Ana Sayfa / ekonomi / Doğalgaz aboneleri sayaç montaj ve bağlantı malzemesi bedeli ödemeyecek

Doğalgaz aboneleri sayaç montaj ve bağlantı malzemesi bedeli ödemeyecek

Doğalgaz dağıtım şirketleri tarafınca abonelerden talep edilen, abone bağlantı bedeli kapsamındaki sayaç bağlantı malzemeleri ve sayaç montaj bedelleri bu kapsamdan çıkarıldı.

Doğalgaz dağıtım şirketleri tarafınca abonelerden talep edilen, abone bağlantı bedeli kapsamındaki sayaç bağlantı malzemeleri ve sayaç montaj bedelleri bu kapsamdan çıkarıldı.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun (EPDK), Doğalgaz Piyasası Dağıtım ve Alan kişi Hizmetleri Yönetmeliği’nde Değişim Yapılmasına Dair Yönetmeliği, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna nazaran, abone bağlantı bedeli, dağıtım şebekesinin abone iç tesisatına bağlantısı için ihtiyaç duyulan proje, işçilik, araç-gereç, denetim ve onay harcamaları ile sayaç bedeli toplamının abone başına düşen payını ifade eden durağan(durgun) karşılık olarak tanımlandı. EPDK’nin söz mevzusu değişikliği öncesinde sayaç bedelinin yanı sıra sayaç bağlantı malzemeleri ve sayaç montaj bedelleri de bu kapsamda yer alıyordu.

Abone bağlantı bedeli, doğalgaz şirketi ile abone arasındaki bağlantı anlaşmasının imzalanması esnasında bir defaya mahsus olmak suretiyle öğrenim ediliyor ve servis hattının imalatına başlandıktan sonrasında bu bedelin iadesi yapılmıyor.

Aynı adresle ilgili daha ilkin bağlantı bedeli alınmış ise bu karşılık yeniden alınamıyor sadece yapı yada tesisin genişletilmesi sonucunda ortaya çıkabilecek ilave maliyetlerin bedeli ilgili mevzuata nazaran mülk sahibi şahıs yada firmalar tarafınca karşılanıyor.

SİLİVRİ’DE DOĞALGAZ PATLAMASI

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Yabancı yatırımcı için hizmet ofisleri açılacak

Türkiye'deki yabancı yatırımcıların vatandaşlık veya uzun dönem ikamet izni işlemlerinin tek noktadan takibinin yapılması ve başvuruların en kısa sürede sonuçlandırılması amacıyla Ankara ve İstanbul'da hizmet ofisleri açılacak.

Dolar kuru bugün ne kadar? (15 Ekim 2018 dolar – euro tutarları)

Dolar - euro kaç TL? Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *