Ana Sayfa / Analizlerin Tümü Burada / Fx doviz analiz / Dolar ne kadar? Euro ne kadar? Güncel döviz tutarları ( 27 Ağustos dolar tutarları )

Dolar ne kadar? Euro ne kadar? Güncel döviz tutarları ( 27 Ağustos dolar tutarları )

Dolar tutarları 6.24 TL’de hareket ederken, Euro tutarları 7.22 TL’de bulunuyor. Piyasalar, ABD ile ilişkilerin seyrini ve küresel gelişimleri izlemeye devam edecek.

Türkiye piyasalarının dinlence sebebiyle kapalı olduğu geçen hafta genel olarak sakin bir seyir izleyen dolar, yeni haftaya 6.02 TL seviyesinden başladı. Dolar kuru gün içinde en yüksek 6.2655 TL’yi görürken, saat 13.57 itibarıyla 6.2416 TL’de hareket ediyor. Euro kuru 7.2697 TL’ye kadar yükselirken, şu dakikalarda 7.2290 TL’de bulunuyor. Piyasalar, Türkiye-ABD ilişkilerinin seyri ve ABD-Çin tecim gerilimi başta küresel gelişimleri izlemeye devam edecek.

10 senelik gösterge tahvilin bileşik faizi yüzde 21.91 seviyesinde, 2 senelik gösterge tahvilin bileşik faizi ise yüzde 24.48 seviyesinde hareket ediyor.

Dolar endeksi yüzde 0.08 yükselişle 95.15 puanda seyrederken, euro/dolar paritesi 1.1608 seviyelerinde…

##$$DOVIZWIDGET##$$

GÜNÜN ÖNEMLİ VERİLERİ

Yurt içinde bugün saat 14.30’da Ağustos ayı kapasite kullanım oranı ve gerçek kesim itimat endeksi, saat 17.30’da ise Temmuz ayı merkezi yönetim borç stoku açıklanacak. Yurt haricinde ise saat 1100’de Almanya IFO endeksi açıklanacak.

DOLAR KÜRESEL BAZDA GERİLİYOR

Dolar, Fed Başkanı Jerome Powell’ın Cuma günü yapmış olduğu kademeli faiz artırımları beklentileriyle uyumlu konuşmanın peşinden piyasalarda artan risk iştahıyla beraber güvenli liman talebinin azalmasıyla beraber yönünü aşağı çevirdi.

Powell’ın kademeli faiz artırımları politikasının korunacağı sinyalini verdiği hitabı doların değerinde artacağı öngörüsüyle pozisyon alan ve para politikasında daha sıkılaştırıcı mesajlar bekleyen bazı yatırımcıları ise memnun etmedi.

Dolarda küresel bazda gözlenen kıymet kaybı sebebiyle gelişmekte olan ülke para birimlerinde pozitif yönde bir hava gözleniyor.

Bir bankacı, “Fed başkanı Jerome Powell’ın nispeten güvercin hitabı ve piyasaların kapalı olduğu süreçte ABD ile ilişkilere yönelik negatif bir gelişme olmaması sebebiyle şimdilik sakin bir hava var. Sadece TL’de bir değerlenme eğilimi görülmüyor” dedi.

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Dolar ne kadar? Euro ne kadar? Güncel döviz tutarları ( 12 Ekim dolar tutarları )

Dolar tutarları, ortalama 2 ayın en düşük seviyesini görürken, şu dakikalarda 5.94 TL seviyesinde hareket …

Dolar ne kadar? Euro ne kadar? Güncel döviz tutarları ( 12 Ekim dolar tutarları )

Dolar tutarları, ortalama 2 ayın en düşük seviyesini görürken, şu dakikalarda 5.90 TL seviyesinde hareket …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *