Sonuçlar: VoB İle Barışıkmıyız ?

Katılımcı sayısı
141. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evet barışığım , kurallara uyuyorum ve mutluyum..

79 56.03%
  • Hayır barışık değilim , kurallara uymayı bırakın , stop loss bile yapamıyorum

62 43.97%
38 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: Vob ile Barisik Olmak

Threaded View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Teşekkür Teşekkür 
    7.391
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    14.235
    Toplam Teşekkür
    1.578 Yazısı Teşekkür aldı

Standart Vob ile Barisik Olmak

Vob bir nimettir , Ama tabi ki yararlanmasını bilene..

Vobda hüsrana uğrayan çoğu kişi , hisse senedi piyasasından çıkıp aynı mantık ile Vobda
    işlem yapmaya çalışanlardır..

Burası VoB

Burada başarılı bir trader olmanın başlıca kuralları ;

1.- Pozisyona girmeden once zarar kesme seviyenizi mutlaka belirlemeniz ve kendinizi
    o miktarı baştan kaybettiğinize inandırmanız gerekiyor. (Kendinizi buna şartlandırmadan
    pozisyon alırsanız , stop seviyesi belirlesenizde eliniz stop etmeye gitmez)

2.- Mutlaka sistematik hareketler etmeniz gerekiyor. Ne olursa olsun ister kanallar olur ister
    destek drenç , ister ortalamalar , isterseniz geliştirdiğiniz bir sistem .Zarar kesme yerinizi
    bunlara göre belirlemeniz gerekir...

3.- Ben hiçbir zaman 1 e 10 kaldıraçla işlem yapmadım herzaman 1'e 2 yada 1'e 3..
    Bence olması gereken de bu olmalı yoksa kumardan bir farkı kalmaz.. Riskinizi lütfen iyi hesap edin...

4.- Herzaman piyasada olmamak gerekiyor..

Bir gün pozisyonda kalıyorsanız üç gün dışarda kalmalısınız (Piyasa koşullarına göre bu oran değişir).ve herzaman uygun zamanda pozisyon almak gerekir..Kazanmanın en büyük kuralı herzaman piyasada olmamaktır heleki ciddi kazanclardan sonra en az bir hafta piyasadan uzak durmalı ve portföyü sindirmeli..

Yatay ve sistem avlama dönemlerini , belirsizlik dönemlerini belirleyebilmeli ve bu dönemlerde intihar eder gibi pozisyon almanın tamamen delilik oldugunu kavramalı ve bu zamanları tecrübe ile ayırt etme becerisine sahip olmalı..
    Unutmayınki pozisyonsuz kalırkende kazanıyorsunuz.

5.- Spread cılar için ise tek tavsiyem lutfen vade sonu spread açmayın hüsranla sonuçlanır çoğu zaman..
    Ben bu kurallara uydukça o kadar rahat ediyorum ki ve bu rahatlık hayatımada yansıyor.

2. The Following 3 Users Say Thank You to haguan For This Useful Post:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 konuk)

Yer imleri

Yer imleri