Sayfa 14/14 İlkİlk ... 4121314
167 sonuçtan 157 ile 167 arası

Konu: Uc kaat ekonomisi

Teşekkür Teşekkür 
    846
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    3.356
    Toplam Teşekkür
    611 Yazısı Teşekkür aldı

Post elveda demeden önce.......

SEREN I
    Kardeşimiz
    Ettiği Teşekkür: 503
    497 Gönderisine 1.693 Kere Tesekkür Edildi
    Durumu:

Seni seviyoruz dostum...
    Alıntı:
    teo Nickli Üyeden Alıntı
    Forumların amacı paylaşımdır.Buradaki tüm arkadaşların da bu şekilde düşünmesi gerekir.
    Ama her zaman tarih tekerrür ediyor, Bir yerlerde iyi bir şeyler yapıldığı zaman
    bunu karıştırmak için hemen karşıt bir gurup oluşuyor.

Ben hayattım boyunca hiç kimsenin beni uyarmasına gerek görmedim, kimse bana
    yaptığımın yanlış olduğunu söylemedi,Bunun sebebi kelimelerimi doğru seçmem,
    Ve karşıdaki kişinini yerine kendimi koymamdan kaynaklanır.
    Beni birisinin cezalandırma isteğini saçma buluyorum.bana özelden mesaj yazılsa idi,
    ben kendim gereğini yapardım.

Gerek diğer forumda gerek bu forumda hep özverili yazılar yazdım.Hep katkım oldu,
    Bunu yaparken de bir diyet beklemedim.
    Ben diğer Forumda Mbm ve diğer arkadaşlarımıza hakkız bir davranış olunca,
    tepki gösterdim.En ağır cümleler yazdım, dönemin yöneticisine.
    O arkadaşım bile bana ceza vermedi, ve bu kararı aldığını söyledi,
    Patron sizsiniz dedim ayrıldım, dileseydim , oraya her an bağlanabilirdim.
    Çünkü atılmadım.
    Bu dağılan diğer taraftaki gurubu, msn altında topladım, ortak karar aldık,
    ve buraya geldik.
    Buranın biz gelmeden önceki hali , diğer foruma göre zayıftı.
    Mbm,catedral,Selçuklu,Furkan,Ben,Vobbook,Amon Ra, ve Hülya ile tüm gücümüzle
    buraya emek verdik.
    Bizlere arkamızdan küfür edenler, baktılarki olmadı, bazı arkadaşlarımız
    cevap veremediği halde , o forumda, olumsuz yazmaya devam ettiler.
    Neticede kendileri de oradan atılınca, başka nicklerle buraya geldiler.
    Hoşgeldiler, gelene bir şey demeyiz,
    Ama bakıyorumki,oradaki bize karşı tutumları hiç değişmemiş.
    Ben ceza alacak bir şey yazmadım.Adam eşime,anama ve babama hakaret etti,
    Ben ceza aldım, gerekçesi tarafsızlık mış.Halbuki,tarafsızlık yapayım
    derken taraflı davranan Moderatör arkadaşımız özür diliyor.
    Bu özür benim için hiç bir değeri yoktur.
    Ben daha yalama olmadım, bu yenilir yutulur bir şey değil.
    Diğer adam kaşarlanmış, eminim yeni nick almıştır,halen yazıyordur.
    Ben bu şekilde bu forumda devam edemiyeceğim.
    Tüm dostlarımdan affımı rica ederek, kalbini kırdığım bazı dostlarımdan özür dilerim.

Bu arada SAyın Jerfin, insanın biraz omurgası olur,
    Ben bu tartışmaya sizin için başladım.bakıyorum, hemen beni bırakıp,
    aa niye oldu acaba falan yazmışsınız.Kınıyorum Sizi.

Herkese Bol tradeler ve bol kazançlar.
    Tahtalarda görüşürüz.

Hakkkının geçtiğini düşünen varsa helal ederse memmun olurum.
    Ben herkese helal ediyorum...

svg.dostum teo seni gerçek dünyada tanıyan ve adam gibi adam olduğunu bilen biri olarak..özellikle yaşadığın zor günlerde (babanın sağlık sorunları )..sana destek olması gereken bizler gerekeni yapamadık...şahsım adına özür dilerim.....senin yokluğunda ben de yokum.....her zaman zülme ve zalimlere karşı çıktım....yine çıkarım..her zaman çıkarım......senin ve benim arkamdan kına yakanlar olacaktır....onlar kendilerini iyi bilirler..sahtekarlar..klon nick sahipleri..hasetler....boyunuz uzadımı şerefsizler....
    sevenlere elveda.....düşmanlara kına........

son yazımı dostum teo..ya ithaf ediyorum....belki sizler onu sanal alemde tanıdınız..ama inanın gerçek dünyada da beyefendi..adam gibi gibi bir adamdır...özellikle babasının rahatsızlığından dolayı zor günler geçirmektedir....dostum teo Allah babana şifa ..sana sabır versin.....sana karşı olan haksızlığı kendime yapılmış sayarım....
    elveda dostlar.....
    Yorumlarım hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.. Herkesin parasına geçer sözü.

Eski ismim SEREN I

2. The Following 4 Users Say Thank You to kamyon şöförü For This Useful Post:

Yer
    VOBiX.NET
    Teşekkür Teşekkür 
    668
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    8.033
    Toplam Teşekkür
    3.523 Yazısı Teşekkür aldı

hoppala bu iş yaprak dökümünden beter oldu. Kimsenin kararını eleştirmek bize düşmez ama en azından temmnnide bulunabiliriz. Umarım tez zamanda dönersiniz.
    Pozsiyon yok ama ruh halim kısa ve orta vade vade beklentimi gösterir.
    AL SAT tavsiyesi olarak algılamayın. Ben ki 3-4 yıllık bir amatörüm. Siz üstadlara bakın!
    Bir hatam olursa affola, sizi rahatsız eden bir mesajım olursa özel mesaj atın sileyim.

Teşekkür Teşekkür 
    2.525
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.643
    Toplam Teşekkür
    863 Yazısı Teşekkür aldı

hakkaten öle sevgili vobix..temenimiz herkesin biraz daha aklı selim düşünüp biraz dinlendikten sonra geri dönmesi..
    Dünyada görmek istediğin değişim, sen ol..michael scofield

5. The Following User Says Thank You to marakes For This Useful Post:

Yer
    Kanada
    Teşekkür Teşekkür 
    196
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    607
    Toplam Teşekkür
    203 Yazısı Teşekkür aldı

Son zamanlarda TCMB nin faiz indirimlerine ragmen, Dunyadaki finansal krize ve bu krizin yarattigi dolar talebine ragmen, 31 Ekim 2009 da acmis oldugum "ALTIN VURUS" topicinde bahsettigim, grafiklerde "AL" pozisyonu doguran ABD dolarindaki grafik goruntusunu ve ABD dolarindaki yukari hareket ihtimalinin gecikmesinin sebeplerini sesli olarak irdelemek istiyorum.

Oncelikle Ulkemiz Butun dunyanin etkilendigi "subprime" rezaletinden minumum oranda hasar almistir.

Bu durum ulkemizde "Mortgage" konusunun yeni olmasi dolayisi ile bankalarimizin da bu "subprime" olayina yabanci olmasindan kaynaklandigi aciktir.

Ulkemizde faaliyet gosteren yabanci bankalarin (citibank basta olmak uzere) Yurt icinde subprime urunlerinden bir miktar pazarladigini hepimiz bilmekteyiz.

ABD dolarinin son donemde teknik olarak AL konumunda bulunmasina ragmen belirli rakamlarda direnc ile karsilasmasi akla baska sorular getirmektedir.

Sahsen aklima gelen en iyi ihtimal Turkiyeye gelmis bulunan yabanci sermayenin ayni zamanda bindigi dali kesmek istememesi olmaktadir.
    Bu ihtimali soyle basit bir ornek ile aciklamak istiyorum;
    Ornegin Efkarlaninca ictigimiz, sevinince yine ictigimiz YENi RAKI artik amerikan sermayeli bir mamuldur. Bu mamulden hareket ederek, ABD dolarinin asiri degerlenmesi ile Yurt icinde meydana gelebilecek Kaos ortamindan hali hazirda ulkemizde bulunan yabanci sermaye de ZARAR gorecek, hatta mevcut iktidar bile bu ZARAR dan nasibini alacaktir.

Piyasa oyunculari, (Yabanci sermaye sahipleri) bu noktada soyle dusunuyorlar sanki?;
    Arkadas biz bu ulkede riske girdik, sabredip KAOS a meydan vermezsek eger, biz bu ulkeden cok "PARA KAZANIRIZ"..

Cunki Kar transferlerine musaade ediliyor, Vergi istisnalarinin oldugunu zannediyorum, ehh 80 milyonluk genc bir nufusa sahip bir ulke bu Turkiye? Butun Dunyada Tutun ve mamulleri (Sigara) satislari engellenirken, bu ulkede halen serbest, neden burada para kazanmayalim?
    Mantigi ile hareket ediyorlar sanki??

1994 ve 2000 krizlerinde gelen ve KRiZE sebep olan SICAK PARA Turkiyeyi sarsacak boyuttaydi, ve vakti zamani gelince cekip gitmekten de usenmedi, cekinmedi.

Haa, bu demek degildir ki su anda ulkemizde bulunan yabanci yatirimlar vakti zamani gelince cekip gitmeyecekler!
    Onlarda cekip gidecekler, ne zaman mi?
    KAR TRANSFERLERi BALTALANIP YAPILAMAYACAK HALE GELiNCE...

(Not;ABD dolarinin TL karsisinda cikisi, asiri degerlenmesi, bizde buyuk tahribata yol acacaktir. Boylesine bir tahribatin, para kazanmak amaci icin bile olsa arzu edilmesi, ulkesini seven hicbir Turk vatandasi tarafindan istenen bir durum degildir)
    RALLiLER ALTIN VURUSTUR..
    TEKNiGE iNANMA TEKNiKSiZ KALMA
    Bikmisbroker

7. The Following 4 Users Say Thank You to bikmisbroker For This Useful Post:

Yer
    Kanada
    Teşekkür Teşekkür 
    196
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    607
    Toplam Teşekkür
    203 Yazısı Teşekkür aldı

Sayin seren 1 veda yazinizi simdi okudum.
    Umarim yakinda tekrar sizi aramizda goruruz.
    Bikmisbroker

9. The Following User Says Thank You to bikmisbroker For This Useful Post:

Yer
    Kanada
    Teşekkür Teşekkür 
    196
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    607
    Toplam Teşekkür
    203 Yazısı Teşekkür aldı

Dunyada ve Turkiyede Gidişat..

Yaklasik 4 aydir, Ekim 2008 sonundan beri internette muhtelif platformlarda ABD dolarinin degerlenecegini yazdim. Bu gorusumu Grafikler ekinde sundum. Bu yazimla da bu artis ve hedefleri konusundaki fikirlerimi dile getirmek istiyorum.

Oncelikle sunu belirteyim ki ABD dolarinin bu artisi uzun solukludur, dunden bu gune olusan bir durum degildir, 3 ay icerisinde de bu atesin sonecegi dusunulmesin.

Bunun nedenleri ve gerekcelerini su sekilde analiz edebiliriz;
    Bilindigi gibi 1994 krizi 1.5 milyar dolar civarindaki bir sicak para nedeni ile tetiklenmisti.
    Keza 2001 krizi de 2.5 milyar dolarlik bir sicak para nedeni ile tetiklendi.
    Ancak son 3-5 senede ulkemize giren yabanci yatirimci su anda 1994 ve 2001 de olusan piyasa sartlarini gerektiginde regule edici bir faktor olarak rol oynamaktadir ve de oynayacaktir.

1960 yilindan beri karma/serbest ekonomik statuye gecmeye calisian ulkemizde, son yillardaki ozellestirmeler nedeni ile yabanci sermaye girisi hizlanmis ve 49 yillik tarihinde en yuksek seviyeye ulasmistir.
    Bunun anlami sudur; Piyasada olusacak menfi durumlardan Turk halki, Turk sermayesi kadar etkilenecek yeni yatirimcilar, yeni piyasa oyunculari mevcuttur.

Bir ornek vermek gerekirse, Yeni Raki yi alan sermaye bu yatirimi yaptigi zaman oncelikle Turk piyasasini dusunmustur. Yeni Rakiyi Amerikada pazarlamayi dusunmemistir.

Turkiye pazarinda buyuk sermaye sahibi oyuncular yeni yeni yerlerini almaktadirlar.
    Bu oyuncular, kar marji yuksek oldugu icin bu pazari secmislerdir. Hicbir zaman sanayici olmadim fakat 1987-1988 lerde ufakda olsa bir imalatimiz oldu. Bu Ingilterede yapilan, masaya adapte edilebilen bir mama sandalyesi idi. Biz bu imalati yaptigimiz zaman, kar marjimizi %100 olarak hesapladik, cunki Turkiyede imalatci her zaman kar payini yuksek tutmaktaydi.

Dunyada Mevcut durumda hicbir sanayci ve imalatci boylesine yuksek bir kar marjini aklindan hayalinden bile geciremez. Dunyada uretici imalat marjini "single digit" denilen tek haneli kar yuzdelerine kadar dusurmektedir. Buna en iyi ornek Uzak dogu otomotiv sanayii dir.

Uretimde rol alan hammadde, iscilik ve enerji pazarlama vb gibi girdiler uretim maliyetini olustururlar.Uretim maliyeti de satis fiyatinin olusmasini saglayan en onemli etkendir.

Amerika Birlesik devletleri gibi sanayilesmis, gelismis ulkelerde bu kalemlerden ozellikle iscilik maliyetlerinin yuksek olmasi Amerikan arabalarinin fiyatini sisirmekte ve Uzak dogu otomotiv ureticileri ile rekabet sansini yok etmektedir. Konuya bu anlamda bakarsak GM ce Chraysler iflasin esigindedir ve iflas etmeleri gerekir. (Iflas=bankrupcy bu firmalara yeniden yapilanma ve ozellikle iscilik maliyetlerini assagi cekmek icin sendikalar ile oturup yeniden pazarlik yapma sansi verecektir)

Ford yani GM Kuzey Amerikada 15.000 tane bayi sahibi iken, Ayni piyasada satislari butun markalardan cok daha yuksek olan TOYOTA nin Kuzey Amerikada ki bayi sayisi 1.500 tanedir.

Bugun aciklanan Amerikadaki issizlik orani 1983 den beri en ust seviyededir..
    26 senede olusan bu kopuk sonmelidir. Hastalikli uzuvlar kesilip atilmalidir. Hasta bunyenin iyilesmesi buna baglidir.

Gelelim Turkiyemize;
    Ulkemiz giren sermaye yaptigi yatirim neticesinde bu pazardan kazandigi paralarini KAR transferi yolu ile ulkesine geri goturmek amaci ile gelmistir. Kar transferi yapabilmesi icinde TL olarak kazandigi bu paranin karsiliginda yine UYGUN FiYATTAN Dolar alabilmelidir!
    Yani o yabanci sermaye artik bizimle ayni dala binmistir. Bindigi dali kesmek onunda sermayesini sifirlamasi anlamina geleceginden Dovizdeki sert fiyat hareketlerinde regule edici rol oynamakla mukelleftir. Yabanci sermayenin Turkiyede yerini almasi yeni uretim sahalari ve Yatirim alanlari acilmasi ve arkasindan ihracatin artmasi ile neticeleneckse eger, bu Ulkemiz icin guzel olacaktir.

Global Krize neden olan Mortgage kaynakli "Subprime" rezaleti dunyamizda halihazirda yasanmakta olan Global krizin esas nedenidir. Turkiyede Mortgage konusunun cok yeni olmasi ve de Bankalarimizin "Subprime" urunu hakkinda bilgi sahibi olmamasi, ya da az bilgi sahibi olmasi, Global krizden etkilenme oranimizi minumum oranda tutmaktadir.
    Turk ekonomisi Dunya standartlarinda bazi dogu avrupa ulkeleri ile Afrika kokenli ulkeler ile ayni kulvarda anilmaktadir.
    Turk Lirasinin Global krize ragmen Dogu avrupa ulkeleri ve bazi afrika ulkelerinde yasanan devaluasyon kadar kotu etkilenmemesi sonucu, ve de son yillarda ulkemize giren yabanci sermayenin Global dunyadaki acilimi sonucu Bugun Chicago Borsasinda alinip satilmaktadir. Ayni sekilde Rusya ile yapilan son anlasmalarda Turkiye ile Rusya arasindaki ticaretde TL baz alinacaktir.
    1983 de 17 sayili Turk Parasinin Kiymetini koruma kanununu degistiren Rahmetli Turgut Ozal, eminim bu gunleri hayal etmekteydi.

SSCB nin dagilmasi ekonomik nedenler ile olmustur. Bugun Avrupa Birliginin ortak para birimi olan EURO bu kriz derinlestigi zaman, ortak para birimi olmaktan cikabilecek seviyede endiseleri tasimaktadir. Amerika Birlesik Devletleri Kriz icin devletlestirdigi bankacilik sistemi Liberal ekonomiden cikip devletci bir yapiya burunmek uzeredir.
    Kaldi ki 52 eyaletden meydana gelen ABD nin Ulkesindeki Kriz derinlestigi takdirde Belki Yillar once SSCB nin yasadigi bolunme tarzi bir durumla karsilasmasi bile gundeme gelecektir.

Toparlarsak, Yazimin basinda degindigim Yuksek KUR politikasi, sermayenin uretime ve yatirima yonelmesini saglayabilecek bir etkendir.
    Turkiyede UCUZ DOLAR ile ithalat devri kapanirsa eger, UCUZ isclik ile uretim, yatirim, ve istihdam donemi baslayabilir.
    Elbette bunun icin Dunya standartlarinda dusuk kar marji ve satis ve pazarlama agi da gerekecektir.
    Rahmetli Turgut Ozalin baslattigi elde canta ile dis pazarlari dolasma aliskanligi butun firmalarimizda artik kaniksanacak bir durumdadir.
    Simdi sira geliyor, "markalasmaya" satis, uretim ve dagitim kanallarini organize etmeye, yatirim maliyetini dusurmeyen, kar marjini tek haneli rakamlara indirmeyen dis piyasalarda yasanan Global kriz nedeni ile 3 otuz paraya gerileyen firmalarin Turk firmalari tarafindan alinmalari bu ilkleri gerceklestirecek seviyededir.

Ozetle dusuk kur bitmistir. Yuksek KUR ve dusuk faiz devri baslayacaktir.
    Degisimi Gormeliyiz, Gormek de yetmiyor, yasamaliyiz.

Sevgi ve saygilarimla,
    Bikmisbroker
    Konu bikmisbroker tarafından (06.03.09 Saat 21:22 ) değiştirilmiştir.
    Bikmisbroker

11. The Following 7 Users Say Thank You to bikmisbroker For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    0
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    0
    Toplam Teşekkür
    0 Yazısı Teşekkür aldı

Standart Prof.Dr.Osman Altuğ ve Türkiye Ekonomisi üzerine Yorumlar

Türkiye'nin Değerli Vatandaşları ! - Türkiye'nin karartılmak üzere olan geleceğini değiştirebilirsiniz !

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları olarak Türkiye'nin nereye götürülmek istendiğini öğrenmek istiyorsanız, Türkiye'nin geleceğini dışardan güdümlü birileri iyice karartmadan önce siz herkese aşağıdaki linkteki videoları izlettirin !
    Türkiye'ye uyarlanmak istenen rezil politikalardan ve tam bağımlılık üzerine dayalı ekonomik modelden Türkiye kurtulmalıdır !

Türkiye'nin değerli iktisatçılarından Prof.Dr.Osman Altuğ hocanın videolarını herkesin izleyip bilinçlenmesi çok önemlidir.Türkiye'nin menfaatinedir.

Osman Altuğ Hocanın bütün video serisi aşağıdaki linktedir :

http://www.youtube.com/view_play_lis...7DAAAFC1F765F3

Türkiye'nin içine çekilmek istendiği tam bağımlılık sarmalının ve esaret altına
    alınmak istenen geleceğini çevrenizdekilerin de videoları izlemesini
    sağlayarak bir nebze de olsa katkıda bulunabilirsiniz.

Teşekkür Teşekkür 
    17.956
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    56.206
    Toplam Teşekkür
    8.388 Yazısı Teşekkür aldı

herkesin okumasını tavsiye ederim.

şöför kardeşim benimle irtibata geçersen sevinirim...

sana ihtiyacım var.önemli..
    yazılarım hayal ürünüdür..rüyalarda yaşarım...
    dayanak varlık işte bütün mesele bu..önce konut,sonra hisse,anlayana..

14. The Following 2 Users Say Thank You to boz ayı For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    846
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    3.356
    Toplam Teşekkür
    611 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı kamyon şöförü Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    altın neden yükseliyor..son zamanlarda bu soru çokca soruluyor..bundan birkaç ay önce altının yükseleceğini...700 dolarlarda gezinirken hedefinin 2000 dolar ve üstü olduğunu söylediğimde birçok dostum seren delirmiş diyordu...altının yükselmesinin altındaki dinamiği anlamıyorlardı..bugün mevcut fiatları balon olarak değerlendiren azmanlar..analistler..gerek bizde gerekse dünyada sayıca fazladır...göremedikleri...dinamiği özetleyelim...
    altında spekülasyon yapmak..borsalardaki en zor harekettir..çünkü altın piyasası dünyanın en likit ..en derin ve hacimli piyasasıdır....altının çıkışı altında yatan dinamik..değişen dünya düzeni ve bunu görenlerin sayısının her geçen gün artmasıdır...dolar ve avro gibi iki rezerv paraya sahip dünya ekonomisi resesyona girmiştir...hele abd..ve euro bölgesi resesyona yeni girmiştir....dünyadaki resesyona rağmen büyümeye şimdilik devam eden..çin ve bazı gelişmekte olan ekonomiler vardır...anahtar ülke çin..dir..parasının değerini düşük tutan çin de tasarruf fazlası..döviz rezervi(dolar cinsinden ).çok yüksektir..çin..in parası konvertıbl değildir..yani yuan çin ekonomisinin geldiği duruma rağmen bırakın dolar ve avro yu..japon yeni dahi değildir...yuan..ın alternatifi ise japon yenidir..japon yeninin japonya resesyonda yıllar geçirmesine rağmen artma sebeblerinden biridir...zaten dünyadaki buhrandan çıkış için tüm dünya..özellikle de çin ve japonya...nın katkı yapması şarttır...şimdi abd ve euro bölgesi resesyonda..ne zaman çıkacağı spekülasyon..kimilerine göre 2009 sonları..kimilerine göre 2010..2101 geldiğindede 2011 konuşuluyor olacak..ve resesyondan bildiğiniz gibi son derece ağır çıkılır..büyümeye geçmek..ve büyüme oranlarının 3-5 gibi seviyelere gelmesi uzun yıllar alabilir...değişen dünya düzeni önce ekonomide başlar..ardından siyasal ve sosyal değişimler gelir...çin üzerine özellikle abd tarafından yapılan baskının sebebi de budur..abd özellikle çin.. ardından japonyanın katkıları olmadan çıkışın zor olduğunu nihayet anlamıştır...abd ..nin dizi kırılmıştır..ipler çin..in elindedir...çin ise yuan .ın değerini yükseltmeye yanaşmamaktadır..ulusal menfaatlerini korumaya özen göstermektedir..(türkiye ne yaptı..yüksek faiz düşük kur..)..
    değişen dünya düzeni ekonomide başlar dedik..abd ve euro bölgesi reseyonda..ne zaman çıkacağı belli değil...pariteler son derece oynak..yatırımcı güvenli liman bulamıyor...bu iki ekonomiye olan güvensizlik altına talebi arttırıyor...arttıracak...altına talep arttıkça gerilim de artacak..
    iki büyük ekonomi daralacak...paraları değer kaybettikçe dünyadaki diğer ülkelerin hazine ve merkez bankaları altına yönelecek..bu abd yi bitirir..euro bölgesini bitirir...savaş nedenidir..ve dünya ekonomi tarihini bilenler buhranlardan savaşla çıkıldığını bilirler...savaş ekonomisi en hızlı büyüme sağlar..ve siyasetçiler için sosyal ve siyasal baskı..fakirleşme..kaynakları paylaşma ..iç politika baskılarından dolayı neredeyse kaçınılmazdır....altını izlemeye devam edin..

31.01.2009 tarihinde yazıldı.ekonomist geçinenlere ithaf olunur.ben sadece bir kamyon şöförüyüm.
    Yorumlarım hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.. Herkesin parasına geçer sözü.

Eski ismim SEREN I

16. The Following 6 Users Say Thank You to kamyon şöförü For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    268
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    781
    Toplam Teşekkür
    292 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı kamyon şöförü Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    31.01.2009 tarihinde yazıldı.ekonomist geçinenlere ithaf olunur.ben sadece bir kamyon şöförüyüm.

Tebrik ederim hocam Yazılarınız geleceğe ışık tutmuş 2011 hala geçerliliğini koruyor ve siz sadece kamyon şöförü değil saçları jöleli Analistlerin ders alması gereken birisiniz ben bundan bunu çıkardım.

Kolay gelsin iyi günler.
    Önemli Uyarı
    “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.”

18. The Following 3 Users Say Thank You to Ozkan For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    846
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    3.356
    Toplam Teşekkür
    611 Yazısı Teşekkür aldı

kabaca 3 yıl önce altın altın diye bağırmışız..uzun bir aradan sonra iki gün önce altın

1.900 lere geldiği gün tekrar yazmışız..bugün altın 1.770 gibi...

tesadüf olmalı..ben sadece bir kamyon şöförüyüm...

Eski ismim SEREN I

20. The Following 3 Users Say Thank You to kamyon şöförü For This Useful Post:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri