Borsa Günlük Piyasa Stratejisi

Piyasa Stratejisi

Yeni hafta yurtdışı piyasalar için tamam yada devam niteliği taşıyor. FED’in Salı günü toplantısı öncesinde yeni adım atacağına yönelik beklentiler fiyatlandırılırken, FED’in yarın yeni adımlar atmaması ve açıklamaları piyasalar üzerinde etkili olacaktır. Aynı zamanda haftanın geri kalanında ABD’de konut sektörüne ilişkin açıklanacak veriler ile dayanıklı tüketim malları siparişleri gibi piyasalarda önemli etkiler yaratacak bir ekonomik takvim mevcut. Euro bölgesinde yeni sanayi ürünleri siparişleri, tüketici güveni, PMI ve IFO endeksleri açıklanacak. Bu yüzden bu hafta yurtdışı piyasalar için volatil bir seyir beklenebilir.

TCMB kısa vadeli faiz oranını düşürmesi, beklediğimiz gibi piyasalarda önemli ve olumlu bir etki yaratmadı. GE’nin Garanti Bankası’nda ki payını satacağına yönelik haberlerin etkisi İMKB üzerinde olumlu etkisi sürerken, satış haberlerinin diğer bankalar üzerinde etkisi olmadı. 59.500-64.150 bandının korunacağını, 64.000 üzerinde kar realizasyonların etkili olacağını düşünüyoruz.

İMKB Stratejisi

İMKB’de 59.500-64.150 arasında bir band içerisinde hareket etmektedir. 61.500 bu dalgalanma aralığında ara destek noktasıdır. 64.000 üzerinde kar realizasyonların etkili olacağını düşünüyoruz.

Bu Da Dikkatini Çekebilir

xu030 da haftalık sinyaller

xu030 da haftalık sinyaller, son sinyal çukurda kalmış, … asla kalmaz, örneklerde görüldüğü üzere bir …

Son birkaç gündür diplerde ters obo oluştu .

101.200 üstüne çıkabilirse çok çok şiddetli bir çıkış olur . Ama adı üstünde ters obo …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *