Sayfa 101/1440 İlkİlk ... 5191991001011021031111512016011101 ... SonSon
17273 sonuçtan 1.201 ile 1.212 arası

Konu: EW and NEoWave clup

Yer
    Shadizar
    Teşekkür Teşekkür 
    36.921
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    93.341
    Toplam Teşekkür
    33.405 Yazısı Teşekkür aldı

opsi abi...kedi var abi..
    Astatin Nickli Üyeden Alıntı
    Patron tüm formasyonların layıkını bulması anlamında şu şekil bizişi olsa daha hoş olmaz mı...Takoz, Tobo ve Kapsayan Boğa..ula gerçi kulaklarını eşşek kulağı gibi çizmişim ama idare edin..en azından ayı değil

Bu resim yeniden boyutlandırılmıştır. Resmin büyük hali için buraya tıklayın. 732x674 and weights 29KB.
    BANGA mühim

2. The Following 5 Users Say Thank You to Astatin For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    3.974
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    2.903
    Toplam Teşekkür
    1.007 Yazısı Teşekkür aldı

hani bıyıkları... o zaman excali abi daha iyi anlar üstad...
    COMANDANTE

4. The Following 4 Users Say Thank You to obsidyen For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    455
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    2.325
    Toplam Teşekkür
    871 Yazısı Teşekkür aldı

ew'ci patronlar mümkünse dolar/TL'yi de altınla beraber 1.65 ve 1.60'a doğru ittireblirmiyiz?

6. The Following 3 Users Say Thank You to aslan For This Useful Post:

Yer
    teprik ederim
    Teşekkür Teşekkür 
    66.763
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    55.837
    Toplam Teşekkür
    13.699 Yazısı Teşekkür aldı

avatar güzelmiş asit paşa ... kimin resmi bu ... arthurla varmıymış bi alakaları ..

2013,00

8. The Following 5 Users Say Thank You to selçuklu For This Useful Post:

Yer
    Shadizar
    Teşekkür Teşekkür 
    36.921
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    93.341
    Toplam Teşekkür
    33.405 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı selçuklu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    avatar güzelmiş asit paşa ... kimin resmi bu ... arthurla varmıymış bi alakaları ..

Arthur oyuncak değil mitdi patron kimin resmi mi...? benim resmim abi
    BANGA mühim

10. The Following 4 Users Say Thank You to Astatin For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    3.974
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    2.903
    Toplam Teşekkür

Alıntı aslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ew'ci patronlar mümkünse dolar/TL'yi de altınla beraber 1.65 ve 1.60'a doğru ittireblirmiyiz?
    ne ekonominin, nede ewp nin, E sinden haberi olan bizim hacının ezberine kazınmış olan "$ cıkarsa altın düşer" ve veya bunun tersi...yola cıkarsak ikisini aynı anda aşağıya itteremeyiz...ewp acısından etiketler patlar... şaka bir yana sensei gold u sayıyordu sanırım diametric kalıbın son ayağı tamamlandı ya da tamamlanıyor...geçmiş iletilerde yapıştırmıştım sanırım...
    COMANDANTE

12. The Following 4 Users Say Thank You to obsidyen For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    3.974
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    2.903
    Toplam Teşekkür

Selçuklu hünkarum TOM Jones da mart 2009 dan bu yana gelişen yapının bir terminal impuls olduğunu düşünüyorum...eğer böyle ise - ki imkb major sayımımla örtüşüyor- var ya wwwvvw...

şimdi ne yaptım biliii in mi devletlü abim...
    yaho financeden dowun historical veriyi excel formatında indirdim...sonna, dlg tepe ve dip verilerini metastocun yardımcı programına yerleştirdim bir graf elde ettim tarihsel olarak... korkunç ve de bir o kadar da rezil bişi cıktı ortaya...
    COMANDANTE

14. The Following 5 Users Say Thank You to obsidyen For This Useful Post:

Yer
    teprik ederim
    Teşekkür Teşekkür 
    66.763
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    55.837
    Toplam Teşekkür
    13.699 Yazısı Teşekkür aldı

opsi patron .. terminallerin en önemli özelliği .. her dalgası coorective olmalı .yani :3:3:3:3:3 .. sennin sayımda 3. dalga :5 lik yapıda ... bence o dalga çok komplike corrective kalıp .. ... projeksyon güzel olmuş ama teprik ederim ..
    2013,00

16. The Following 5 Users Say Thank You to selçuklu For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    2.789
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.247
    Toplam Teşekkür
    264 Yazısı Teşekkür aldı

18. The Following 3 Users Say Thank You to dede2 For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    17.466
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    20.796
    Toplam Teşekkür
    7.064 Yazısı Teşekkür aldı

Standart Sahurda oturdum dersimi çalıştım :)

Dolar bazlı haftalık endeks 30 grafiğini ve sayımların son halini güncelledim

Her zaman iki alternatif vardır, ilk önce bugüne kadar üzerinde durduğum sayımı vereceğim, 3 doların biraz altına gelerek C dalgasını tamamlamasını beklediğim grafiğe göre işler tamam gibi görünüyor, fakat dediğim gibi, her an her şey değişebilir, bu değişim ihtimalleri ve alternatif sayımıda bir aşağıdaki yorum ve grafikte bulacaksınız..

Aşağıdaki grafik dolar bazlı haftalık endeks 30 un 5 ana dalga yukarı çıkışını tamamlamış, 3 ana dalga ABC düzeltmesini yapacağı üzerine kurgulanmıştır, Nisan ayı 6 sından itibaren beklediğim gibide ilerlemiştir, C hedefine ulaşması için az bir yolu daha vardır, fakat ben artık bu düşüşün sona erdiğini ve bu sayımın iptal olacağını düşünüyorum, yinede olmaz olmaz her an gerçekleşebilir ve gerçekleşme şekli ve sonrasında olabilecekleride çziktireyim istedim, gerçekleşirse yeni bir 5 ana dalgalık çıkış başlayacaktır...

Fakat dediğim gibi, artık beklentim değildir...düşüş bana göre dip oluşturmuştur, alternatif sayımı beklenti yaptım...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Beklentimin aniden yukarıdaki grafik olmayışının sebeplerinden biri FED in 2013 yılına kadar faiz indirimi olmayacak mesajıdır, külliyen yalan, geçmişte gösterirki, fed bu tip açıklamalar yapmaya başladımı, ekonomi 6 ile 12 ayda onların bile ummadığı şekle bürünür ve 6 ile 12 ayda başlarlar faiz artırmaya, yani en geç bir yıl içinde faiz artırmaya başlayacağının ilk işaretidir, bu durumda fon yöneticisi olsam hisselerin 12 aylık dönem içinde ucuzlamasını istemem, aksine fiyatlanmasını isterim.... neden?...... çünkü fed faiz arırmaya başladığında yukardan hisse satıp yavaş yavaş yüksek faiz getirili garantili kağıda dönmek için, o halde benim fon ve fonlar şimdi satmayacağına göre dow düşmeyecek aksine ben ve benim gibi fonların kağıtları değerlendirmesiyle yükselecek.

Senaryo budur, ve buna görede global piyasaların yukarı yönlü olması beklentimdir.... bu beklentime görede alternatif sayıma yöneldim ve aşağıdaki haftalık dolar bazlı endeks 30 grafiğinde beklentimi çiziktirdim, yeni takibedeceğim sayım budur,

Bu sayıma göre henüz 4 ana dalga bitti ve 5 için yukarı yapıcaz, yani FED faiz artırımına başladığında 5. dalga oluşmuş olacak, buradan gelen satışlarda para ABD nin faizleri nereye kadar artacağı bilinmeyen garantili kağıtlarına yönelmek için hızla hisselerden çıkacak ve ele geçen nakiti garanti getirili hazine bonolarına gömmeye başlayacaklar, nihayetinde bizim borsada 3 dalga ABC düzeltmesini yaparak C dalgası oluşacak, işte grafik...

** Savaşa başlarken ve masaya otururken her ihtimali göz önüne al!.. Ve kendini en kötü duruma hazırla!
    Hun İmparatoru ATİLLA

20. The Following 3 Users Say Thank You to bull market For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    17.466
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    20.796
    Toplam Teşekkür
    7.064 Yazısı Teşekkür aldı

Şunuda belirteyim

Yeni beklentimde 5. dalgayı özellikle kalın çizdim, orada bizde iyi mal itelemek için not falan artabilir, abartılı yukarı yapabilir vede coşku had dafhaya ulaşarak tarihibir zirve gerçekleşebilir, grafiğe sığmadığından kısa kaldı, yoksa fezalarada gidebilir yani

Şu durumda hisseciler için diplere yakın yerlerdeyiz yorumu yapılabilir, yani ha buralardan, ha biraz daha aşağıdan mal almışın pek farketmeyecek gibi duruyor, fakat kısa vadede vobcular için aynı şeyi söyleyemeyiz, fakat her iki sayımdada buralardan sonra yukarı hareket, yada orta vadeli yükseliş gelişecektir diyebiliriz
    ** Savaşa başlarken ve masaya otururken her ihtimali göz önüne al!.. Ve kendini en kötü duruma hazırla!
    Hun İmparatoru ATİLLA

22. The Following 3 Users Say Thank You to bull market For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    4.263
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.804
    Toplam Teşekkür
    227 Yazısı Teşekkür aldı

SN. bull market
    belliki çok uğraşmış ve güzel şeyler ortaya çıkarmışsınız ve bunu bizimle paylaşma nezaketi göstermişiniz. buna kayıtsız kalmamak adına sayımını üzerinde bir senaryo hazırlayıp size sormak istedim. sayımınızın üst dereceleri grafikde tahmin ettiğim gibimi?
    İkinci senaryonuz için bişeyler yazmak gerekirse: çizdiğiniz mavi gibi bir senaryo olabilir belki ama etiketleri öyle olamaz bence. 1-2 ve 3-4 arası mesafe abartılı şekilde farklı. benim ew kurallarıma aykırı bu durum. son olarak abd nin son kullanım tarihi geçti. 6-12 ay daha dünyayı kandırır belki ama ekonomik olarak daha fazla yaşayamaz. senaryolarımızı bu makro gerçeğe uygun çizmemiz gerekli bence.
    saygılar
    eski nickim:trader38
    Burada yazılanları beyninde özümleme yapmadan uygulayan kişilerin zarar etmesi kaçınılmazdır. ben daha kendini kurtaramamış acemi bir vobcuyum

24. The Following 3 Users Say Thank You to matador38 For This Useful Post:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri