Sayfa 1/161 1231151101 ... SonSon
1921 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: Fikirler -> Sistemler

Teşekkür Teşekkür 
    0
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    84
    Toplam Teşekkür
    54 Yazısı Teşekkür aldı

Standart Fikirler -> Sistemler

Herkese merhaba,

Umarım bu başlığı yanlış yere açmamışımdır. Eğer yanlış yerse Adminlerden doğru bölüm altına taşımalarını rica ediyorum..

Amacım, internette rahatlıkla bulunabilecek basitlikte bir sistemi burada elbirliği ile deyim yerindeyse ince ayar çekerek basit çalışan karlı bir hale getirmek...

Bunu yaparken tabii ki böyle bir forum ifşa edileceği için zaman içinde işlemez hale gelecek hatta bu sistemi alıp satmaya çalışacak insanlar bile çıkacaktır.

Açıkçası bu durumu önemsemiyorum. Çünkü burada hep birlikte keşfedeceğimiz şey sistemin kendisi değil bir sistem kurma metodolojisi...

Avantajları nelerdir? Dezavantajları ne olabilir? Bunları nasıl tespit ederiz? Nasıl gideririz.

Birazdan sizin görüşlerinize sunacağım sistem basit ve işleyen bir sistem. Testleri hiç fena değil, zaman bulunca onları da yayınlarım.

Temelde Wilders'ın Directional Movement sistemi (PDI, MDI, ADX üçlüsü) ile gene Wilders'a ait olan Parabolic Sar sistemlerinin bir melezi.

Burada ben susuyorum. Biraz grafikler konuşsun. Sonra da fikirler uçuşsun.

Herkesin katkısını bekliyoruz..

Yukardaki mesajım herhangi bir analiz içeriyorsa, bilmelisiniz ki yazdıklarım sadece ve sadece görebildiklerimdir.
    Okurken 3 numara miyop olma ihtimalimi lütfen gözardı etmeyin.

2. The Following 5 Users Say Thank You to hdioxyde For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    0
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    84
    Toplam Teşekkür
    54 Yazısı Teşekkür aldı

Sisteme ek olarak ekteki zip dosyası içinde (eğer yüklemeyi becerebilirsem) gerekli tüm göstergeleri, expert advisor'ı ve bir adet de template bulacaksınız.

Sistem başlangıç olarak 15 dakikalık. Diğer zaman dilimlerini incelemedim. Ekrana yapışmak istemediğim için şimdilik bu zaman dilimini kullanalım.

ADX, PDI ve MDI göstergeleri Metastock'un default göstergeleri değildir. Equis forumundan Jose'nin kodladığı versiyonları kullandım, çünkü metastock versiyonları değerleri tam sayıya yuvarlıyor.

Gene equis forumda kodlanmış bir dll eklentisine ihtiyaç duyacaksınız. Bunu DMISAR pozisyon göstergesinde kullandım. MEtastock'u yüklemiş olduğunuz klasörün altında "external functions DLL" isimli klasörün altına "forum.dll" dosyasını kopyalamalısınız.

Metastock içinde indicator builder'ı açıp "organizer" tuşuna basarsanız açılan ekrandan "import formula" seçip oradan zipi açtığınız klasörü seçin. Otomatik formülleri import edecektir.

"dmisar.mwt" adlı dosyayı, gene metastock programını yüklediğiniz klasörün altındaki "chart" adlı klasörün altına kopyalayın...

Metastockta new->chart seçin, ağustos vade ya da x30yvade seçin, sağ üstte "load options" düğmesine basın "open with template" seçeneğini tıklayın, chart klasöründen "dmisar.mwt"yi seçin.

15 dakikalık grafiği seçtiğinizde tam burada görünen grafiğe bakıyor olmalısınız.

kullandığım data matrix gold ile indirilmiş datadır. Data farklarından farklı görünümler elde edebilirsiniz. çok önemsemeyin biz fikirlerin peşindeyiz.
    Yukardaki mesajım herhangi bir analiz içeriyorsa, bilmelisiniz ki yazdıklarım sadece ve sadece görebildiklerimdir.

4. The Following 3 Users Say Thank You to hdioxyde For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    0
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    84
    Toplam Teşekkür
    54 Yazısı Teşekkür aldı

Dosyayı yükleyemedim bir kez daha deniyorum...Büyük geldi sanırım bölerek deniyorum.

Önce template dosyası...

6. The Following 5 Users Say Thank You to hdioxyde For This Useful Post:

smarth71 (09.04.17)

Teşekkür Teşekkür 
    0
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    84
    Toplam Teşekkür
    54 Yazısı Teşekkür aldı

Dll dosyası...

8. The Following 3 Users Say Thank You to hdioxyde For This Useful Post:

smarth71 (09.04.17)

Teşekkür Teşekkür 
    0
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    84
    Toplam Teşekkür
    54 Yazısı Teşekkür aldı

Formüller ve expert advisor..

Yarın biraz daha grafik üzerinde örnek göndereceğim.

ıyi tatiller...

10. The Following 4 Users Say Thank You to hdioxyde For This Useful Post:

smarth71 (09.04.17)

Teşekkür Teşekkür 
    366
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    2.708
    Toplam Teşekkür
    1.422 Yazısı Teşekkür aldı

Hayırlı olsun, devamlı takip edecegimden emin olabilirsiniz.....

12. The Following User Says Thank You to cbaykus For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    0
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    62
    Toplam Teşekkür
    52 Yazısı Teşekkür aldı

sn. hdioxyde tesekkur ederim bu bilgilere anlatim tarzina ve bu topige.
    size olusturdugum bu grafik ustunde bir soru sormak istiyorum:
    02/06 14:30 long olmusuz (yanlisim varsa duzeltin) ama short olmak veya pozisyon kapatmak icin 03/06 9.30 beklemis sistem ve yaklasik long ve short degerleri ayni olmus. bunun nedeni sanirim negatif GAP yemis olmak degilmi. eger dogru ise bunu onlemek icin bir prensip yada baska bir sistem eklenmeli diye dusundum bu sisteme. Onemli cunku bu:
    onerim 1. prensip olarak gun sonu mutlaka poz. kapatilmali. 2. teknik eger hacim son yarim saatte anormal artiyorsa pozitif gap, eger dusuyorsa negatif gap olur.(yuzde 100 boyle degil ama inceledigim hacimlerde boyle)Bu bilinemiyorsa bence gaplardan korunmak icin prensip uygulanabilir.
    Konu nyse-dj tarafından (19.07.08 Saat 00:13 ) değiştirilmiştir.

14. The Following User Says Thank You to nyse-dj For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    0
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    84
    Toplam Teşekkür
    54 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı cbaykus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, devamlı takip edecegimden emin olabilirsiniz.....
    Teşekkürler Sn. cbaykus. Takip etmekle kalmayıp katkıda bulunmanız en büyük dileğim.

Bu arada siz böyle deyince aklıma geldi. Güniçi grafikler üzerinde sizin günlük takip sayınızı gösterecek bir formül yazabilirim sanırım.

Deneyip bu gafiklere eklemek isterim tabii izin verirseniz.

16. The Following User Says Thank You to hdioxyde For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    0
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    84
    Toplam Teşekkür
    54 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı nyse-dj Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sn. hdioxyde tesekkur ederim bu bilgilere anlatim tarzina ve bu topige.
    size olusturdugum bu grafik ustunde bir soru sormak istiyorum:
    02/06 14:30 long olmusuz (yanlisim varsa duzeltin) ama short olmak veya pozisyon kapatmak icin 03/06 9.30 beklemis sistem ve yaklasik long ve short degerleri ayni olmus. bunun nedeni sanirim negatif GAP yemis olmak degilmi. eger dogru ise bunu onlemek icin bir prensip yada baska bir sistem eklenmeli diye dusundum bu sisteme. Onemli cunku bu:
    onerim 1. prensip olarak gun sonu mutlaka poz. kapatilmali. 2. teknik eger hacim son yarim saatte anormal artiyorsa pozitif gap, eger dusuyorsa negatif gap olur.(yuzde 100 boyle degil ama inceledigim hacimlerde boyle)Bu bilinemiyorsa bence gaplardan korunmak icin prensip uygulanabilir.
    Çok haklısınız. Açılış gapleri her sistemin bir sorunu... Gün sonu poz kapandığında ise pozisyonun yönündeki karlı gaplerden vazgeçmiş oluyoruz..

Bu bir seçim meselesi, dediğiniz gibi kapanış öncesi bir takım kriterlere bakarak geceye full, yarım poz girme kararı alınabilir. Bunu da sisteme dahil edebiliriz.

Öncelikle sizin bahsettiğiniz volume kriteri var buna ek olarak istatistiki açıdan anlamlı bir kaç kriter daha bulduk mu sisteme ekleyebiliriz.

18. The Following User Says Thank You to hdioxyde For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    0
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    84
    Toplam Teşekkür
    54 Yazısı Teşekkür aldı

Biraz da sistemin avantaj ve dezanvantajlarına bakalım...

Aşağıdaki grafik oldukça açıklayıcı bu konuda...

Verdiğim kar zarar rakamları gözle okuduklarım biraz yuvarlanmıştır ama ana fikri ifade edebiliyorlar.

Trendi yakaladı mı bırakmayan bu sistem yatayda ya dalgalı (choppy diyorlar ya) piyasada zorlanıyor.

Akla ilk gelen çözüm madem trendin peşindeyiz. (ünlü bir trader adını hatırlamıyorum şu an "trend boşa harcanmayacak kadar değerli bir şeydir" demiş) Adx'i rehber alalım ve genel kabule göre 25 altı trend yoktur diyerek alım satımdan uzak duralım.

20. The Following 3 Users Say Thank You to hdioxyde For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    0
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    84
    Toplam Teşekkür
    54 Yazısı Teşekkür aldı

Bu grafikte ADX'in 25 altı olduğu değerler için "Non Trading Zone" ya da ekranı kapa git diyebileceğimiz zaman dilimlerini işaret ettim.

Orta alanda bir miktar zarardan kendimizi kurtardık ama bu sefer de 1800 puanlık ikinci trendin başını kaçırmış olduk...

Bu durumda seçeneklerimiz:

1. Zarardan kaçınıp trendin başından fedakarlık etmek
    2. Sistemi olduğu gibi kabul edip her trendi başında yakalamak için bir miktar zararı göze almak
    3. Başka bir çözüm bulmak.

Ben 3.yü seçiyorum. Bu konuda sizlerden öneri beklemekteyim.

22. The Following 2 Users Say Thank You to hdioxyde For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    120
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    985
    Toplam Teşekkür
    422 Yazısı Teşekkür aldı

Hayırlı olsun..
    Bu forumda yer alan yatırım bilgi,yorum ve tavsiyeleri yatırım danıŞmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kiŞisel görüŞlerine dayanmaktadır. Bu görüŞler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle sadece bu forumda yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

24. The Following 2 Users Say Thank You to teo For This Useful Post:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri