Ana Sayfa / Analizlerin Tümü Burada / Fx doviz analiz / Dolar ne kadar? Euro ne kadar? Güncel döviz tutarları ( 28 Eylül dolar tutarları )

Dolar ne kadar? Euro ne kadar? Güncel döviz tutarları ( 28 Eylül dolar tutarları )

Dolar tutarları şu dakikalarda 6.00 TL seviyesinde hareket ederken, Euro tutarları ise 6.99 TL’de bulunuyor.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) bu ay gerçekleştirdiği 625 baz puanlık faiz artışı ile başlamış olan süreçte Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ABD ve Almanya ziyaretleriyle beraber ikili ilişkilerdeki pozitif beklentiler, bankacılık sektörüne ilişkin devam eden iyimserlik ile, dolar kuru yeni güne 6.00 TL seviyesinin altında başladı. Dolar kuru gün içinde en düşük 5.9591 TL’yi görürken, saat 10.41 itibarıyla 6.0093 TL’de hareket ediyor. 6.9362 TL’ye kadar gerileyen Euro kuru ise şu dakikalarda 6.9934 TL’de bulunuyor.

##$$DOVIZWIDGET##$$

Analistler, dolarda 6.00 TL desteğinin altındaki kapanışların olması durumunda 5.75 TL seviyesinin gündeme geleceğini, 6,10 TL’nin ise direnç konumunda izleneceğini kaydetti.

Bankacılar bugün iç ve dış piyasalarda yoğun veri gündeminin takip edileceğini öte taraftan devam eden lokallerin döviz alımlarının kurdaki daha çok iyimserliğin önüne geçen bir etken bulunduğunu da belirtti. Bankacılar lokallerin beli bir seviyeye ulaşan döviz talebinin devam edip etmeyeceğinin mühim bulunduğunu, bunun yanı sıra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Almanya temaslarının yakından izleneceğini belirtti.

Doların dünyada en oldukca işlem gören 6 tane mahalli para biriminin karşısındaki kıymetini gösteren dolar endeksi, yüzde 0.08 yükselişle 94.69 seviyesinde bulunuyor.

10 senelik gösterge tahvilin bileşik faizi yüzde 17.81 seviyesindeyken, 2 senelik gösterge tahvilin bileşik faizi ise 25.94 seviyesinde hareket ediyor.

BU VERİLER TAKİP EDİLECEK

11.30 İngiltere, 2. çeyrek GSYH 
12.00 Avro Bölgesi, eylül ayı Tüketici Fiyat Endeksi 
15.30 ABD, ağustos ayı kişisel gelir ve harcamalar 
17.00 ABD, Michigan Üniversitesi eylül ayı tüketici itimat endeksi 

 

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Dolar ne kadar? Euro ne kadar? Güncel döviz tutarları ( 12 Ekim dolar tutarları )

Dolar tutarları, ortalama 2 ayın en düşük seviyesini görürken, şu dakikalarda 5.94 TL seviyesinde hareket …

Dolar ne kadar? Euro ne kadar? Güncel döviz tutarları ( 12 Ekim dolar tutarları )

Dolar tutarları, ortalama 2 ayın en düşük seviyesini görürken, şu dakikalarda 5.90 TL seviyesinde hareket …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *