Ana Sayfa / Analizlerin Tümü Burada / Fx doviz analiz / Dolar ne kadar? Euro ne kadar? Güncel döviz tutarları ( 12 Ekim dolar tutarları )

Dolar ne kadar? Euro ne kadar? Güncel döviz tutarları ( 12 Ekim dolar tutarları )

Dolar tutarları, ortalama 2 ayın en düşük seviyesini görürken, şu dakikalarda 5.94 TL seviyesinde hareket ediyor. Euro tutarları ise 6.88 TL seviyesinde bulunuyor. Piyasalar, ABD’li rahip Brunson’un bugün yapılacak olan davasını takip edecek.

Dolar kurunda iyimser hava sürerken, kur 5.8501 TL seviyesine kadar gerileyerek, 17 Ağustos tarihinden beri en düşük seviyeyi görmüş oldu. Dolar saat 11.21 itibarıyla 5.9468 TL seviyesinde hareket ederken, 6.7736 TL’ye kadar gerileyen Euro kuru ise aynı dakikalarda 6.8894 TL seviyesinde bulunuyor.

##$$DOVIZWIDGET##$$

Türk Lirası bu hafta dolar karşısında gelişmekte olan ülke para birimlerinden de daha iyi performans gösteriyor. Geçen hafta 6.20 TL seviyelerden tamamlayan dolar, hafta süresince aşağı yönlü bir seyir izledi. Bankacılar küresel piyasalarda sert satış baskısının da yaşandığı bu hafta dolar/TL’deki düşüş sürecini Türkiye-ABD arasındaki gerginliğin azalabileceği beklentilerine bağladı.

10 senelik gösterge tahvilin bileşik faizi yüzde 19.87 seviyesindeyken, 2 senelik gösterge tahvilin bileşik faizi ise 27.00 seviyesinde bulunuyor.

Doların dünyada en fazlaca işlem gören 6 tane mahalli para biriminin karşısındaki kıymetini gösteren dolar endeksi, yüzde 0.11 yükselişle 94.80 puanda bulunuyor. Euro/dolar paritesi ise 1.1578 seviyelerinde…

DOLAR BRUNSON KARARINA NE TEPKİ VEREBİLİR?

Brunson kararının piyasalardaki ana belirleyici olacağına dikkat çeken bir bankanın döviz masası işlemcisi, “Piyasa bugün ABD’li rahip Brunson’ın salıverileceğine ve ülkesine dönebileceğini fiyatlıyor. Sonucu bekliyor olacağız. İki ülke ilişkileri açısından mühim olduğundan beklentilere paralel bir kararın arkasından iyimserlik bir miktar daha artabilir sadece piyasalarda bu iyimserliğin oldukça güçlü şekilde fiyatlandığını da belirtmemiz gerekir” dedi ve ekledi:

“Beklentilerin aksine bir karar gelmesi durumunda ise fiyatlamaların fazlaca daha sert olacağı aşikar. Beklentilerin büyük kısmı iyimserlik tarafında olduğundan aksi bir durumda TL’deki kıymet kaybının yüzde 5’e ulaşabileceğini düşünüyorum”

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Dolar ne kadar? Euro ne kadar? Güncel döviz tutarları ( 12 Ekim dolar tutarları )

Dolar tutarları, ortalama 2 ayın en düşük seviyesini görürken, şu dakikalarda 5.90 TL seviyesinde hareket …

Dolar ne kadar? Euro ne kadar? Güncel döviz tutarları ( 11 Ekim dolar tutarları )

Dolar tutarları ruhsal düzey olan 6.00 TL’nin altına gerilerken şu dakikalarda 5.98 TL seviyesinde hareket …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *