Borsa Günlük Piyasa Stratejisi

Piyasa Stratejisi

FED’in açıklamaları ve kararı en çok tahvilleri ile altını sevindirmeye aday. Yurtdışı borsalarda Eylül ayında başlayan ralli hareketi FED’in açıklamasıyla birlikte sona ermesi büyük bir ihtimal olarak görünüyor. Japonya’dan sonra FED’de deflasyon tehlikesini dile getirdi. İlk çeyrekte rekor büyüyen iki bölgenin, iki çeyrek sonrasında deflasyon tehlikesinde olması ve borsaların rekor kırması tezatlık oluşturuyor. FED yeni adımları atacak ama tahvil alımları olmayacak. FED ve BOJ deflasyon ile savaşırken, paraların güvenli limanlara gidişi yüksek olasılık.

Türkiye için herşeyin 2010 yılında lehinde gerçekleşmesi, İMKB’nin yılbaşından bu güne diğer gelişmekte olan ülkelere göre %18 oranında fazla yükselişini sağladı. Fakat diğer ülkelere göre İMKB pahalı kaldı. İMKB’yi yurtdışı borsalara göre ayrıştıran aşırı alım bölgesinde olması. Bu nedenle yurtdışı piyasalarda bozulma, İMKB’de kırılma olarak yansıyabilir.

İMKB Stratejisi

İMKB 64,000 hedef noktamızın üzerinde ivme kaybetmiş bulunmaktadır. 64,000 seviyesinin üzerinde kalınması durumunda endeksin yeni hareket bandı 64,000-66,200 aralığı olacaktır. 64,000 seviyesinin üzerinde tutunamayan endekste 63,200 ara destek olmak üzere 61,500 seviyesine bir geri dönüş yaşanabileceğini düşünüyoruz. 64,000 üzerinde temkinli duruşun korunması gerektiğini düşünüyoruz.

Bu Da Dikkatini Çekebilir

xu030 da haftalık sinyaller

xu030 da haftalık sinyaller, son sinyal çukurda kalmış, … asla kalmaz, örneklerde görüldüğü üzere bir …

Son birkaç gündür diplerde ters obo oluştu .

101.200 üstüne çıkabilirse çok çok şiddetli bir çıkış olur . Ama adı üstünde ters obo …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *