Ana Sayfa / ekonomi / Dolar kuru bugün ne kadar? (21 Eylül 2018 dolar – euro tutarları)

Dolar kuru bugün ne kadar? (21 Eylül 2018 dolar – euro tutarları)

Dolar – euro kaç TL? Dolar kuru son olarak ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.

Dün ekonomide 3 senelik yol haritasının belirlendiği Yeni Ekonomik Program’ın açıklanması sonrasında 6,13’le günün en düşük seviyesini gören dolar güne 6,2570 bandında başladı.

Dün yatırımcıların gündeminde, Gömü ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıklamış olduğu Yeni Iktisat Programı (YEP) vardı. YEP, ortaya koyduğu ekonomik çerçeve bakımından ekonomist ve iş çevreleri tarafınca “gerçekçi, ayakları yere basan ve umut veren bir emek harcama” olarak değerlendirildi. Dün 6,1311-6,3739 aralığında işlem gören dolar/TL, günü yüzde 0,86 azalışla 6,1967’den tamamladı.

Dolar/TL, bugün 6,29 seviyesinden alıcı buluyor. 

Euro/TL ise 7,38 seviyesinde seyrediyor.

Uzmanlar, YEP’te belirlenen çerçeve ışığında gelecek düzenleme ve açıklamaların takip edileceğini belirterek, jeopolitik gelişmeler ile bugün ABD ve Avrupa’daki imalat endüstri PMI verilerinin de izleneceğini bildirdi.

Dolar/TL’de teknik açıdan 6,19’un destek konumunda bulunduğunu, bu seviyenin kırılması durumunda düşüşün ivme kazanabileceğini ifade eden analistler, 6,41’in direnç olarak takip edileceğini kaydetti.

YENİ EKONOMİ PROGRAMI İLE HANGİ MESAJLAR VERİLDİ? 

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Yabancı yatırımcı için hizmet ofisleri açılacak

Türkiye'deki yabancı yatırımcıların vatandaşlık veya uzun dönem ikamet izni işlemlerinin tek noktadan takibinin yapılması ve başvuruların en kısa sürede sonuçlandırılması amacıyla Ankara ve İstanbul'da hizmet ofisleri açılacak.

Dolar kuru bugün ne kadar? (15 Ekim 2018 dolar – euro tutarları)

Dolar - euro kaç TL? Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *