Ana Sayfa / Analizlerin Tümü Burada / Fx doviz analiz / Dolar ne kadar? Euro ne kadar? Güncel döviz tutarları ( 12 Ekim dolar tutarları )

Dolar ne kadar? Euro ne kadar? Güncel döviz tutarları ( 12 Ekim dolar tutarları )

Dolar tutarları, ABD’li rahip Brunson sonucu öncesi 5.86 TL’nin üstünde hareket ederken, savcının mütalaasını açıklamasıyla beraber 5.8310 TL’ye kadar geriledi, sonrasında mahkemenin karar vermesiyle birlikte kur dalgalandı. Dolar şu dakikalarda 5.93 TL’de bulunuyor.

Şenay Zeren

Dolar kuru tehlikeli sonuç ABD’li rahip Brunson sonucu öncesi 5.86 TL seviyesinin üstünde bulunurken, savcının mütalaasını açıklamasıyla beraber 5.8310 TL’ye kadar gerileyerek 17 Ağustos tarihinden beri en düşük seviyeyi görmüş oldu. Mahkemenin karar vermesiyle beraber ise dolar dalgalı bir seyir izlerken, saat 16.59 itibarıyla 5.9301 TL seviyesinde hareket etti. 6.7527 TL’ye kadar gerileyen Euro kuru ise aynı dakikalarda 6.8360 TL seviyesinde bulunuyor.

##$$DOVIZWIDGET##$$

10 senelik gösterge tahvilin bileşik faizi yüzde 19.03 seviyesindeyken, 2 senelik gösterge tahvilin bileşik faizi ise 26.80 seviyesinde bulunuyor.

Doların dünyada en fazlaca işlem gören 6 tane mahalli para biriminin karşısındaki kıymetini gösteren dolar endeksi, yüzde 0.31 yükselişle 95.00 puanda bulunuyor. Euro/dolar paritesi ise 1.1542 seviyelerinde…

##$HABER_1449732$##

TÜRK LİRASI İÇİN OLUMLU

İntegral Yatırım Araştırma Uzmanı Eda Karadağ, “Beklenen dava sonuçlandı. ABD’li rahip Brunson özgür bırakılarak, ABD ve Türkiye arasındaki bu belirsizlikte sonlanmış olan oldu. Bu durumun iç piyasa açısından pozitif bulunduğunu söyleyebilirim. Bugünkü dava öncesinde de dolar kuru bu hafta içinde davaya yönelik iyimser senaryoyu fiyatlayarak 6.00 TL seviyesinin altına doğru fiyat hareketi meydana getirmeye başladığı için davanın sonuçlanmasının arkasından kurda yukarı yönde verilen tepkinin teknik olarak bir realizasyon bulunduğunu düşünüyoruz” dedi.

Karadağ şöyleki devam etti: “TL üstünde dava baskısının kalkması bundan sonraki süreç açısından pozitif. Bundan sonraki süreçte ABD tarafınca yapılacak açıklamaların kurdaki hareketin kalıcı olup olmayacağı açısından mühim olabilir. Ek olarak, kur üstünde enflasyon ve makro ekonomik beklentilerin daha çok fiyatlanmaya devam etmesini bekliyoruz.  Muhteşem bir durum olmadıkça dolar kuru için geri çekilmelerin kademeli bir halde sürmesini bekleyebiliriz. Teknik olarak, 5.60-5.70 TL seviyelerini kur açısından destek noktası olarak izlemeye devam ediyoruz. Bu destek noktalarının üstünde kalmaya devam etmiş olduğu müddetçe kurda geri çekilmeler sınırı olan kalabilir. Bu aşamada global piyasaların seyri de kur üstünde belirleyici olabilir.”

RAHİP BRUNSON İÇİN KARAR AÇIKLANDI

PKK ve FETÖ’ye casusluk yapmış olduğu iddiasıyla 35 yıl hapis cezasıyla yargılanan papaz Andrew Craig Brunson hakkında karar çıktı. Mahkeme, Rahip Brunson’un ev hapsi ve yurt dışı yasağını kaldırdı. Brunson’a 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verildi. Sadece yatmış olduğu süre göz önüne alınarak tahliye edildi.

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Dolar ne kadar? Euro ne kadar? Güncel döviz tutarları ( 12 Ekim dolar tutarları )

Dolar tutarları, ortalama 2 ayın en düşük seviyesini görürken, şu dakikalarda 5.90 TL seviyesinde hareket …

Dolar ne kadar? Euro ne kadar? Güncel döviz tutarları ( 11 Ekim dolar tutarları )

Dolar tutarları ruhsal düzey olan 6.00 TL’nin altına gerilerken şu dakikalarda 5.98 TL seviyesinde hareket …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *