Boğalara çelme zamanı mı?…

Grafikler sırasıyla , Dollar İndex, Euro / Usd ve Usd / Jpy ne aittir. Alt dalga yapılarında 3 ü bitiriyorlar gibi. Fazla ilgilenilmeyen bir piyasa olmasına rağmen birkaç mesaj önce Usd nin meydan okuma zamanları yaklaşıyor cümleme açıklama için paylaşılmıştır.İMKB100 de ise Sayın Devir’in sayımını izlemeye devam ediyorum(bazen bilgi yönünden haddimizi aşarak sayımlar üzerinde oynamalarla,:))) dünkü sayımım farklıydı mesela.)
http://www.voborsa.com/forum/1-vobjektif-seans-odasi-t540.html?p=94273[/URL] http://www.voborsa.com/forum/1-vobjektif-seans-odasi-t540.html?p=103004[/URL] Yukarıdaki linkler Endeksin alt dalgalarda nasıl sonlanıp döndüğüne ve orta vadede nasıl bir yol izlediğine dair ipuçları içermekte diye düşündüğümden konmuştur.
Henüz 31.ci haftadayız ve fiyat hedeflerinin çoğuna ulaşmakla birlikte zaman hedefinin min olan 35 haftasına bu çıkışla yetişemediği(şimdilik) için ve aylık indikatörler daha yolum var dediği için, bu tepeye şimdilik A koymayı uygun görüyor ve B düşüşü sonrası belki de max hedefi olan 88.000 lere yakınsayan C çıkışını bekleyeceğim. Bakalım fiyatlar bu beklentimize nasıl yanıt verecekler. Bir kez daha üstüne basarak belirtmeliyim ki türev piyasalarda bu büyük hareketleri yakalamalıyım deyip hiç kımıldamamak batışın başlangıcı olur. En iyisi yapıyı takip edip eğer beklentiye paralel bir gidişat varsa sadece o yönde giriş çıkışlar yapılmasıdır diye düşünmekteyim(Sayın hexen’in tabiriyle ağır hareket eden kitle için).
Ne zamandır paylaşayım istiyordum, anca vakit bulabildim.
Pozisyona yeminle bağlanmadan cepteki harita olarak izlenmek üzere…Bol şanslar hepimize…

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Dolar ne kadar? Euro ne kadar? Güncel döviz tutarları ( 2 Ağustos dolar tutarları )

Dolar kuru 5.0934 TL seviyesine kadar yükselirken, şu dakikalarda 5.05 TL seviyesinde hareket ediyor. Euro …

Dolar ne kadar? Euro ne kadar? Güncel döviz tutarları ( 01 Ağustos dolar tutarları )

Güne 4.93 TL seviyesinden süregelen dolar kuru, Türkiye piyasaları kapandıktan sonrasında internasyonal piyasalarda 5.0116 TL’ye …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir