Borsa Piyasa Stratejisi

Piyasa Stratejisi

Yurtdışında sorun olduğu yerde duruyor, piyasalarda yaşanan yükseliş devam ediyor. Japonya sonunda Japon Yen’ine doğrudan müdahale etmek durumunda kaldı. Dün sabah 04:30’da başladığı Japon Yen’i satışı ABD piyasaları açılışı olan 16:30’a kadar sürdü.

Gerektiği taktirde bugünde satışlara devam edeceğini belirtti. Kaç trilyon yen sattığı bilinmiyor. Bilinen bir şey var ki, Japonya uzun süreli resesyona geri dönmemek için savaş açmış durumda. Aynı şekilde FED’in de trilyon dolar tutarında tahvil alabileceği dedikoduları, altın ve Euro/Dolar paritesini yükseltiyor. Alınacağı söylenen tahviller yükselirken, borsalarda yükseliş devam ediyor. Yurtdışı borsalarda rallinin temel dayanağı oluşmuş değil. Buna benzer gelişmeler Haziran ayının ilk üç haftasında da olmuş. Haziran ayında Dow Jones vadeli işlemlerde vade sonu ile birlikte düşüşler başlamıştı. Yarın Dow Jones kontratlarında vade sonu gerçekleşecek, Aralık ayı kontratları gösterge olacak. Borsalar için yarın, para piyasaları için FED toplantısı belirleyici.

Türkiye’de tarihinde ilk kez üst üste ilk çift haneli çeyreksel bazda büyüme gerçekleştirmesi, referandum öncesinde Temmuz ve Ağustos aylarında dahi bütçe disiplinin bozulmamış olması ve işsizlik oranlarında %10,5 seviyesine gerileme ile birlikte dün kredi notu artırımı söylentileri ortaya çıktı. Fakat dış ticaret açığı nedeniyle not artırımı gelecek yıla kaldı. İMKB ise not artırımına takılmadı. 59.200-64.000 aralığına bir hareket bandı beklentimizi koruyoruz.

İMKB Stratejisi

İMKB’de 59.200-64.000 arasında bir band içerisinde hareket etmektedir. 61.500 ara destek noktasıdır. 61.500 desteğinin kırılması 59.200’e gerileme yaşanmasına neden olabilir. Mevcut destek 61.500 üzerinde kalındığı sürece ise 64.000 hedef noktadır.

Bu Da Dikkatini Çekebilir

xu030 da haftalık sinyaller

xu030 da haftalık sinyaller, son sinyal çukurda kalmış, … asla kalmaz, örneklerde görüldüğü üzere bir …

Son birkaç gündür diplerde ters obo oluştu .

101.200 üstüne çıkabilirse çok çok şiddetli bir çıkış olur . Ama adı üstünde ters obo …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir