstünde ters obo …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *