ANADOLU HAYAT EMEKLİLİK 20 YAŞINDA

Anadolu Hayat Emeklilik, 20. yılını düzenlediği özel bir resepsiyonla kutladı.
Anadolu Hayat Emeklilik’in 20. yıl resepsiyonu, İş Kuleleri’nde gerçekleştirildi. Resepsiyonda konuşan Genel Müdür Mete Uğurlu “İlk günden itibaren Türk insanına dünya standardında hizmet ve ürünler sunduk, yeniliklerimiz sektöre yön verdi. Bugün hala Türkiye’nin halka açık ilk ve tek hayat sigortası ve bireysel emeklilik şirketi olmanın sorumluluğunun farkındayız” dedi.
20Bireysel emeklilik sisteminin 7 yılda büyük yol kat ederek bugün 10 milyar TL’lik fon büyüklüğüne ve 2 milyon 120 bin kişilik katılımcı sayısına ulaştığını vurgulayan Uğurlu, “Anadolu Hayat Emeklilik olarak ‘İşimiz müşterimizin geleceğini güvence altına almak, başarımız kazandığımızı paylaşmak’ ilkesiyle yüz binlerce insanın geleceğe umutla bakmasını sağladık, sağlamaya devam edeceğiz. Anadolu Hayat Emeklilik 2009’da her alanda büyümesini güçlü şekilde sürdürdü ve hayat sigortaları prim üretimindeki açık
ara liderliğinin yanı sıra, bireysel emeklilik fon tutarında 2,2 Milyar TL seviyesine yaklaşırken, katılımcı sayısında 467.457 kişi ile zirvedeyiz. 20. yılımızda katılımcı sayısındaki liderliğimizi fon büyüklüğü liderliği ile de pekiştireceğiz. 20 yıldır bize emanet edilenlerin bilincindeyiz ve sorumluluğumuzu bilerek çalışıyoruz. Yaratıcı, yenilikçi ve güçlü yapımız ile ülkemizin örnek gösterilen kuruluşları arasında yolumuza inançla devam edecek, her alanda öncülüğümüzü ve liderliği sürdüreceğiz” dedi.
Gecede bir konuşma yapan Anadolu Hayat Emeklilik Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Magemizoğlu, ise bireysel emeklilik sisteminin ülke ekonomisi için önemine işaret ederek, “Sistem daha şimdiden ülke ekonomisine 10 milyar TL’yi aşan uzun vadeli fon kaynağı yarattı. Sektörde, 2020 yılına kadar emeklilik fonlarının 115 milyar TL’ye yükselmesi ve bu fonların, GSMH’nın yüzde 5-6’sı oranında bir seviyeye ulaşması bekleniyor. Bu hedeflere ulaşıldığında bireysel emeklilik ekonomideki önemi gittikçe artıran
sektörlerden birisi olacak ve ülkenin tasarruf düzeyini artırarak uzun vadeli kaynak ihtiyacına da destek olacaktır” dedi.
Anadolu Hayat Emeklilik’in 20. yıl resepsiyonunda bir konuşma yapan İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Caner Çimenbiçer, “İş Bankası’na Büyük Kurucusu tarafından verilen misyonun ülkemize sağladığı en önemli kazanımlardan biri de Anadolu Hayat Emeklilik olmuştur. 1990 yılında Türkiye’nin ilk hayat sigortası şirketi olarak kurulan Anadolu Hayat Emeklilik, tıpkı İş Bankası gibi kendi faaliyet alanında yenilikler getiren ve öncü rolünü üstlenen bir kurum olmayı başarmıştır” dedi.

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Eft Hesaba Geçmedi Ne Yapmalıyım?

Eft işlemini gerçekleştirdikten sonra yani eft emrini verdikten 15 dakika sonra karşı hesaba para transferi …

Eft Saatleri Kaçta Başlıyor? Eft Emri Ne Zaman Verilmeli

Eft işleminizin gün içinde tamamlanması için bankanızın gün içi eft saatleri ne ise bu saatler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir