Elliott ve Head&Shoulders

Sazan Waves

Head and Shoulder (OBO yada H&S) pattern’ı (kalıp) takip eden çok sayıda insan olduğunu forumdaki yazılardan görüyorum. Elliott bakış açısıyla H&S pattern başarı ve başarısızlığı farklı dalga yapıları göstermekte. Elliott’a ilgisiz bile olsanız ilginç bulacağınıza eminim.

Aşağıda soldaki grafikte, başarılı bir H&S örneği görmektesiniz. Başarı ile kasteddiğim trendline’ı kırması ve kalıp hedefine gitmesi. Sağdaki örnekte ise başarısız kalıp var, Neckline adını derdiğimiz beyaz trendline’ı kırsa da aşağı gidemiyor ve trendline’ı tersten tekrar kırıyor.

Başarılı ve başarısız örnekte EW dalga sayımları grafik üstünde gösterilmekte. Özellikle başarısız örneğin bir expanded flat olabilmesi için fiyatın trendline altına ve trendline’ı oluşturan iki noktadan ilkinin altına inişine ve sonra tersten kırışına dikkat lütfen. (Yeşil kesikli çizgi altı)

Yapıların her ikisinde de eger dalga sayımı intermediate degree ve altı ise (Haftalık grafiğin alt zaman dilimindeki altındaki sayımlardan bahsettiğimi kabul edin), Her iki grafikte de 3. dalga en yüksek volume’e, 5 daha az volume’e sahiptir ve son olarak b dalgasındaki volume de her ikisindeki volume’ın de altıdır.

Sağlıcakla kalın.:)
Bol Kazançlar.

“]
[/URL]

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Günlük Yatırım Stratejisi – 22.03.2012

Piyasa Stratejisi Yurtdışı piyasalar belirsizlik ve beklentisiz bir ortamda yön bulmaya çalışıyor. Bugün hem Çin’de …

Seans İçi Yatırım Stratejisi – 22.03.2012

Piyasa Stratejisi Çin’de açıklanan PMI verilerinin bozulma sinyalleri üretmeye devam etmesine rağmen, devlete yakın olarak …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *