Ders çalışalım… |mavi|

27-01-2009 Dji uzun vade…
Sevgili Dostlar,
Sayın Prechter’in sayımından olasılıklara devam edelim.Aşağıdaki grafikte 2 olasılıktan 1’e inecek seviyelere haftalar kaldı gibi.
1.cisi Hızlı Yassı : Prechter’in A dediği 7.416 kırılmazsa gerçekleşecek ve Tepki…
2.cisi Genişleyen Yassı : Rehber ilke diyor ki; B ‘nin sonladığı yer A ‘nın başladığı yerden ne kadar sapmışsa, C için bitiş genellikle A ‘nın başladığı yerden o kadar sapmayla biter.
Prechter’in A dediği 7.416 kırılırsa hareketin muhtemel bitiş rakamı 4.968.

Yok ben çok temkinliyim diyen ise Fibonacci ‘ye göre C=A*1.618 rakamına denk gelen Prechter’e göre 7.185 olan (bendeniz edepsize göre 6.831) rakamına yaklaşılması halinde bu bölgede trade etmeyi bırakıp seyir keyfi yaşamalıdır.
Ey falcı zaman zaman ne zaman?…
15-06-2009 tarihi muhtemel boğa piyasasına geçiş tarihi olarak görünmekte.
12-03-2012 tarihine kadar sert iniş ve çıkışların yaşandığı fakat boğa hakimiyetinin olduğu bir süreç.

Sonrası mı?
Maya takviminde vurgulanan çağ değişimi mi?, Marduk’un Dünya’ya çarpışı mı?, Yoksa Savaşlar mı?, Doğa felaketleri mi?, Bilinmez fakat; hepsindeki ortak nokta olan her alanda Çöküş… ve çok uzun yıllar sürebilecek dip oluşumu (Borsalar kalmayacağı için bu dip oluşumunu medeniyet için düşünmeli)

Sözün özü bu sayım doğru ise ki Sayın Prechter haklı gibi duruyor.Dji ‘ te 5.000 görülene kadar ayı kardeşliğine devam etmekte fayda var gibi.

Not:Bu projeksiyon Sayın Prechter’e ait olmayıp, acemi bir gözün bakışından ibaret olan bir olasılıktır.

08-03-2009 Ayıların son adımları…
Saygıdeğer Arkadaşlar,
Yine geçtik pc nin başına nerdeyize bakmak adına.
Zor günler belki ama, kendime verdiğim bir söz uğruna sarı renge(Toprak ve altın) önem vermem gereğini az çok yerine getirmenin keyfi de var ki üstümde.Gelde analizlere objektif bak bakabiliyor isen.Neyse biz bakmaya çalışalım.En son Dji uzun vade diye Sayın Prechter’in gözüyle bakmaya çalışmış idik. http://www.voborsa.com/forum/teknikl…8.html?p=77081 Ve boğa piyasasına geçiş için Haziran 2009 mu? Soru işaretini 07-04-2009 da da önemli bir fibonacci günü olduğunu izleyerek koymuştuk.Hazirana uzatmanın tek yolu kaldı 5.5 bittiğinde 1. deyip bunu bir sonlanan diyagonale çevirmesi olasılığı(cepteki olasılık).Dji ve SP500 bir önceki cepteki olasılığı pas geçerek 4.dalga larını bitirmiş ve 5.dalgalarının 3 lerini de bitirmek üzere olduğu görülüyor.7 nisana kadar 5.4 ve 5.5 dalgalarını da yetiştirirse!.. o tarihten sonra ayıdan post şortçudan dost olmaz derim.Normalde İMKB100 için en azından 16.000 lerin görülmesini beklerken hamdolsun düşüşe çok dirençli çıkması nedeniyle aşağı kırılması gereken üçgeni takip edeceğim.
Bu arada indikatörlerimiz günlüklerde, haftalıklarda ve aylıklarda olası bir düşüş sonrası artık orta vadeli bir yükseliş için hazır hale gelmiş olacaklar diye görünüyor.
SP500 ve Dji ise haftalıklar dahil pozitif uyumsuz durumdalar, indikatörler aşırı satım bölgesi seyrindeler ve sanki onlarda düşüşüm bittimi bak tepmek nasıl olurmuş diyorcasına boğakanı içmenin zorlaşacağı mesajınımı veriyor?
Özellikle günlük bakışta 5.5 i sonlanır gözüktüğünde şort üşütür gibi…

Bol şanslar hepimize…

10-04-2009 DEVİR’li bir analiz…
Saygıdeğer Arkadaşlar,
Yukarıdaki yorumun başlığı İMKB100 çoktan seçmeli… idi.
İlk olasılık mı gerçekleşiyor.
Geçmiş analizlerinden ve yaklaşımlarından ziyadesi ile faydalandığım bir EW üstadı da bu olasılık üzerinde yoğunlaşmış.

Sayın DEVİR’in bu sayımına göre;
A dalgası 84 bar
C dalgası 353 bar (C=4.2*A) sürmüş ve W etiketi konmuş.
Sayım doğru ise sıra X dalgasında.
X dalgası: W dalgasının en az %23.6 sı en fazla %261.8 i kadarıdır.
W ve Y dalgasının her ikisinden de ya daha küçüktür ya da daha büyüktür.(Bu kural dönüş=Y hedefinde yeni dip olacak mı? Sorusu için önemli)
Buna göre, X için bulunduğumuz yerden sonraki hedefler 32.400, 35.400, 38.400 ….. max 88.000.Zaman hedefi ise minimum 35 hafta civarı bir yükseliş gibi görünmekte.
Bu analizi cepteki olasılık olarak taşımak gerek.
Sayın DEVİR’i izlemek isteyen google arama motorunda ‘devir elliott’ ile bulabilir.
Bol şans hepimize…

Saygıdeğer Arkadaşlar,
Yukarıdaki Dji uzun vade adlı 27-01-2009 tarihli analiz yeniden yol haritası olmaya hak kazandı benim için.Bundan sonrası için olasılıklar dahilinde bir TOBO çalışmasını cepteki analiz olarak taşımak gerekecek zihinlerde.Nasıl bir şey olabileceğini resmetmeye çalışalım.

Neden hak kazandı?
6.831 de durmadı fakat çok ta abartmadı.5 in 5 ini yapmadı ve anomalik bir dip oldu fakat imkb100 de buna karşılık başarısız bir 5 yapmış oldu.En önemlisi her iki sayım ABC sini bitirdi (Sayın Prechter’in sayımı ve Sayın DEVİR’in sayımı kesişmiş oldu) ve W etiketleri yakıştı gibi! .X leri izliyoruz.!
Geçmiş analizleri neden koydun geçtiler artık.Evet fakat;
Şimdi de en önemli dersimize bakalım.Tüm bu dalgalarda oturduk mu? Pek tabi ki hayır.Çoğu yerde indikatörlerin teyidleri gelene kadar beklendi.Bazen çarpılmanın dayanılmaz hafifliği(aynı zamanda cepteki hafiflik) hissedildi.Bazen mutluluğun yalancı resmi çizildi.Tabi her hafiflik sonrası olduğu gibi(yani bugün gibi) gece yarılarına kadar dersler çalışıldı.Velhasılı kelam yaşamaya devam.
Bol şanslar hepimize…

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Eft Hesaba Geçmedi Ne Yapmalıyım?

Eft işlemini gerçekleştirdikten sonra yani eft emrini verdikten 15 dakika sonra karşı hesaba para transferi …

Eft Saatleri Kaçta Başlıyor? Eft Emri Ne Zaman Verilmeli

Eft işleminizin gün içinde tamamlanması için bankanızın gün içi eft saatleri ne ise bu saatler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir