% 61,8 son fibo geri alış seviyesi ciddi direnç

3 kez denenip üstünde kapanış gerçekleştrilemeyen % 61,8 son fibo geri alış seviyesi ciddi direnç olarak çalıştığı gibi bu seviye ve üstünden gelen satışlar oldukça sert oluyor..
48 binlerden başlayan yükseliş oldukça hızlı geliştiğinden günlük ortalama fiyatın epey uzağında kalmıştı ki son günlerde görülen yüksek oynaklık günlük ortalamayı fiyata ilk kez bu kadar çok yaklaştırdı (54300).
trend ortalamasıda hızla yukarı geliyor ve son değeri 51000..
vade sonu yaklaştığından ağustos kontratında kazanılan avantajlar realize edilmeye başlanmıştı bir süredir.piyasanın her yukarı denemesinde bu satışlar devam edebilir ki gayet doğaldır.
sürekli seans içi hareketlere baktığımızdan günlük grafikteki yorulma belirtilerinide bir köşeye not etmeli bence.etkileri yeni kontratta daha belirgin hissedilecektir diye tahmin ediyorum.
ağustos kontratında 54400 altında kapanış görürsek artık long pozisyonda kalmamak gerekir.. dow da 8800 seviyelerinin altına sarkma gerçekleşirsede yukarı hareket bitti geri alış başladı diye düşünübiliriz..

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Vadeli piyasalara Giriş

[COLOR=”Navy”]Vadeli piyasalara ilgi duyan ve yeni başlayan herkese çok önemli bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Herkesin …

Yeni tepeye gidip yada ikili tepe yapıp düşme ihtimalini nasıl görüyorsunuz?

Hayırlı cumalar cümleten. Hocam sizin yazılarınız rahatlatıyor bizi sağolun. Bir soru sormak istiyorum, yeni tepeye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir