Ana Sayfa / ekonomi / Altın tutarları bugün ne kadar oldu?(11 Eylül 2018 çeyrek, gram altın tutarları)

Altın tutarları bugün ne kadar oldu?(11 Eylül 2018 çeyrek, gram altın tutarları)

Altının gram fiyatı, bugüne yatay seyirle başlamasının peşinden 248,9 liradan işlem görüyor. Kapalıçarşı’da çeyrek altın 408 lira, Cumhuriyet altını da 1.663 liradan satılıyor.

Altının gram fiyatı, güne yükselişle başlamasının peşinden 248,9 lira seviyelerinde dengelendi. 

Dün dolar kurundaki yükselişlere paralel 250 lirayı kontrol eden altının gram fiyatı, günü önceki kapanışa gore yüzde 0,79 primle 248,4 liradan tamamladı.

Altının gram fiyatı, bugüne yatay seyirle başlamasının peşinden önceki kapanışa gore yüzde 0,20 primle 248,9 liradan işlem görüyor. Kapalıçarşı’da çeyrek altın 408 lira, Cumhuriyet altını da 1.663 liradan satılıyor. 

Asya piyasalarında yatay bir seyir izleyen altının ons fiyatı ise şu dakikalarda önceki kapanışın derhal altında 1.195,6 dolardan işlem görüyor.

Uzmanlar, dün ABD’de veri akışının sakin olmasının etkisiyle altının ons fiyatında yatay bir seyir izlendiğini kaydetti.

Altının ons fiyatında yükselişlerin devamı için 1.197 dolar seviyesinin üstünde kapanış gerçekleşmesi icap ettiğini bildiren uzmanlar, “ABD-İran arasındaki gerilim ve ABD-Çin içinde yaşanmış olan tecim savaşlarına ilişkin açıklamalar devam ediyor. Öteki taraftan İdlib, İran ve Irak gerginliği bölgede tansiyonun artmasına niçin oluyor.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

Uzmanlar, bu gelişmelerle küresel piyasalarda risklerin yükseldiğini, dolayısıyla güvenilir liman olarak altına talebin artabileceğini belirterek, teknik açıdan ons altında 1.193 doların destek, 1.203 doların ise direnç olarak takip edileceğini dile getirdi.

Yurt içinde altının gram fiyatının, perşembe günkü Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) faiz sonucu öncesi davranışlarında ölçülü duruşunu koruduğunu ifade eden uzmanlar, “TCMB’nin faiz kararından sonrasında ya aşağı yada yukarı yönlü kırılmalar görebiliriz. Biz, aşağı yönlü kırılma ihtimalini daha kuvvetli gördüğümüzden destek seviyelerini takip edeceğiz” ifadelerini  kullandı.

BÜYÜME RAKAMLARI NEYİ İFADE EDİYOR? 

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Yabancı yatırımcı için hizmet ofisleri açılacak

Türkiye'deki yabancı yatırımcıların vatandaşlık veya uzun dönem ikamet izni işlemlerinin tek noktadan takibinin yapılması ve başvuruların en kısa sürede sonuçlandırılması amacıyla Ankara ve İstanbul'da hizmet ofisleri açılacak.

Dolar kuru bugün ne kadar? (15 Ekim 2018 dolar – euro tutarları)

Dolar - euro kaç TL? Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *