Rusya-AB zirvesi başlaladı

Rusya-AB zirvesi başladı
Rusya ile Avrupa Birliği (AB) arasında yapılan 25’inci zirve, Rusya’nın güneyinde bulunan Rostov-on-Don şehrinde yapılıyor.

Rusya Devlet Başkanı Dmitry Medvedev, Avrupa Konseyi Başkanı Herman Van Rompuy ve Avrupa Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso’nun katıldığı zirvede ekonomik ilişkilerin yanı sıra uluslararası konular da masaya yatırılıyor.

Rusya Devlet Başkanı Medvedev, yaptığı konuşmada zirvede ekonomi, küresel güvenlik, Avrupa’nın güvenliği ve bölgesel sorunların gündemlerinde olduğunu, bunlar dışında İran, Afganistan, Pakistan ve Orta Doğu barış sürecine değineceklerini belirtti. Medvedev ayrıca, Rusya ve AB arasındaki işbirliğine de vurgu yaptı.

Ekonomik konuların yanı sıra zirvenin geniş bir uluslararası ajandası olduğunu belirten Avrupa Konseyi Başkanı Herman Van Rompuy ise küresel ekonomik kriz, iklim değişikliği, enerji güvenliği konularıyla uluslararası ve bölgesel sorunların müzakere edileceğini söyledi.

Avrupa Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso de, zirvenin önemine vurgu yaparak Medvedev’e misafirperverliklerinden dolayı teşekkür etti.

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Shortları haftaya rahatlayacak bir yapı hazırlamış

Shortları haftaya rahatlayacak bir yapı hazırlamış ayu pala…aktif olması dileğiyle…

Disiplinli bir trader terste kalmaz

şimdi efendi düzde kaldın keyfin yerinde , terste kalsaydın böyle konuşmazdın demeyin please   disiplinli bir …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *