BMD, TÜRK MARKALARINI VARNA’YA TAŞIDI BALKANLAR’DA YENİ PAZARIN KAPISINI AÇTI

Türk markalarının yurt dışı açılımını gerçekleştirmek için ülke ziyaretlerini sürdüren Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Kuzey Irak, Gürcistan, Libya, Karabağ’ın ardından Bulgaristan’ın turizm kenti Varna’ya düzenlediği program ile yeni bir pazarın daha kapısını açtı.
Platform Marka Danışmanlığı işbirliğinde gerçekleştirilen organizasyon ile BMD üyeleri ülkenin Karadeniz sahilindeki en büyük kenti olan Varna’da Grand Mall Alışveriş Merkezi’ni ziyaret etti.
BMD Başkanı Yılmaz Yılmaz, Türk markalarının Bulgaristan’da yer almasının önemine değinerek, Bulgaristan’ın önemli fırsatlar barındıran bir ülke olduğunu söyledi.
Yılmaz Yılmaz, Türk markalarının hâlihazırda Sofya ve Plovdiv’de yer aldığını, şimdi de ülkenin üçüncü büyük kentinde mağaza açacaklarını dile getirdi.
Kentin turizm açısından ülkenin en önemli merkezi olduğunu vurgulayan Yılmaz, ‘yaz başkenti’ olarak adlandırılan Varna’nın kışın 600 bin olan nüfusunun yaz aylarında birkaç katına çıktığına değindi. Yılmaz Yılmaz, “Bulgaristan pazarında kısa süre içinde kâra geçilmesinin beklenmemesi gerekiyor. Bununla birlikte bu pazarın beklemeye değecek bir yapısı var. İlk bir iki yıl markalarımıza destek verilmesi çok önemli. Grand Mall AVM, Mayıs ayı başında yüzde 60 doluluk oranıyla açıldı. Burada şimdiden Colin’s
ve LC Waikiki mağaza açma hazırlıklarını sürdürüyor. Diğer markalarımızın da yatırım yapacaklarına inanıyorum” dedi.

İSTANBUL (İHA) –

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Shortları haftaya rahatlayacak bir yapı hazırlamış

Shortları haftaya rahatlayacak bir yapı hazırlamış ayu pala…aktif olması dileğiyle…

Disiplinli bir trader terste kalmaz

şimdi efendi düzde kaldın keyfin yerinde , terste kalsaydın böyle konuşmazdın demeyin please   disiplinli bir …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *