Sayfa 8468/13018 İlkİlk ... 746879688368841884588466846784688469847084788518856889689468 ... SonSon
156216 sonuçtan 101.605 ile 101.616 arası

Konu: 1.VoBjektif Seans Odasi

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    13.584
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    13.700
    Toplam Teşekkür
    4.264 Yazısı Teşekkür aldı

ne düşmez bir piyasaymış.düşmüyor.sanırım bizim haberimiz yok ama herhalde hem imkb de hemde vob ta düşüşü yasakladılar.
    düşmek yasak.
    düşemez.
    düşerse hemen alttan kucaklayıp kaldırılacak.
    düşene bir tekmede siz vurun ama VOB a kimse tekme vuramaz.

kimse VOB a R U KEN çekemez

KISA yım.msn de kapanışa doğru konuşurken bir abiyle dedim tırışkadan veriyorlar.hatta burayada yazdım.bunu gördüğüm halde KISA yım.ne diyorsunuz buna bile bile lades mi? hah işte ondan.niye KISA yım sistem dedi diye.

ne yalan söyliym bu hafta berbat geçti benim açımdan.yalan yok.hafta güzel başladı cuma dan kalan LONG lar para bıraktı.ondan sonrası rezalet.ama bu rezilliği kendim trade ederek başarmadım.kendi düşüncemle yaptığım 1 tek trade yok.tamamen sistemin beni yamultması.2000 puana sıkışınca birde hızla bas-çek yapınca namussuzlar kafa göz kalmadı bende.yalan yok.

en son bugün 60.600 SHORT um.yarın gösterecekler bana SHORT u.

eski BEN mi daha iyiydi acaba bilemiyorumki.az trade öz trade di evvelden.
    Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve tavsiyeleri yatırım danıŞmanlığı kapsamında değildir yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kiŞisel görüŞlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu forumda yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
    - - - -
    Canım Oğlum İyiki Varsın!

2. The Following 4 Users Say Thank You to TÜRKOĞLU For This Useful Post:

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    13.584
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    13.700
    Toplam Teşekkür

Alıntı abka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dow, vob kapanınca %0.70 eksiydi...
    şimdi kapanış olarak yüzdesel degişim kaç..verilere ulaşamıyorum da..
    vadeli kapanışına göre %1,16 yukarıda.100 küsur puan yukarıda yani vadeli kapanışına göre.
    Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve tavsiyeleri yatırım danıŞmanlığı kapsamında değildir yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kiŞisel görüŞlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu forumda yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
    - - - -

4. The Following 4 Users Say Thank You to TÜRKOĞLU For This Useful Post:

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    13.584
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    13.700
    Toplam Teşekkür

vadelide son 45 dk daki veriş ip gibi oldu.bu alt dereceli bir 3 ü düşündürüyor bana.yukarı 4 gelir 60.300/500 aralığına yarın açılışla ve tekrar aşağı 5 gelir.

60.775 açılışta geçilirse GAP veya MAP ile bu ihtimali çöpe atabiliriz.

şimdiden çöpe atsakta olur belkide.amaaan neyse ney ya...
    - - - -

6. The Following 4 Users Say Thank You to TÜRKOĞLU For This Useful Post:

Yer
    Papazın Çayırı
    Teşekkür Teşekkür 
    44.228
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    28.474
    Toplam Teşekkür
    8.404 Yazısı Teşekkür aldı

dow resmen tersköşeye yatırmış..
    biz kapanırken 0,75 % kayıpta idi..
    yarın 61 bin ama açılışta ama gün içinde yeniden denenecek gibi..

8. The Following User Says Thank You to The Tatar For This Useful Post:

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    8.177
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    14.670
    Toplam Teşekkür
    5.355 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı SEYYAH Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne düşmez bir piyasaymış.düşmüyor.sanırım bizim haberimiz yok ama herhalde hem imkb de hemde vob ta düşüşü yasakladılar.
    düşmek yasak.
    düşemez.

KISA yım.msn de kapanışa doğru konuşurken bir abiyle dedim tırışkadan veriyorlar.hatta burayada yazdım.bunu gördüğüm halde KISA yım.ne diyorsunuz buna bile bile lades mi? hah işte ondan.niye KISA yım sistem dedi diye.

ne yalan söyliym bu hafta berbat geçti benim açımdan.yalan yok.hafta güzel başladı cuma dan kalan LONG lar para bıraktı.ondan sonrası rezalet.ama bu rezilliği kendim trade ederek başarmadım.kendi düşüncemle yaptığım 1 tek trade yok.tamamen sistemin beni yamultması.2000 puana sıkışınca birde hızla bas-çek yapınca namussuzlar kafa göz kalmadı bende.yalan yok.

Kardeş valla hislerime derman olmuşsun, benim için de bu hafta berbat geçti. Bazı günler gap yedim, bazı günler gap yakaladım ama hergünü ekside bitirdim bu hafta. Sebebi de sistem, PY sağolsun sistemlere çok ekmek yedirdi ama intikamını bu hafta aldı. Ben de çarpılma manyağı oldum. İnsan zararlı işlem yaptıkça psikolojisi de bozuluyor. Aslında benim ki de bile bile lades. Geçen hafta cuma dedim ki, bak bu hafta vade sonu. Yine çarpacaklar, kapat pozisyonları bir hafta kafa dinle... Ama yapamadık, aynen dediğim gibi çarpılıp durduk...
    Konu para olduğunda herkesin dini aynıdır.

Voltaire

10. The Following 2 Users Say Thank You to enorton For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    24
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    958
    Toplam Teşekkür
    382 Yazısı Teşekkür aldı

vadelide son 45 dk daki veriş ip gibi oldu.bu alt dereceli bir 3 ü düşündürüyor bana.yukarı 4 gelir 60.300/500 aralığına yarın açılışla ve tekrar aşağı 5 gelir.

60.775 açılışta geçilirse GAP veya MAP ile bu ihtimali çöpe atabiliriz.

şimdiden çöpe atsakta olur belkide.amaaan neyse ney ya...
    sayımın nedir bilmem seyyah, ama yaptığın sayımı haftalık zorda günlüklere bi onaylat bakalım, de get işine geceye kısa kalınır mı diyecek sana, diyeceksin ki günlük sayım short diyene kadar 3000-4000 puan gerek, o da diyecek ki bu iş böyle

12. The Following 2 Users Say Thank You to mozkan For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    0
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1
    Toplam Teşekkür
    1 Gönderisine 1 kere teşekkür edildi

forumdaki arkadaşlar cümlenize iyi geceler
    ben uzun süre kenarıya cekildim(karaya attılar) şimdi yeniden ufak ufak başlıyacagım fakat takip ettiğim bir site çalışmıyor problemle ilgili bilgi veren olursa memnun olurum site adresi www.eltee.de/guotesfuturesym.php

Yer
    YeReleRden
    Teşekkür Teşekkür 
    11.723
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    17.107
    Toplam Teşekkür
    4.538 Yazısı Teşekkür aldı

düşmek yasak.
    düşemez.

SEYYAH çok üzüldüm kardeşim imzama dikkat et zistemde neymiş yerim zistemini deyceksin abi....

göz göre göre teknik diyorki burdan tepecek ahanda burdan donecek.... emme zisteme uydummu onlara baka baka zarar edeyorsun ve ınadına dipten tepeden işlem yaptırıyor namıssız zistemler...

bak şinci ben olayı çözdüm.... tabi çözdüm demek yanlış emme çözer gıbı oldum gayri....

OLAY ŞU SEYYAH

Şinci teknik bakıp plan kurabılıyorsak eger sistemlerin canı cehenneme deyip tekniğe göre trade etmek lazım bunu yapmaz sisteme uyarsak dipten sattırır tepeden aldırır gayri emme teknik bakıp evirsekte çevirsekte bi hedef belirleyemeyip işin içinden çıkamıyorsak ozaman sisteme sarılmak levazım cunku yukarı yeda aşavı ralli oluyor genelde.... ve zistem sayesınde sonuna kadar trendde kalayorsun...
    Düşman isterseniz dostlarınızı geçmeye çalışınız. Dost isterseniz , bırakın dostlarınız sizi geçsin

15. The Following 2 Users Say Thank You to fXci For This Useful Post:

Yer
    YeReleRden
    Teşekkür Teşekkür 
    11.723
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    17.107
    Toplam Teşekkür
    4.538 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı fXci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    SEYYAH çok üzüldüm kardeşim imzama dikkat et zistemde neymiş yerim zistemini deyceksin abi....

göz göre göre teknik diyorki burdan tepecek ahanda burdan donecek.... emme zisteme uydummu onlara baka baka zarar edeyorsun ve ınadına dipten tepeden işlem yaptırıyor namıssız zistemler...

bak şinci ben olayı çözdüm.... tabi çözdüm demek yanlış emme çözer gıbı oldum gayri....

OLAY ŞU SEYYAH

Şinci teknik bakıp plan kurabılıyorsak eger sistemlerin canı cehenneme deyip tekniğe göre trade etmek lazım bunu yapmaz sisteme uyarsak dipten sattırır tepeden aldırır gayri emme teknik bakıp evirsekte çevirsekte bi hedef belirleyemeyip işin içinden çıkamıyorsak ozaman sisteme sarılmak levazım cunku yukarı yeda aşavı ralli oluyor genelde.... ve zistem sayesınde sonuna kadar trendde kalayorsun...

Yukardaki dediğim olay üçünde eyle muhtesem bı zıstemede gerenk yok.... tekniğin calısmadıvı zamanda uygun bi MAV koymak yeterli trendın sonuna kedar bekletir gayri
    Düşman isterseniz dostlarınızı geçmeye çalışınız. Dost isterseniz , bırakın dostlarınız sizi geçsin

17. The Following 3 Users Say Thank You to fXci For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    7.391
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    14.235
    Toplam Teşekkür
    1.578 Yazısı Teşekkür aldı

Standart Vob grafiğini ve olası hareket potansiyellerimizi güncelleyeyim.

Aşağıdaki grafiğe baktığımızda şu an mor alanda olduğumuzu görüyoruz.

Mor alanın destek seviyesi 59850 civarına denk gelmekte.. Bu da şu demek oluyor 59850 üstünde kalınabildiği sürece VOB mor alanın üst dirençlerini hedeflemeli.
    Hedeflemesi muhtemel üst kanal direnci 61000 ile 61350 civarına denk gelmekte.

Mor kanal içerisinde kalınırsa yukarı hareketler olası ve 61350 seviyesi önemli.

61350 seviyesi yukarı atağın devamı için aşılması gereken yer. 61350 seviyesi aşıldığı taktirde 62750 seviyesine kadar hızlı bir atak söz konusu olabilir.

59850 seviyesi mor kanalın son desteği..
    Yarın seans açılışında mor kanal desteği 59850 seviyesine denk geliyor. İlerliyen saatlerde destek seviyesi kanalın yukarı eğiminden dolayı yükselecektir.

Mor kanalın kırılması 57xxx seviyelerine kadar seans içi düşüşü getirebilir..

Aşağıdaki grafik seans içi trade edenlerin klavuzu olabilir.

Buyrun

19. The Following 8 Users Say Thank You to haguan For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    8.938
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    83.393
    Toplam Teşekkür
    14.315 Yazısı Teşekkür aldı

5 dklık sistemlerle çarpılmaya müsaitsiniz.Adamalr hallaç pamuğu gibi dağıtırlar 15 dklık sağlam sistem olmazsa bu volalitede kazanmanız çok zordur.Bugün başbakanda imkb ziyaret edecek mutlaka jest yapmak isteyeceklerdir....

Gece poz larında çizgi ve kocaoğlandan takip ediyorum.Dün çizgiyi alttan değdirdiler demekki veriş numara kocaoğlanda teyid ettimi short ekmek yedirmez...Belki kapanışa ..
    Konu Larossıan tarafından (28.08.09 Saat 08:03 ) değiştirilmiştir.
    "Burada yazdıklarım kişisel görüşlerimdir AL - SAT Tavsiyesi değildir"

21. The Following 2 Users Say Thank You to Larossıan For This Useful Post:

Yer
    Shadizar
    Teşekkür Teşekkür 
    36.921
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    93.341
    Toplam Teşekkür
    33.405 Yazısı Teşekkür aldı

günaydın,

sistem mevzusu açıldıysa 3-5 maydanoz doğrayayım...geçen hafta sonunda bir kaç kez lafını etmiştim...sistemler 2 haftada dehşet kazandırdı artık çarpılmaları lazım diye..netekim ondan sonra, tereddütsüz sistem sinyalini uygulamak yerine başka bazı şeylere de bakmak gerekti.

1) Sinyalin geldiği noktanın altında/üstünde hem fiyatta hem indikatörlerde tepe/dip oluşumu varmı, yoksa flat kalmayı tercih et.

2) Tek bara sığdırılmış büyük fiyat hareketlerine ve/veya bunlardan gelen sinyale şüpheyle bak.

3) Yatayda indikatörler iyi çalışır, onları da dikkate al.

v.s. v.s.
    Dün geceye kadar herşey iyiydi.. Bu yaklaşımla bir gece sisteme ters pozisyonda girerek, hafta içi de gün içi güzel al-satlar oldu...Ta ki dün akşama kadar...61000 lerden şort yapmaya başlayarak kap aç kapa aç yaptım..Amma yukarıdaki prensiplere göre en son flat girmek gerekirken, belki beklenen şelale budur diyerek 1/2 şort girdim..Sanırım bugün dünkü karın 1/3-4 ünü geri vereceğiz.
    Ama benim tahminim daha yükselecekse bile, açılışın yüksek olmasından sonra tekrar bir dünkü kapanışa seyahat olabilir gün içi..

AMa tüm bunlara hikaye deyip, mekanik olarak sistemi uygulayan yine kazanır...Şubat ayından bu yana, MTX ST de her gün geriye dönük olarak izlediğim getiri rakamı, en düşük %68 i, en yüksek %128 ü gördü... Bir de yukarıdaki tür yaklaşımlarda da çarpılma ihtimaliniz yine de var...Bu işin sihirli formülü maalesef yok..Sistem+Histem+Tecrube.....ve hatta şans (AKP ye kapatma davası açıldığı gün içi 1/2 longdum, ya garan dı ya işc idi, 16:30 gibi tek kademe satış gelmişti, tırsıp flat yapmıştım...long kalsam bitiyordum mesela )

vaaayyy FXci. yeni avatar çok seksi, hatta şok seksi...ama bence dalgıç daha iyiydi...
    Konu Astatin tarafından (28.08.09 Saat 08:26 ) değiştirilmiştir.
    BANGA mühim

23. The Following 5 Users Say Thank You to Astatin For This Useful Post:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 80 kullanıcı var. (0 üye ve 80 konuk)