mavi-Ayıların son adımları…Saygıdeğer Arkadaşlar,
Yine geçtik pc nin başına nerdeyize bakmak adına.
Zor günler belki ama, kendime verdiğim bir söz uğruna sarı renge(Toprak ve altın) önem vermem gereğini az çok yerine getirmenin keyfi de var ki üstümde.Gelde analizlere objektif bak bakabiliyor isen.Neyse biz bakmaya çalışalım.En son Dji uzun vade diye Sayın Prechter’in gözüyle bakmaya çalışmış idik. http://www.voborsa.com/forum/teknikl…8.html?p=77081 Ve boğa piyasasına geçiş için Haziran 2009 mu? Soru işaretini 07-04-2009 da da önemli bir fibonacci günü olduğunu izleyerek koymuştuk.Hazirana uzatmanın tek yolu kaldı 5.5 bittiğinde 1. deyip bunu bir sonlanan diyagonale çevirmesi olasılığı(cepteki olasılık).Dji ve SP500 bir önceki cepteki olasılığı pas geçerek 4.dalga larını bitirmiş ve 5.dalgalarının 3 lerini de bitirmek üzere olduğu görülüyor.7 nisana kadar 5.4 ve 5.5 dalgalarını da yetiştirirse!.. o tarihten sonra ayıdan post şortçudan dost olmaz derim.
Normalde İMKB100 için en azından 16.000 lerin görülmesini beklerken hamdolsun düşüşe çok dirençli çıkması nedeniyle aşağı kırılması gereken üçgeni takip edeceğim.
Bu arada indikatörlerimiz günlüklerde, haftalıklarda ve aylıklarda olası bir düşüş sonrası artık orta vadeli bir yükseliş için hazır hale gelmiş olacaklar diye görünüyor.
SP500 ve Dji ise haftalıklar dahil pozitif uyumsuz durumdalar, indikatörler aşırı satım bölgesi seyrindeler ve sanki onlarda düşüşüm bittimi bak tepmek nasıl olurmuş diyorcasına boğakanı içmenin zorlaşacağı mesajınımı veriyor?
Özellikle günlük bakışta 5.5 i sonlanır gözüktüğünde şort üşütür gibi…
Bol şanslar hepimize…

Bu Da Dikkatini Çekebilir

xu030 da haftalık sinyaller

xu030 da haftalık sinyaller, son sinyal çukurda kalmış, … asla kalmaz, örneklerde görüldüğü üzere bir …

Son birkaç gündür diplerde ters obo oluştu .

101.200 üstüne çıkabilirse çok çok şiddetli bir çıkış olur . Ama adı üstünde ters obo …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir