Dolar ne kadar? Euro ne kadar? Güncel döviz tutarları ( 06 Ağustos dolar tutarları )

Dolar kuru yeni haftanın ilk işlem gününde 5.19 TL’nin üzerini görürken, şu dakikalarda 5.17 TL seviyesinde hareket ediyor. Euro kuru ise 5.97 TL seviyesinde bulunuyor. Piyasalar siyasal gelişimleri takip etmeye devam edecek.

ABD-Türkiye ilişkilerindeki gerilim ve İran yaptırımlarının yarın yürürlüğe girecek olmasıyla yükselen dolar kuru, 5.1917 TL’yi görmüş oldu. Dolar saat 13.41 itibarıyla 5.1790 TL’de hareket ederken; 5.9996 TL’ye kadar yükselen euro kuru ise aynı dakikalarda 5.9784 TL’de bulunuyor.

##$HABER_1448191$##

Dolar kuru geçtiğimiz haftayı, beklentilerin altında gelen enflasyon verisi ve ABD ziraat dışı istihdam verisi sonrası gerileyerek 5.08 TL seviyesinden tamamlamıştı.

##$$DOVIZWIDGET##$$

10 senelik gösterge tahvilin bileşik faizi 19.83 seviyesine, 2 senelik gösterge tahvilin bileşik faizi ise 22.50 seviyesine terfi etti.

Dolar endeksi 95 puanın üstündeki seyrini sürdürürken, aynı dakikalarda yüzde 24 yükselişle 95.28 seviyesinde bulunuyor. Euro/dolar paritesi ise 1.1542 seviyelerinde…

“ABD İLİŞKİLERİNDEKİ SOMUT İYİLEŞME TAKİP EDİLECEK”

Finans Uzmanı Emrah Ceylan, “Türk lirası, ABD-Türkiye ikili ilişkilerindeki gerilimin bitmesine yönelik somut bir gelişme olmaması ek olarak İran yaptırımlarının yarın yürürlüğe girecek olması sebebiyle kıymet kaybediyor. Geçtiğimiz haftadan beri dolar, Türk Lirası karşısında yüzde 5.36 terfi etti” şeklinde değerlendirdi.

Ceylan değerlendirmelerine şu şekilde devam etti: “Ek olarak Tükiye’nin beş senelik kredi batkı takası (CDS) priminin 300 baz puanın üstünde olması doların 5 TL’nin üstüne yukarı yönlü hareketini destekliyor. Bilhassa ABD ilişkilerinde somut iyileşmenin gözlenmesi yönündeki gelişimleri piyasalar yakından bekliyor. Bu yönde net adımların gerçekleşmesi halinde kurdaki stresin ve hassasiyetinin azalacağını düşünüyorum. Sadece bu süreçte ABD’nin tecim politikası sebebiyle gelişen ülke para birimlerindeki düşüşün senenin geri kalanında ve 2019 senesinde da devam edebilir. Hem İran yaptırımının neticelerini hem de ABD’nin tecim savaşlarındaki hamlelerini yakından takip edeceğiz.”

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Dolar ne kadar? Euro ne kadar? Güncel döviz tutarları ( 01 Ağustos dolar tutarları )

Güne 4.93 TL seviyesinden süregelen dolar kuru, Türkiye piyasaları kapandıktan sonrasında internasyonal piyasalarda 5.0116 TL’ye …

Dolar ne kadar? Euro ne kadar? Güncel döviz tutarları ( 01 Ağustos dolar tutarları )

Dolar kuru yeni güne 4.93 TL seviyesinden başlarken, kur şu dakikalarda 4.92 TL’de hareket ediyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir