Sayfa 101/101 İlkİlk ... 519199100101
1212 sonuçtan 1.201 ile 1.212 arası

Konu: VOB SON 5 GUN HAREKETLi ORTALAMASi GUNLUK

Teşekkür Teşekkür 
    3.686
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    810
    Toplam Teşekkür
    317 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı cbaykus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çalışmalarıma baktım .
    Gerçekten günlük vede zahmetli bir çalışmalar yapışım.

uzun bır aradan sonra sızı gormek ne guzel

2. The Following User Says Thank You to okansak For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    366
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    2.708
    Toplam Teşekkür
    1.422 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı okansak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uzun bır aradan sonra sızı gormek ne guzel
    Teşekkürler sayın ,okansak

4. The Following 2 Users Say Thank You to cbaykus For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    22
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    560
    Toplam Teşekkür
    102 Yazısı Teşekkür aldı

adx 25 ten büyükse cbts uygula ... denilmiş.cbts nedir hocam

6. The Following User Says Thank You to skender0909 For This Useful Post:

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    13.584
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    13.700
    Toplam Teşekkür
    4.264 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı skender0909 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    adx 25 ten büyükse cbts uygula ... denilmiş.cbts nedir hocam
    görünüşte hep karlı gerçekte ise öyle olmayan bir sistem.

5 günlük ortalama üstünde LONG altında SHORT ol diyen bir sistem.

cbaykusun geçmiş tablolarına bakarsanız kırılımlarla açılan pozların birbirini tutmadığını görürsünüz.

mesela pazartesi için SHORT değeri 81.500 diyelim piyasa o gün 80.000 kapatsa cbaykus listeye 81.500 SHORT yazar.oysa kapanışa göre trade edilecekse kapanış rakamını beklemek gerekiyor yani 80.000 SHORT olmak gerekiyor v.s.

diğer taraftan 5 günlük ortalama için oturup excelde cbaykusun değimiyle emek harcamaya gerek yok.bugün bütün platformlarda ortalamalar var (SMA,EMA,VMA,TMA v.s.) neden oturup excelde ortalama hesaplanır bu da ayrı bir konu.

bunların hepside bir kenara 5 günlük ortalama ile VOB da işlem yaparsanız BATARSINIZ! sn.cbaykus un işlemleri nedense hemen hepsi karlı listede.oysa gerçek günlük kapanışlara göre yazılsa sonuç çok daha farklı ve ZARARLI olurdu.ama nedense sn.cbaykus hep karlı yazdı ya da çok cüzi zararlı işlemler yazdı.

vaktiyle bunun sermaye eğrisini koymuştum bu foruma sanıyorum.peşpeşe zararlı tradeler ile -17.000 puanları görmüştü.bunun dışında çokça 5.000/6.000 puanlık geri çekilmeler vardı sermaye eğrisinde.var mı -17.000 puana ve akabinde gelecek zararlı tradelere dayanabilecek babayiğit? ben dayanırım deseniz bile bu yine bu işin doğasına aykırı.burada amaç zararı kısa kesip karda fazla oturmaktır.o da 5 günlük ortalama ile olmaz.

pardon aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.eski mesajımı buldum.çok daha vahim durum.+26.000 puandan -1.000 e çekilmiş.yani peşpeşe zararla -17.000 değil -27.000 yapmış.

http://www.voborsa.com/forum/showthr...?t=382&page=99
    Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve tavsiyeleri yatırım danıŞmanlığı kapsamında değildir yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kiŞisel görüŞlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu forumda yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
    - - - -
    Canım Oğlum İyiki Varsın!

8. The Following User Says Thank You to TÜRKOĞLU For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    22
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    560
    Toplam Teşekkür
    102 Yazısı Teşekkür aldı

tşkkurler sn turkoğlu...bu arada vaktiniz varsa bir şey sormak istiyorum.ben de fx2000 var..saraylı hocanın formüllerinden aldım..5.8.11.14 ve 35.40.45.50 kv ve ov periyotlar... macd periyotlar saatlikte 6.10... ccı ve rsı periyotlar 9 ve momentum 3 ... bunlar doğrumu ve yeterlimidir hocam...ya da başka ne yapabilirim .yardımcı olursanız sevinirim..şimdiden tşkkürler hocam

10. The Following User Says Thank You to skender0909 For This Useful Post:

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    13.584
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    13.700
    Toplam Teşekkür

tşkkurler sn turkoğlu...bu arada vaktiniz varsa bir şey sormak istiyorum.ben de fx2000 var..saraylı hocanın formüllerinden aldım..5.8.11.14 ve 35.40.45.50 kv ve ov periyotlar... macd periyotlar saatlikte 6.10... ccı ve rsı periyotlar 9 ve momentum 3 ... bunlar doğrumu ve yeterlimidir hocam...ya da başka ne yapabilirim .yardımcı olursanız sevinirim..şimdiden tşkkürler hocam
    bu bahsettiğiniz sistem hakkında benim bir fikrim yok.nasıl kullanılır falan bilmiyorum.sn.saraylı'ya sormanız daha doğru olur.

mekanik sistem için METASTOCK lazım ya da onun (bana göre) çakması olan MATRİKS.ya da METATRADER,TRADESTATION v.s.
    Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve tavsiyeleri yatırım danıŞmanlığı kapsamında değildir yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kiŞisel görüŞlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu forumda yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
    - - - -

12. The Following User Says Thank You to TÜRKOĞLU For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    22
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    560
    Toplam Teşekkür
    102 Yazısı Teşekkür aldı

peki hangi indikatorleri kullanmk lazım hocam..bir de saatlikte bu indikatorlerin periyotları ne olmalı acaba

14. The Following User Says Thank You to skender0909 For This Useful Post:

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    13.584
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    13.700
    Toplam Teşekkür

peki hangi indikatorleri kullanmk lazım hocam..bir de saatlikte bu indikatorlerin periyotları ne olmalı acaba
    sn.skender,

sistem işi uzun soluklu ve sonu olmayan bir iş.bugün altın yumurtlayan tavuğu buldum diyenin (ben dahil) 3 ay sonra başka bir sistemle aramızda olması ve eskisi hikayeymiş demesi eminim sistemlerle uğraşan hiçkimseyi şaşırtmaz.bunun örneklerini bu forumdaki arkadaşlarla hem yaşadık,hemde gördük,görmeye devam ediyoruz ve göreceğiz.

indikatör çok indikatörlerden türetilmiş indikatör daha da çok.sistem işi başı belli ama sonu olmayan bir iş.ALLAH sizede,banada,diğer arkadaşlarada bu yolda kolaylık ve sabır versin.
    - - - -

16. The Following User Says Thank You to TÜRKOĞLU For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    22
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    560
    Toplam Teşekkür
    102 Yazısı Teşekkür aldı

sabrınız ve verdiğiniz bilgiler icin tşkkür ederim sn türkoğlu.

18. The Following 2 Users Say Thank You to skender0909 For This Useful Post:

Yer
    Papazın Çayırı
    Teşekkür Teşekkür 
    44.228
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    28.474
    Toplam Teşekkür
    8.404 Yazısı Teşekkür aldı

sabrınız ve verdiğiniz bilgiler icin tşkkür ederim sn türkoğlu.
    yeni başlıyorsan bi süre kendini test etmende piyasayı tanıman açısından yararlı olur iskender.
    sistem işi hakikaten dipsiz kuyu..ahmet e uygun olan mehmete uygun olmayabilir.bu işe ayırabildiğin vakit,sermaye,psikoloji vs gibi birçok etken var.
    başarılar..
    Milyonlarca taraftarın yüreği , siper etti sana kendini..

sokakta oynasan kaldırımdan destekleriz..

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    8.177
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    14.670
    Toplam Teşekkür
    5.355 Yazısı Teşekkür aldı

Bugünkü Takip sayımız 80225 di. Mantığa göre sabah açılışta long olmamız gerekirdi. Aynı mantığa göre bugün son 2 saatte onlarca kez 80225 altına inip çıktığımız için sürekli al sat yapmamız gerekirdi. Ancak pratikte öyle olmuyor geride kalan 100 küsür sayfayı okuduğunuzda, gün sonunda piyasa 80225 in üstündeyse long oluyoruz. Altındaysa short.. Nasıl oluyor diye sormayın, ben onlarca kez sordum cevap alamadım

Neyse 2008 de tanışmıştım bu topikle, o zamanlar Ms - Matriks falan bilmezdim excelde hesaplardım bu sihirli formulu. Ancak yıl 2011 hala bu topiği ve hesap şeklini gördüğüm zaman gülüyorum.

Matrikste MAV 5 ağırlıklı ortalama yı grafiğinize ekleyip ötelemeyi 1 yaparsanız o günkü takip sayınızı elde edersiniz. Gün sonunda mı yoksa gün içinde mi poz alırsınız o size kalmış.

Konu para olduğunda herkesin dini aynıdır.

Voltaire

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    8.177
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    14.670
    Toplam Teşekkür
    5.355 Yazısı Teşekkür aldı

Bu da test sonucu, sadece gün sonunda işlem yapıyoruz. fiyat 5 günlük ortalamadan yüksekse al düşükse sat şeklinde. Son 6 yılda onbinde komisyon düşülerek yaklaşık 80 bin puan kar yapmış. Kullanmak size kalmış... Zevk olsun diye hergün excelde hesaplayıp, buraya yapıştıracak olan da varsa kolay gelsin. Maksat gelenek devam etsin, topiğin şanı yürüsün

Konu para olduğunda herkesin dini aynıdır.

Voltaire

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)