Ana Sayfa / Analizlerin Tümü Burada / Fx doviz analiz / Dolar ne kadar? ( 11 Ağustos dolar tutarları )

Dolar ne kadar? ( 11 Ağustos dolar tutarları )

Dolar tutarları sabah saatlerine 6,41 ile başladı. ABD Başkanı Trump’un yapmış olduğu açıklamaların arkasından dün 6,80 seviyesini gören dolar, piyasaların kapanmasının arkasından 6,41 seviyelerinde hareket etmeye başladı.

Dün 6.80’i gören dolar, piyasaların dün akşam saatlerinde kapanmasının arkasından sabah saatlerine 6.41 seviyelerinde başladı.

Dolar, cuma günü yaşanmış olan dalgalanmayla beraber aynı gün 6.80 seviyelerini görmüş oldu. Mesai saatinin bitmesiyle beraber 6.40-6.45 seviyelerinde seyreden dolar tutarları, cumartesi gününe 6.41 ile başladı. ABD Devlet Başkanı Donald Trump’ın Türkiye’ye yönelik yapmış olduğu toplumsal medya paylaşımlarıyla beraber artış yönünde hareket eden dolar tutarları, bugün sabah saatlerinde 6,41 seviyelerinde devam ediyor.

DOLARDAKİ ARTIŞ DÜNYA BASININA BÖYLE YANSIDI

Türkiye ve ABD içinde yaşanmış olan politik ihtilaf sonucu döviz fiyatlarındaki ani yükselişi dünya basını manşetlerine taşıdı.

ABD ve Türkiye içinde yaşanmış olan kriz dünya basınında gündem oldu. Rahip Brunson meselesi ile tırmanan politik gerginliğin ekonomiye yansıması ve ABD Başkanı Donald Trump’ın Türkiye’ye uygulanan çelik ve alüminyum gümrük vergilerini çoğaltması, Türk lirasının ABD doları karşısında kıymet kaybetmesine sebep oldu. İki ülke içinde yaşanmış olan ekonomik ve politik gerginlik ise dünya basınında geniş yer aldı.

“Tüm karışıklıklara karşın Türkiye dünyanın en gelişen ülkelerinden biri”
Katar merkezli gösterim kuruluşu Aljazeera haber kanalı, ABD-Türkiye içinde yükselen ekonomik gerginliği, “Erdoğan, Türkiye ekonomisinin Trump’ın vergi saldırısı altında bulunduğunu söylemiş oldu” başlığı ile verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarına ve Türk ekonomisinin içinde olduğu savaşı yeneceği yönündeki telkinlere geniş yer veren Aljazeera, “Hükümetin açıklamış olduğu verilere bakılırsa, Türkiye geçen 7.4 ekonomik gelişme ile geçen yıl dünyanın en oldukca gelişen ülkelerinden biri oldu” ibaresine yer verdi.

“Wall Street kıyım yapmaktan kaçınamıyor”
Merkezi Rusya’da olan ve devlet yardımı ile internasyonal gösterim meydana getiren Russia Today gösterim kuruluşu ise krizi, “Dow (Dow Jones Borsası Sanayi Endeksi) 200’e düştü, Gelişmekte olan pazarlar çöktü” başlığı ile servis etti. ABD borsasının Türkiye ve ABD arasındaki krizden etkilendiğini belirten gösterim, “Wall Street kıyım yapmaktan kaçınamıyor. Yatırımcılar dünya üstündeki belirsizlik sebebi ile endişeli” ifadelerini kullandı.

“İngiliz tatilcilerin yeni gözdesi Türkiye”
İngiliz menşeli The Guardian ise krize değişik yaklaştığı haberinde, Türk lirasının Dolar ve Euro karşısında kıymet kaybetmesi üstüne, İngiliz tatilcilerin dinlence için Türkiye’yi tercih etmeye başladığını aktardı. The Guardian, “Sterlin Euro ve Dolar karşısında ısrarla zayıf kalmaya devam ederken, İngiliz tatilciler paraları ile Türkiye’de daha oldukca şey yapabileceklerini anlamış oldu. Tur şirketleri Türkiye için rezervasyonların arttığını aktardı” ifadelerine yer verdi.

“ Türk lirasında üstün dereceli kıymet kaybı”
Birleşik Krallık’ta kraliyet beratı altında ve devletin parasal desteğiyle gösterim meydana getiren BBC, ABD – Türkiye krizini, “Türk lirasında üstün dereceli kıymet kaybı” başlığı ile verdi. Türkiye’nin beş yıl ilkin yatırımcıların dikkatini çektiğini belirten BBC, TL’nin son durumu hakkında yabancı yatırımcıların artık bölgeye eskisi kadar pozitif yaklaşmadığını ileri sürdü.

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Dolar ne kadar? Euro ne kadar? Güncel döviz tutarları ( 12 Ekim dolar tutarları )

Dolar tutarları, ortalama 2 ayın en düşük seviyesini görürken, şu dakikalarda 5.94 TL seviyesinde hareket …

Dolar ne kadar? Euro ne kadar? Güncel döviz tutarları ( 12 Ekim dolar tutarları )

Dolar tutarları, ortalama 2 ayın en düşük seviyesini görürken, şu dakikalarda 5.90 TL seviyesinde hareket …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *