11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: Eski forex firması çalışanından gerçekler

Teşekkür Teşekkür 
    3
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    26
    Toplam Teşekkür
    7 Yazısı Teşekkür aldı

Standart Eski forex firması çalışanından gerçekler

Merhaba arkadaşlar burada spknın yeni kararı üzerine foreks firmalarının çalışma mantığını açıklıyorum....

Yeni düzenleme ile istemeden de olsa halkın parasını korumuş oldular.

Seminerlerde gördüğünüz eğitmen(kitabı'da var) yazar , milletin aklıyla nasıl perde arkasında dalga geçiyor inanamazsınız.

2. The Following 4 Users Say Thank You to Broker01 For This Useful Post:

kemo (13.02.17), Se_M (21.02.17), TIFIL (17.02.17), Vernikci (12.02.17)

Teşekkür Teşekkür 
    3
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    26
    Toplam Teşekkür
    7 Yazısı Teşekkür aldı

Firmaların tek önemsediği konu SATIŞ SATIŞ SATIŞ, Kim olduğu hiç önemli değil.

Örneğin; İşsiz bir kişinin potansiyel bir müşteri olduğu , içinde bulunduğu psikolojik boşluktan dolayı cebindeki parayı alabileceğiniz söyleniyor.

Çalışanların %80 Foreks hakkında bilgi düzeyi sıfır,Meta programını dahi sadece sınırlı kısımlarını kullanabilecek düzeydeler..

Sadece vicdanları sızlamadan yalan söylerler.... Emekli bir işçinin , ev hanımının bu piyasadan rahatlıkla para kazanabileceğinden bahsederler.....

Her şehirde foreks semineri veren bir eğitmenin ağzından ;
    Arkadaşlar yatırımcıdan korkmayın onlar hiç birşey bilmiyor zaten onlarada biz bilgi veriyoruz... Düşünün siz birşey bilmiyorsunuz onlar sizden daha kötü durumda bu şekilde yatırıım yapıyorlar diyor.

İnsanları aptal olarak görüyorlar, Hiç birinin para kazanamayacağını biliyorlar tek dertleri işlem açtırmak

4. The Following 4 Users Say Thank You to Broker01 For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    3
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    26
    Toplam Teşekkür
    7 Yazısı Teşekkür aldı

Satış departmanı tamamen bilgisiz ve lisansız kişilerden oluşur.Bu kişilerden tek bekledikleri müşteriyi kandırmaktır.Satışçıların aylık hedefleri olur hedef tutturmak için uğraşırlar , Çok ünlü foreks eğitnleri lobileri sayesinde isim yapmış bir eğitmen söylediği şey şudur ; Arkadaşlar hedef tutturmak için akrabalarınıza hesap açmayın paralarını kaybederler ve siz kötü olursunuz.İçeri girince öyle bir hava var ki herkes 1 hafta içinde para kazanan birisi olmadığını anlıyor.

eğitimde insanları yönlendirme tekniği öğretilir, örneğin ne kadar kibarsınız arada bir gülme normal bir sohbet havası ile sizin güveninizi kazanmaya çalışır ve sizi psikolojik olarak nerenizden yakalayacağını bulmaya çalışırlar.

Burada çalışanlar arasından tecrübe kazananlar yatırım temsilciliği bölümüne geçer.

Yatırım temsilcisi size analiz fikir verir sizi işlemlerinizi yönlendirir... Eğer bir kere ellerine düşerseniz size sürekli işlemler açtırır daha çok para yatırmanız için sizi ikna etmeye çalışır... tabi molalarda iş çıkışlarında dalga konusu olursunuz .

6. The Following 4 Users Say Thank You to Broker01 For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    3
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    26
    Toplam Teşekkür
    7 Yazısı Teşekkür aldı

Türkiyede bence bir çok firma market maker olarak çalışır, araştırılırsa bu tespit edilebilir.

Bu piyasa da hiçbir bilgi olmadan emekli birisi işçi,memur vsvs hiç kimse para kazanamaz.

Dikkat edin bu piyasada sadece kazananlar ... Reklam alan internet siteleri,televizyonlar, eğitmenler, analizciler,kitap satalnlar,sinyal satanlar ve tabiki ARACI KURUMLAR geri kalan %90lık kısım parasını kaybeder... çark böyle dönmeye devam eder.

fxgrup.com sitesine şuanda erişemiyorum orada spk yeni tebliği konusundaki yazışmalarıma bakın aracı kurum çalışanları hemen saldırdı ve örtpas etmeye çalıştılar gerçekleri kimsenin görmesini istemiyorlar lütfen yazışmaları kontrol edin ...

Bu adamlarda ahlak vicdan yok arkadaşlar isterse adam gitsin intahar etsin umurunda olmaz aldığı paraya bakarlar.

8. The Following 4 Users Say Thank You to Broker01 For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    36
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    32
    Toplam Teşekkür
    13 Yazısı Teşekkür aldı

Size sonuna kadar katılıyorum.

10. The Following 4 Users Say Thank You to Vernikci For This Useful Post:

Broker01 (13.02.17), kemo (13.02.17), Se_M (21.02.17), TIFIL (17.02.17)

Teşekkür Teşekkür 
    3
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    26
    Toplam Teşekkür
    7 Yazısı Teşekkür aldı

YAZDIKLARIMI KABACA TOPARLADIM , EĞER BİR KİŞİNİN TASARRUFUNU KURTARIRSAM KARDIR TAMAMEN BİLİNÇLENME ADINA PAYLAŞIYORUM...

Yasayı sonuna kadar destekliyorum.Bireysel yatırımcıların az miktarda birikimlerini burada heba ettiğini istatistiklere bakarak zaten çok rahat bir şekide görebilirsiniz.
    Bunu eski bir ... Foreks firması çalışanı olarak söylüyorum.

1-- Satış departmanıın çalışma mantığı sadece alabildiğin kadar para al , Yalan söyle
    işssiz ev hanımı çoban doktor apartman görevlisi emekli hiç farketmez SAT SAT SAT hatta dalga geçilebilir bazı kişilerle kendi aralarında

Örneğin Satış eğitimi sırasında bir eğitmden şunu duyabilirsiniz:
    Arkadaşlar yatırımcıdan korkmayın onlar hiç bişey bilmiyor , Bizim size verğimiz eğitimden çokdaha azı ile bu piyasadalar
    Düşünün siz zaten birşey bilmiyorsunuz onları düşünün ve gülüşmeler ...

Şirketin iç yapısı fiyatlar nereden alınıyor ,ecn hesaplar , marketmaker mı yoksa gerçekten şlemlerin piyasaya mı yansıtıldığı gibi sorularda bilgi verilmeden,insanların kafası karıştırmamam söyleniyordu.

Şirket çalışanlarının büyük bir çoğunluğu lisansız ve sadece foreks piyasası değil finans dünyası ile ilgili temel düzey bilgiler bile azdır emin olun.

2-- Yatırım temsilcisi bölümü Buraya satışta tecrübeli adamları sokarlar eğer para kaybettiysen ve kurtulma yolları arıyorsan bunların eline düştün demektir daha çok para yatırsın
    Tek amaçları senden daha çok yatırım almak ve çok işlem açtırmak..

Tavsiye olarak eğitmen müşteriye örnek işlemlerde trend yönünde bir işlem açın siz konuştuğunuz sırada eğer 1-2 pips kar görürse o adam cepte alabildiğiniz kadar alın deniyor.
    Akrabalara ve tanıdıklara hesap açmayın para kaybederler ve siz kötü durumda olursunuz deniyor hedef tutturmak için tavsiye edilmiyor.

SPK'nın demo hesap 50 işlem ve test gibi engellemeleri de çok kolay bir şekilde aşılıyor.

Türkiye'de bilgisiz yatırımcının hesap açması benim vicdanımı rahatsız ediyor.

Forumda hiç haberininz yok ama bu piyasada büyük bir çoğunluğu tasarruflarını kaybediyor. 100 Dolarla 500 dolarla 1:50 kaldıraç kullanılıyor saatler içinde eriyip gidiyor para
    Üstelik büyük bir çoğunluğu yurtdışı kaynaklı para türkiyede de kalmıyor zaten tahminim eğer detaylı bir araştırılma yapılırsa bir çoğunun Market maker olduğu ortaya çıkar.

1-Foreks çalışanları 2-Sinyalciler 3-Kitap vb ürün satanlar. 4- Para toplayıp çalıştırmaya çalışanlar 5- para sahipleri 6- reklam alan internet siteleri forumlar 7- Televizyon kanalları
    Liste uzar gider.... Yurtdışına para kaçacak,böyle mi finans merkezi olacağız gibi komik nedenlerle kamuoyu yapmaya çalışıyorlar ama emekli mehmet dayı evhanımı ayşe teyze bunlardan anlamaz pazartesi parasını çekecek ,kurtlar yiyecek kuzu bulamayacak

Açık ve net hükümet halkın tarafında bir karar aldı ...Merak etmeyin evin altındaki bakkal yurtdışından hesap açmaz ..Piyasa temizlenecek bilinçli yatırımcı para kazanacak ''keriz' yatırımcı ütülemeyecek..
    .Tabiki firma çalışanlarının çoğu özellikle lisansız olanları işsiz kalabilir olan yine çalışana olacak,Üretim kaynaklarını elinde bulunduranlar sermayelerini başka bir alana kaydırarak yeni bir yol bulurlar.

Evet açık pozisyonları 45 gün sonra kapatacaklar bu çok ufak bir kesimi etkileyecek.45 Gün boyunca ekside olan birpozisyonun doğruluğu yönünde ısrar etmekte mantıksız değil mi bu piyasada dalgalanmalar muhakkak oluyor ama ben 45 gün boyunca trendin tersine giden bir hareket görmedim.
    Bazen Kolu,bacağı kesmek gerekiyor. Benimde şuanda açık dolar tl uzun işlemim var ekside bekliyorum fakat önümüzdeki hafta ile beraber yükselmezse zaten hatta yaptıım paramı kaybedeceğim anlamına gelir.. zaten türkiyede uzun pozisyon taşıma mantığı yok ne yazık ki spread geliri için herkes scalpinge teşvik ediliyor dünyanın en zor işlemini yapıyorlar

Piyasada bilinçli yatırımcı zaten birşekilde bu piyasada işlemlerine devam edecek,benim sevindiğim tarafı hiç bir bilgisi olmayan kişilerin erişiminin zorlaşması ...

http://www.bloomberght.com/haberler/...si-viop-olacak

Sermaye sahipleri elindeki kaynakları başka bir alana yönlendirmek için alternatif bulmuş bile... Olan her zaman yatırımcı ve çalışana olur .

Kimse kusura bakmasın ben şehir şehir gezen bir eğitmenden kitabı da var ; İŞSSİZ insan en büyük potansiyel müşteridir, duygusal boşluğundan yararlanın hesap açtırırsınız lafını duydum.
    Kredi çekip işlem yapanlar var lafını duydum.. Firmalar çok acımasızdı türkiyede hak ettiler.

http://m.dunya.com/finans/haberler/c...-haberi-349545

Tasarruflarını değerlendirmek isteyen küçük yatırımcıların bütün parası İngiltere fiyat sağlayıcılarına akacak
    Ülke tasarruflarını yurtdışına aktarma yöntemini burada savunuyorsunuz.. Artık diyecek birşey yok

Bunu savunan ya gerçekten çok samimi düşünceleridir paralar nereye gidiyor kim kazanıyor bu para reel de hiç bir katkısı olmuyor bunları düşündünüz mü ya da şirket çalışanıdır..

Küçük yatırımcı mağdur olacak paralar yurtdışına aktarılacak deniliyor zaten dolaylı olarak aktarılıyor , onu da geçtim yurtdışıda hesap açacak olan çok az yatırımcı büyük çoğunluğu hesap falan açmaz

Pazartesi cenazenizi kaldırırsınız geçmiş olsun

12. The Following 4 Users Say Thank You to Broker01 For This Useful Post:

citiwan (13.02.17), kemo (13.02.17), Se_M (21.02.17), TIFIL (17.02.17)

Teşekkür Teşekkür 
    16.531
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    10.366
    Toplam Teşekkür
    2.480 Yazısı Teşekkür aldı

Bugün saat 12'de toplanacak olan TSPB öncesi, FX'e dönük taleplerimizi gündem yapmayı başarıp, baskı oluşturmalıyız deniliyor.

"ForexTebliğini Görüşeçek"

14. The Following 2 Users Say Thank You to citiwan For This Useful Post:

Se_M (21.02.17), TIFIL (17.02.17)

Teşekkür Teşekkür 
    3
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    26
    Toplam Teşekkür
    7 Yazısı Teşekkür aldı

Bir internet sitesinde mağdur olduğunu söyleyen bir çalışana cevap
    İşin en kötüsü arsızlar kaç kişinin parası ziyan oldu biliyorlar ama arsızlar.

,Anonim 12 Şubat 2017 at 17:36
    hikayeyi bırak, milleti kaybedeceğini bile bile bu piyasaya alıp üzerinden senelerce diğer sektörde yöneticilerin kazanmadığı maaşları kazandınız. Sen kazanamadıysan da kazanan çok var.
    müşterileri uyarmışsınız, öyle işlem yapma demişsiniz. Forex piyasası çok mu güzel kardeşim, niye işsiz kaldım diye üzülüyorsun git yurtdışı bir kurumda forex işlemleri yap. Paran yoksa kredi çek.

Yorumu onaylamana gerek yok, sadece objektif ol ve sana koyulan aylık hedefleri tuttururken sen ve senin gibilerin harcadığı insanları düşün. Kredi çekip forex hesabı açtırılanları, 3 kuruş kazanan esnafların kaybettiği paraları, ha döndü ha dönecek diye aylarca pozisyon takip edip psikoloji bozulanları. 3-4 senede zehiri alanlar aldı, yurtdışında devam edecekler ancak en azından yeni insanları zehirlemenizin önüne geçildi.

Bu tebliğ sayesinde dünyada biraz sıkıntı çeksen de başka sektöre geçerek ahiretinize katkı sağlamış olursun.

16. The Following 3 Users Say Thank You to Broker01 For This Useful Post:

citiwan (13.02.17), Se_M (21.02.17), TIFIL (17.02.17)

Teşekkür Teşekkür 
    16.531
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    10.366
    Toplam Teşekkür
    2.480 Yazısı Teşekkür aldı

SPK’nın FOREX kararı haklı ve zorunludur Atilla Yesilada’in

SPK’nın FOREX işlemlerinde kaldıracı 1:10’a düşürme ve asgari teminatı 50 bin TL’ye yükseltme kararı kurum ve müşteriler arasında deprem etkisi yarattı. Ama inanın bana toplumsal fayda açısında bakıldığında haklı ve zorunluydu.

Önce, işini kaybedecek dostlarım için derin bir üzüntü içinde olduğumu ifade edeyim. Türkiye’de sermaye piyasası ölüyor. Borsa’yı bitirdik, BES’i ve diğer kurumsal yatırım ürünlerini bir türlü bireysel yatırımcıya kabul ettiremedik, zaten şimdi de Varlık Fonu devreye giriyor. Türev işlemlerin de FOREX gibi bir kumar mevzuuna dönüşmesi olasılığı yüksek.

Hastalığın nedenini teşhis etmekte zorluk çekiyorum. Hemen tüm Gelişmekte Olan Ülkelerde gözlenen bireysel yatırımcının spekülatif işlemlerden kurumsal yatırımcıya parasını emanet ettiği; ve bu yatırımcıların piyasalara hükmettiği, sermaye piyasalarının yavaştan ticari bankaları ikame ettiği evrim NİYE bizde yaşanmıyor? Bu soruya cevap vermek tarihçilerin işi olacak.

FOREX meşru bir işalanı. Ama, bireysel yatırımcı için tasarlanmamıştı herhalde. KOBİ’ler kur risklerini hedge etsinler diye düşünülmüştü belki de. Böyle düşünüyorum, çünkü FOREX bireyseller için bir yatırım aracı değil. 1:100 kaldıraçla yatırım olmaz, kumar olur. Hatta kumardan da daha kötüsü olur, çünkü kumarda masaya koyduğunu parayı kaybeder, kalkarsın, FOREX’te bir de borçlu çıkarsın.

FOREX’ten zengin olacağını düşünmek halkımızın en önde gelen sanrılarından biri oldu. Az-çok mali tablo okuyan her vatandaş azmederek Borsa’da para kazanır. Enflasyon ve faiz hesabı yapabilen DİBS’de en azından para kaybetmez. Hatta opsiyon sözleşmelerine bile karşı değilim, ama FOREX’te düzenli para kazanmak imkansız.

Ne teknik analiz ne de kurumların size sattığı algoritmalar karlı işlem yapmanızı garanti eder, sevgili kardeşim. Çünkü kurlar tam manasıyla “rastgele bir gezinti” (random walk) yapar zaman içinde. Bu yüzden de dünyada varolan fonların sadece %1’i FOREX fonudur. Dünyanın en parlak para mühendisleri dahi FOREX’ten para kazanamayacağını anladı, ama biz anlamadık.

Eminim bu yazıyı okuyunca sosyal medyada yüzlerce itiraz gelecek “Sen avucunu yala, ben hergün kazanıyorum.” Doğrudur, her örnek grupta %5 kadar üstün zekalı ya da doğuştan tradinge meyilli bireyler kazanacaktır. Ama istisnalar kaideyi bozmaz. Sıradan bir birey FOREX’te eninde sonunda kaybedecek, koyduğu sermayeyi, hatta daha fazlasını bırakıp gidecektir.

Rakamlar de beni haklı gösteriyor. İşte ParaAnaliz’in bu konuda haberi:

“Doların rekor üzerine rekor kırıp oynaklığın arttığı 2016 son çeyreğinde Forex yatırımcısı rekor kayıplar yaşadı.

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği verilerine göre son çeyrekte Forex işlemi yapan yatırımcı yüzde 80 ile rekor oranda zarar etti. İlk çeyrekte zarar eden müşteri sayısı yüzde 66, ikinci çeyrekte 60 düzeyindeydi”.

Hiç bir düzenleyici kurum vatandaşın bu düzeylerde zarar etmesini göze alamaz, kabul edemez. SPK en azından küçük yatırımcıyı koruma görevini yerine getirdi.

Yine itirazları duyuyorum, “kredi kartı olan herkes yurtdışında bir FOREX kurumunda hesap açtıracak.” Evet esrar içmek isteyen de Amsterdam’a gider. Kendini öldürmek isteyeni engelleyemezsiniz, ama en azından kamu zararlı gördüğü faaliyeti kısıtlayarak vatandaşa “dikkatli olun” diye çok kuvvetli bir sinyal yolluyor.

Siz siz olun, eğer özel eğitiminiz yoksa ne olur FOREX’te oynamayın. Çünkü FOREX budur, kumar. Yatırım diyerek kendinizi kandırmayın. KKTC’de ruletten zengin olma şansınız neyse FOREX’te de odur.

18. The Following 3 Users Say Thank You to citiwan For This Useful Post:

Broker01 (13.02.17), Se_M (21.02.17), TIFIL (17.02.17)

Teşekkür Teşekkür 
    17.466
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    20.796
    Toplam Teşekkür
    7.064 Yazısı Teşekkür aldı

iyi güzelde, fx piyasasında kaldıracını düşük tutarak sabırla kazananların suçu ne, vatandaş anlamıyor 10-20 bin lirası var gidip fx de olanca parasına pozisyon alıyor, sonrada %1 lik ters harekette batıyor, kaldıraç 1/50 ye indirildi, batma yine son bulmadı, çünkü kaldıraçlı piyasada olanca teminatına poz alan yatırımcı var, biz buna full poz almak diyoruz.

Haliyle full poz alarak kaybettiğini kurtarmaya çalışan bir yatırımcı kitlesi var, bu kaldıracı 1/10 yaptığınızda değişmeyecek olan şeyde budur, adam gidecek yine olanca teminatıyla full pozisyon alacak, tabikide batacak.

Vob çıktığından bu yana endeks kontratlarında pozisyon alırım, biliyorsunuz 1/10 kaldıraçlıdır, emin olun ilk zamanlar kazandım ve akabinde kayıplar geldi, kayıpları geri almak için full poz alma işini çok iyi yaptığımı biliyorum, tabii hesap patladı, bir kere patlasa yine iyi, bikaç kez hesap patladı.

Ne yaptık peki, taminatı kontrol altına almayı yani sermaye kontrollü al sat işini kıvırmaya çalıştık, işte oradan sonra hesap patlamalar bitti ama bu seferde endeks swing trade moduna geçti, teknik meknik baksanda bir şekilde ky ye kanazdırmamanın yolunu buldular anlayacağınız.

Fx piyasasında 1/10 kaldıraç demek, sermayeyi kediye yüklemiş adamın para bulup gelip yüksek teminatla poz alıp zarar etmeye devam etmesi demektir, fx hakkında hiçbir eğitime katılmadım hayatımda, bol bolda bu piyasada trade eden birisiyim ve aracı kurumların raporlarındaki o çok az kazanan kesimden olmam bir şans değil, kaldıraçlı piyasalarda pozisyon almanın ve bu pozisyonu kazançlı konumda kapayarak bakiye yükseltmenin gereklerini yerine getirdiğimi düşünüyorum, uyman gereken kurallar çok basit aslında ama bunlar sanırım öğretilmez ancak öğrenilir, çünkü insanda kazanma hırsı oldukça ve kaybettikçe kaybettiğini geri alma aceleciliği oldukça bu kurallara uymak zorlaşır ve disiplinsizlikle sonuç hep kayıp olur.

Bu durumda SPK nın yaptığı bence yanlış, kaldıraç oranlarıyla hiç oynamayacaktı ve fx ile ilgili eğitimleri kontrol altına alması gerekirdi, rastgele herkesin vatandaşa eğitim verdiği, piyasada işlem için gazlama eğitimlerin verilmesini yasaklaması gerekirdi, eğitimin standartlarını belirlemesi gerekirdi, hatta SPK olarak kendisi örnek eğitim birimi açılmasını, aracı kurumlarında buralardan bu eğitimleri almış vatandaşa hesap açtırma zorunluluğu vermeliydi.

Ayrıca aracı kurumlarında teminat yükümlülükleri vb işlemleri nasıl yaptığını denetleyen bir kurum oluşturması gerekirdi, bu kurum aracı kurumları denetlemeli, faaliyetlerinde yapmış olduğu yanlışlardan ötürü ceza vererek olması gerektiği şekilde aracı kurum hizmetini vermesini sağlamalıydı.

Tabi bütün bunlar zor işler, bunları yapıcak adam lazım memlekette, fetöcü spk ya doluşursa bu hizmeti kim yapacaktıki? haliyle sermaye piyasası düzenlenmeyen bi ülkenin sermayeside nasıl heba olacak yada nasıl yurtdışına çıkacak düşünmeye gerek yok, gerekli düzenlemeler yerine böyle fx den herkesin uzaklaşacağı bir yola gidilmesi yanlıştır, fx gerçek amacı hedge etmek yada paranın uluslararası piyasada değerini bulmasını sağlamaksa eğer, bu konuda ülkenin düzenleyici kurumları işin kolayına kaçmayıp gerekli düzenlemeleri yapması gerektiği yerde yapmalı, böyle kaldıracı düşürerek benimde yüksek teminatla az para kazanmamı sağlayacaksa ki esas mantığı budur zaten, az kaybetsin az kazansın, böylece sorun gelmesin bana, bende koltuğumda rahatsız olmıyım alıyım maaşımı başım ağrımasın, düzenleyecem noolcak denirse, yurtdışında bu işi düzgün yapan yerlere gitmek şart.

Fakat dediğim gibi, bu zamana kadar kayıpta olanlar, yani fx piyasasında eşeği akybedenler yine eşeği fx piyasasında keybettim fx piyasasında bulurum başka yerden bulamam mantığı ile 1/10 kaldıraçla işlem için 50 bin TL yi bulacak gelecek ve 1/10 kaldıraçlada olsa kaybetmeye mahkum olduğundan kaybedecek, çünkü ne aldığı eğitim eğitimdi, nede aracı kurumlar tarafından aldığı hizmet hizmet değildi, değişen bişey olmayacağından kendini yetkili sananların başları ağrımaya devam edecek, işten kaçtıkça bu iş başlarına kabus gibi çökecek, belki kontrolü bilerek kazanan yatırımcıyıda aladıkları kararlarla zora soktuklarından zarar eden sayısı artacak, yada kazananların çoğu çok iyi biliyor zaten bu oranlarla işlemi bu ülkede yapacağına gidecek sağlam düzenlemeleri olan ülkedeki bir aracı kurum ile bu işi devam ettirecek.

Ama olan piyasaya olacak, şekilden şekile soktukları piyasaya.

Şunuda belirteyim, ekonomisi ve sermaye piyasaları düzgün işleyen ülkelerin fx kurumlarında sıkıntı yaşanmayacağını, çünkü bu ülkelerde fx piyasasında işlem yaptıran ve işlem yapanların bu işleri nasıl yapacağını düzenleyen mekanizmaların olduğu gerçektir, yani dünyada SPK tek örnek değildir, belki spk nın uygulamaları kendine hastır denebilir.

Bu amlamda malta kıbrıs gürcistan gibi tırık ekonomi ve sermaye piyasaları iyi düzenlenmemiş ülkelerdeki fx aracı kurumlarının tehlikeli olduğunu düşünebiliriz, ama avrupada veya dünyanın ekonomisi düzgün başka yerinde bu işler nasıl yapılır araştırılmalı.
    ** Savaşa başlarken ve masaya otururken her ihtimali göz önüne al!.. Ve kendini en kötü duruma hazırla!
    Hun İmparatoru ATİLLA

20. The Following 4 Users Say Thank You to bull market For This Useful Post:

Broker01 (17.02.17), citiwan (17.02.17), Se_M (21.02.17), TIFIL (17.02.17)

Teşekkür Teşekkür 
    3
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    26
    Toplam Teşekkür
    7 Yazısı Teşekkür aldı

İyi güzel de işte adamlar saadet zinciri gibi çalıştı hallederiz abi bir koy on al abi tarzında , Ayrıca piyasaya yakından uzaktan alakası olmayanları dahil ettiler.. Çoğu Deftere yazıyordur eminim işlemleri , 100 Dolar alt limitle hesap açılışı yaptırıyorlar umurlarında değil yukarıda yazılanları okuyun bu insanlar yatırımcıyı küçük görüyor ve dalga geçiyor , sadece cebindeki parayı nasıl alırız derdindeler Piyasada bu kanunu destekleyen kurumlarda var .... Ayrıca bakın en çok hangi kurum şikayetçiyse işte o kurum en düzenbazıdır çünkü elinden kerizlerini alınca ağlamaya başladılar.

22. The Following 3 Users Say Thank You to Broker01 For This Useful Post:

bull market (25.02.17), citiwan (17.02.17), Se_M (21.02.17)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yer imleri

Yer imleri