Ana Sayfa / ekonomi / Alkoçlar konkordato istedi!

Alkoçlar konkordato istedi!

1400 yatak kapasiteli 3 otelin işletmecisi olan Alkoçlar Otelcilik ve Gezim AŞ, konkordato talebinde bulunmuş oldu.

Gezim sektöründe 1950’li yıllardan bu yana etkinlik gösteren Alkoçlar, konkordato talep etti.

Özgürlük gazetesinden Dinçer Gökçe’nin haberine bakılırsa, geçen haftaki dava dilekçesinde, firmanın icra takipleri baskısı ile faaliyetlerini sürdürememe tehlikesi yaşamış olduğu kaydedilerek, yaşanmış olan nakit darboğazın geçici olduğu vurgulandı.

Haberde, 1400 yatak kapasitesi olan Kemer, Bodrum ve Alaçatı’daki 3 otelin işletmeciliğini meydana getiren ve yüzde 100’ünün Nadir Alkoçlar’a ilişik olan Alkoçlar Otelcilik ve Gezim AŞ adına, avukat Emre Ergenç’in şu sözleri yer aldı: 

“Müracaat ile tüm paydaşlar korunması amaçlanıyor. Bin 300 kişiye istihdam elde eden firmanın devamlılığını sağlamak istiyoruz. Bankalar yüksek faizle dahi kredi kullandırmıyor. Bu yüzden geçici nakit sıkıntısı oluştu. Nakit akışını düzenlemek ve yeni sezona sorunsuz girebilmek için vadeli konkordato ile borçları tekrardan yapılandırmayı talep ettik.”

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Yabancı yatırımcı için hizmet ofisleri açılacak

Türkiye'deki yabancı yatırımcıların vatandaşlık veya uzun dönem ikamet izni işlemlerinin tek noktadan takibinin yapılması ve başvuruların en kısa sürede sonuçlandırılması amacıyla Ankara ve İstanbul'da hizmet ofisleri açılacak.

Dolar kuru bugün ne kadar? (15 Ekim 2018 dolar – euro tutarları)

Dolar - euro kaç TL? Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *