Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
52 sonuçtan 25 ile 36 arası

Konu: Gezi parkı

Teşekkür Teşekkür 
    17.466
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    20.796
    Toplam Teşekkür
    7.064 Yazısı Teşekkür aldı

Gezi Parkı’na yapılması planlanan Topçu Kışlası projesinin mimarı Halil Onur, Kültür Varlıkları Koruma Yüksek Kurulu’nun onayında geçen projede AVM ve rezidans olmadığını söyledi.

Mimar Onur, “Son günlerde yaşanan olaylar beni de endişelendiriyor” dedi. Halil Onur, projeye yönelik mahkemenin verdiği yürütmeyi durdurma kararı için de ‘Hukuki sürecin sonuçlanmasını saygı ile beklemekteyiz” şeklinde konuştu.

İşte gezi parkına yapılması düşünülen proje, yürütmeyi durdurma verildi birde.

şu yukardaki proje son derece harika bir proje, ama yaptı denilmesin diye çomak sokanlar iş başındayken olaylar nerelere vardı.

Şu projeyi beğenmeyen pisliğin düzensizliğin içinde yaşamaya devam etsin abi başka diyecek sözüm yok, üstü şahane meydan altı yol, ağaçlar park yerinde ve insanların kültürel faaliyetlerine hizmet edecek bir tarihi bina var bu projede, herkese hitabedecek bi düzenleme varmış zaten projede daha ne? ama işte yapmasınlarcı zihniyet çıktı ortaya yine..

Bence iyi ve güzel bişeyler yapmak için çok erken, toplumun bazı kesimleri buna layık değil çünkü hakkatende çapulcu takımı ve son derece zihniyetsiz düşünce fakiri olduğu apaçık ortada, henüz iyi niyet için ortam yok bunu anlayacak insanda yok, 10 senede oluşmasıda imkansız.

Projeyi görünce bir kez daha dedim iyiki yokum şu çapulcu takımının yanında, iyiki yokum böyle direnişlerin içinde, yatın la yatın parklarda yatın meydanlarda taş atın caddelerde pankart açın debelenedurun ufkunuz açılır he he özgürlükmüş, bunların özgürlük dediği sefillikten başka bişey değil, birde bu tip özgürlük protestosunu ilk bunlar yapmışmış, sefilliğin içinde boğulmak isteyen protesto eden ilk burdan çıktı yine dünyaya rezil olduk.

IMF den 19 kere borç aldık rekor kırdık dünyada biz kadar borç alan çıkmadı bişey yapamadık 40 yılda, rezil olduk, aha buda sefilliğe ne kadar çok meyilli olduğumuzu gösteren direniş oldu.

Benim bulunduğum şehirde tramvay yapılmaya başlandığında, yok efenim yapılmasın dünya miting olaylar kavga kıyamet caddelerde, yapıldı bitti hala devam etti tramvayın rayına demir kaynatıp raydan çıkardılar o derece kötülediler bizim bazı zalaklarda arkalarında protestoda tabiii, vatandaş tramvayı kullanmaya başladı ooo harika oldu dedi, çok yaşa oldu birden anladılarki hizmet eden başka, çapulcu takımı başka.....hizmeti yapanda AKP li falan değil yani yanlış anlama olmasın, ondan biliyorum yani bişeyin yapılmamasını isteyen çok olur çünkü sefillikten kafayı kaldıramayan tiplerdir genelde.

İcraat güzeldir bence şu yukardaki proje yapılsın bak gör o direnişi yapanlar oradan ayrılıyomu, ooo modern Türkiye olduk diye gezerler bide adamı hasta ederler, sefilin çapulcunun aklıylan iş olurmu direniş olsun bi gidin yaaa.

hee gençlere özgürlük meselesine gelince, bizde bi laf vardır daha zıçtığın .ok kurumadı diye, ama kurumadan zararı yaptılar yine, olsun bi defaya mahsus affedilir, gençliğe verilir olay tatlıya bağlanır, özgürlüğün ne olduğunu bizler kimlerden kimlerden kurtuldukta anladık onlarda anlayacaktır.
    ** Savaşa başlarken ve masaya otururken her ihtimali göz önüne al!.. Ve kendini en kötü duruma hazırla!
    Hun İmparatoru ATİLLA

2. The Following 2 Users Say Thank You to bull market For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    2.200
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    227
    Toplam Teşekkür
    58 Yazısı Teşekkür aldı

Oyuncu Mehmet Ali Bora güzel söylemişti " Mesele gezi parkı meselesi arkadaş sen hala anlamadın mı?"

Evet değil...

Dolayısıyla yorumların da gezi parkı, ağaç kesilmesi, rezidans vs boşşşş.

Mesele, Tayyip 10 yıldan fazla kaldı yav....
    Hiç bir muhafazakar hükümet bu kadar kalmadı.
    Adnan Menderes in bir kusuru yoktu,; kusur bulundu, halk desteğini görünce "ben şeriatı bile getiririm" demişti"

Tamam kusur, kendini ne zannediyor bu...

İçki düzenlemesiymiş.... Amerikada daha katısı var. Bir çocuğun karşısından bira şişesini yudumlayamazsınız... jopu yersin...

Gerçek ortaya çıktı...

Bir grup Bülent Arınçtan... ne istedi?

3. köprü yapılmasın
    Hava alanı yapılmasın..

Peki neden arkadaş...

Neden?

Öyle kolayca indiremezsiniz Tayyibi...
    Böyle bahanelerle suçlayamazsınız...

Sandıkta be yav...

Birisi de demişki, " sandıkta zaten adama oy vermiyoruz ki, sandığa mı sıcalım?

Ne yaparsanız yapın, ama yanında ıslak mendil getir... zira... donunda bulaşık kalır...
    Diyoruz...

Yedirmeyiz Tayyib i...

Bu kadar...

İyi günler...

4. The Following 2 Users Say Thank You to Permanent For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    536
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.907
    Toplam Teşekkür
    550 Yazısı Teşekkür aldı

Demokrasi nasıl bişeydir...

50-60 yaşında olan kadın oyunu nereye vereceksin sorusuna ben bilmem beyim bilir derse o cevabının demokraside yeri nedir *...

Tr de en çok karısı olan sizce kimdir?

Geleceği bilemezsiniz ama yenebilirsiniz.......

6. The Following User Says Thank You to ERK For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    455
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    2.325
    Toplam Teşekkür
    871 Yazısı Teşekkür aldı

Gezi parkında sessizce yapılan protestoyu yakıp yıkmaya çeviren aklıevvellerin övünebilecekleri tek şey Erdoğan'ın oyunu bir kaç puan daha artırmayı nasıl başardıkları olacaktır. Sağa sola kaçmış % 3-5'i geri getirmeyi başardıkları için tebrik etmek gerekir.

8. The Following User Says Thank You to aslan For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    2.200
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    227
    Toplam Teşekkür
    58 Yazısı Teşekkür aldı

Gezi parkı eylemlerinin asıl isteği...

3. köprü yapılmasın
    Havalimanı yapılmasın
    Kanal istanbul yapılmasın
    Yeni metro ve tüneller yapılmasın...

Sizin ananız güzel mi? Sayın eylemciler...
    Veya babanız muhtar mı?

Mesele gezi parkı değil arkadaşlar... siz halen anlamadınız mı?

Geçin Erdoğanın diktatörlüğünü
    Geçin içki yasası düzenlemesini
    Geçin 3 ağacın kesilmesini (gerçekte 3 ağaç kesildi, gerisildi söküldü ve dikildi)...
    Geçin Erdoğanın halka meydan okuduğunu...
    Polisin eylemcilere kötü davrandığını, gazı mazı...

Behey eylemci kardeş...
    Senin milletin arabasını yakmakta gayen ne?
    Dükkanların camlarını neden kırıyorsun?
    Polise neden taş, kaldırım taşı vs atıyorsun?
    Neden 10 yaşında bir çocuğu köprüden aşağı ölümüne atıyorsun?

Derdiniz ne?

Cevabınız var mı?

Siz sadece ekranlarda dönüp dolaşan görüntülere mi takıldınız?
    Twittlerde ki yalan haberlere mi inandınız?

Bülent Arınç a sunulan istekler hiç garibinize gitmedi mi?
    -köprü yapılmasın
    -havalimanı yapılmasın
    -topçu kışlası yapılmasın..

Bunlar gerçekten garip değil mi?...

10. The Following 2 Users Say Thank You to Permanent For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    2.200
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    227
    Toplam Teşekkür
    58 Yazısı Teşekkür aldı

http://www.izlesene.com/video/metrod...sbakan/6973606

Bu video da durup dururken slogan adamın anadili Türkçe mi sizce?

"Sahteker başbaken"

Diyen kim olabilir? Bu adam çok büyük ihtimalle İran lı...

Sus diyen herkesi tehdit ediyor.

Ne oluyor?.

Tezgah büyük.

CNN 7 saat canlı yayın neden yapıyor?

Sadece avuçlarını değil, dabanlarını da yalarlar...

12. The Following User Says Thank You to Permanent For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    17.466
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    20.796
    Toplam Teşekkür
    7.064 Yazısı Teşekkür aldı

Gezideki anketten çıkan sonuçlar

http://haber.mynet.com/gezideki-anke...9-foto-analiz/
    ** Savaşa başlarken ve masaya otururken her ihtimali göz önüne al!.. Ve kendini en kötü duruma hazırla!
    Hun İmparatoru ATİLLA

14. The Following 2 Users Say Thank You to bull market For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    2.200
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    227
    Toplam Teşekkür
    58 Yazısı Teşekkür aldı

Amaç gezi parkı değildi.

Zaten ankette sonuç öyle çıkıyor.

Şu eylemciler arasında yabancı insanların işi ne?

Alman kökenli olan bir kaç kişi tutuklandılar. Bakalım ne diyecekler.
    Metroda durup dururken "sahteker başbaken" diyen adam doğru dürüst Türkçe bilmiyor. Tipik bir fars siması var.

Yine İran yahudilerinden bir grup eylemde. Bu eylemin devam etmesi için ibranice dualar ve gitarıyla ilahi benzeri birşey çalıyor.

Bir anda avrupada amerikada.. uzun uzun canlı yayın.
    Avrupada bir parlamenter durup dururken "erdoğan istifa " diyor hem de türkçe.

Hayırdır.
    İki kişi; sosyal olayları iyi tahlil eden, arap baharı modası iran dan önce Türkiye ye gelecek diyordu.
    Bu küçük bir provaydı.

Mısırdaki arap baharını nasıl patlak vermesine sebep olan kişi kendisi anlatıyor. Video.

http://www.sagliktanhaber.com/angajm...m-h113561.html

Devrim mühendisliği.

% 50 üstünde halktan oy alan bir hükümeti başbakanı nasılda indirmeye yelteniyorlar.
    Eylemde yapılan ankette eylemcilerin akpartiye düşmanlıkları yok. Mesele RTE.
    Gözleri korkmuş adamların.

Demek ki adamda birşeyler var.

İstanbula yapılan projeler bahane edildi. Alaşağı etme provası yapıldı.
    Erdoğan kısmen geri adım attı. Olaylar yatıştı.
    Yargı devreye sokuldu. Kışla binası yapımı engelledi. Acaba gerekçe ne?

Derin kuvvet tekrar canlanmaya başladı.
    Kuklalar kendilerini ele verdi.

Bu olaylar, mobese kameraları, hepsi didik didik edilecek...
    Günden güne eve sabah baskınları yapılır artık.
    İtiraf edenler çıkacak mutlaka.

28 şubattan dersini alan Erdoğan çok dikkatli adımlarla... iktidar oldu.
    Bundan sonra daha dikkatli olacak, tecrübe hanesine yeni birşeyler ekledi.

Mit teşkilatı zayıf kaldı. MİT e operasyonel özellik kazandırılacak.

16. The Following User Says Thank You to Permanent For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    13.439
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    3.736
    Toplam Teşekkür
    757 Yazısı Teşekkür aldı

getiren götürür kafanızı boyle seylere yormayın...

18. The Following 3 Users Say Thank You to finalwave For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    2.200
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    227
    Toplam Teşekkür
    58 Yazısı Teşekkür aldı

http://www.yurtgundemi.com/5-milyon-...ri-5085035.htm

Reyhanlı zanlısından itiraf: 5 milyon dolara anlaştım

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde 52 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırının bir numaralı zanlısı Nasır Eskiocak, dün tutuklandı.Alınan bilgilere göre Eskiocak, Emniyet’teki ifadesinde, saldırıya ilişkin önemli itiraflarda bulundu. Saldırıyı iki ay önce Suriye’de planladıklarını söyleyen Eskiocak, saldırıdan 15 gün önce hedefin Reyhanlı olarak değişti...

20. The Following User Says Thank You to Permanent For This Useful Post:

Yer
    deepblue
    Teşekkür Teşekkür 
    30.011
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    10.759
    Toplam Teşekkür
    2.717 Yazısı Teşekkür aldı

05.06.2013 tarihinde yazılmış aslında birkaç gün öncesinde yazıldı ama buraya bu tarihte asmışız, bugün 15.06.2013 zaman dışında özde değişen bir durum yok.

Çok mu biliyorum? HAYIR.

Sosyolojik olarak yıllar öncesinde ve bugün yaşanılan toplumsal hareketlerin özü hep aynıdır ve aynı olacaktır. Birey olarak bizler de (kalıtımsal faktörler hariç) psikolojimizi buna göre şekillendiririz.

Eğer böyle değil ise. CIA, KGB vb. kurumlar neden? silah ve benzeri araçları kullanan personelden çok daha fazla sayıda sosyolog ve psikolog istihdam ediyor.

Peki, bu kurumların dışında finas sektörü neden matematik veya bilişim mühendisinden çok daha fazla sosyolog ve psikolog çalıştırır.

Ben de bilmiyorum?

Alıntı ordi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dün birileri bana sosyal paylaşım sitesinde eleştiri yaparak siyasi görüşümü sormuştu ben de alıntıladığım yazıdaki gibi cevap vermiştim.

"bahsettiğin ideolojim Bayrak ve Vatan sevgisini mhp'den, Atatürk ve Devrimlerini chp'den, Din ve Ahlak anlayışını akp'den, Kardeşliği ve İnsan Haklarını da bdp'den önrenmeyecek kadar aklım ve hür iradem olduğundan belirttiğin tanımlama başka bir kişi için geçerli olabilir. ben gücümü bir ideoloji taraftarlığından almayacak kadar da kendi aklımı kullanabiliyorum. çünkü ideolojik olarak ÖZGÜRÜM. EVRENSEL HUKUK SINIRLARI İÇİNDE İNSAN ODAKLIYIM. akp nin söylemiyle bu siyaseten chp işi değildir. bu işi ilk sahiplenen bdp den S.Önder'dir. ilk eylemde tv lere çıkıp ist. milletvekili olarak buradayım siyaset yapmıyorum yeşili koruyorum derken yanında diğer partilerden ve kendi partisinden hiçbir parti yandaşı yoktu. bu hareket siyaset yapmak ve bundan nemalanmak için değil tam anlamıyla BİREYSEL YAŞAMA HAKKI için yapılmış parti üstü yaklaşımdır. akp ve bazı partiler bunu kullanmaktadır ve kendi çıkarları gereği kullanacaklardır veya kullanmaya kalkacaklardır. ancak HALK'ın tüm bunlardan zerre kadar da çıkarı yoktur. tam tersine elini, gözünü hatta hayatlarını kaybetmişlerdir. ifade ettiğim düşünceler çerçevesinde eylemi destekliyor ve hareketin bizzati içinde yer alıyorum. bu gibi hareketlerde karşı düşüncelere saygılıyım ama partizanlığa da bir o kadar karşıyım. TARAF'ım ama TARAFTAR değilim. Eğer bunu anlamışsan beni anlamışsındır. anlayamadığı isen sözlüğe bakmanı tavsiye ederim. Uğur MUMCU der ki" Türk toplumu bilgi sahibi olmadan fikir sahibidir" bu yüzden önce bilgi sahibi olmaya çalışırım, sana da tavsiye ederim. Kalınsağlıcakla..."

diğer bir konuda, neden siyaset yapıyorsun? diye sorarlar. cevabım şudur: milletvekilleri ve iktidarlar sandığa dayanarak benim adıma ve geleceğim adına yasa yapma hakkına sahip olurlar. Bu parayla satın alınamayacak kadar önemli bir güçtür. Hatta yaptırımı çok büyük bir güçtür. Sade vatandaş olarak sadece meşru eleştirme hakkım var. bu doğrultuda Evrensel Temel Hak ve Özgürlüklere uygun olmayan kararları ve yaptırımları eleştirme hakkımı kullanmak demek siyaset yapmak değildir. Sadece ve sadece hakkımı aramaktır. Son olayların ilk çıkış noktasının da Evrensel Temel Hak ve Özgürlüklerin iktidar tarafından engellenmesi veya görmezden gelmesi olduğunu düşünüyor ve görüyorum. Bu yüzden de DİRENİŞİ DESTEKLİYORUM. Uzun bir aradan sonra HALK tüm siyasi kanatlardan bağımsız şekilde eleştirme hakkını GEZİ PARKI'nda eylem yaparak göstermek istemiş ama iktidardan gelen tepki güç ve şiddet yanlısı olunca iş daha farklı bir boyut ve süreç kazanmıştır. Üstelik 4 gün boyunca Türkiye'nin sözde bağımsız tv. kanalları yayın yasağı uyguladılar. Bu nasıl bir demokrası anlayışı ve insana saygıdır. Şimdi çıkıp diyorlar ki bunlar dış güçlerin ve sermaye baronlarının işi. Önce cuvaldızı kendimize sonra iğneyi karşımızdakine batıralım. Kimse kimseyi de gerizekalı görüp yalan ifadeleri gerçekmiş miş gibi anlatmasın.
    Alıntı bull market Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gezideki anketten çıkan sonuçlar

http://haber.mynet.com/gezideki-anke...9-foto-analiz/
    İstatistik, matematiksel yöntemler ile yorumlandığında objektiftir, ancak matematiksel unsurları azaltıp yorumlamaya başladığımızda da subjektiftir. (Örneğin, bir gece yarısı Milli Gelirin Hesaplama Yönteminde yapılan değişiklik ile ortalama 3500$ gelir artışı elde edilmiştir.)

Anket uygularken soruları öyle hazırlar ve sorarım ki istediğim sonuçları mükemmel şekilde alır ve bakın ben size demedim mi? diye övünebilirim.

Araştırmayı yapan kurum kimdir? Güvenirlilik testi sonuçu nedir? Ortaya koyduğu hipotezin H0, H1 ve/veya H3... arasındaki korelasyon ve regresyon sonuçları nedir? Standart sapması kaçtır? ....

Sorulara ve sonuçlara baktığımızda tüm bunlar açık ve net ortaya çıkmaktadır. Sorular, olay ile olgu arasında hipotez kurmaktan ve bunu ifşa etmekten çok odak merkezi siyasi kurum ve kişileri ortaya çıkartma eğilimdedir ki bu da daha soruları hazırlayan kişi/kurumun objektif nesnel bakış açısından uzak olduğunu ortaya koymaktadır. Bu durum da anketin en önemli referans göstergesi olan GÜVENİRLİLİK katsayısını düşürmekte ve bilimsel alanın dışına çıkartarak sadece belli bir anlayışı ve görüşü ortaya koymak için yapılan bir beklentiyi açıklayabilir.

Toplumun istediği Evrensel Temel Hak ve Özgürlüklerde, Plebisit seçim yapılamaz. Bu DEMOKRASİ kavramına aykırıdır. Ben yaparım denilemez mi? En yakın örneği 1982 anayasa oylaması ve 2011 yılında yapılan anayasanın 21 maddesinin değişimi için yapılan referandumdur.

Ayrıca, Anayasa Mahkemesinden Anayasa suçu işlediğine dair ceza alan AKP'nin de anayasa yapma girişimi özünde ironidir. Yeni Anayasa yapacağız diyerek herkesi aptal yerine koymasınlar, 1982 anayasasının yaklaşık %65'i zaten değiştirilmiştir. Yeni olabilmesi için tümden herşeyiyle yenilenmesi gerekir. Bu olsa olsa revizyondur. Hiçbir vatandaşında ben yasayı/yasaları bilmiyorum deme hakkı yoktur. Bu zorunluluktur.

Sonuç, Sn.finalwave'nin dediğine gelir.

Bu ülkede siyasi partiler hep ekonomik gerekçelerle gelmiş ve gitmişlerdir. Aslında, kimsenin demokrasinin olmazsa olmaz koşullarına baktığı yoktur. Tüm insanlığın hak ettiği doğal haklar, insanlara parça parça ben yaptım diyerek verilmektedir.

Tüm siyasi akımlar genellikle ne derler "bu düzen değişmeli".

Önemli olan, düzenin değişmesi değil düzülenin değişmesidir.

Not: İktidarın ağzından düşmeyen yeni ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ (hemen hemen her söylemlerinde ATATÜRK isminden kaçındıklarından olsa gerek AKM diyorlar) ve içinde modern BALE, OPERA vb. etkinlik alanı yapılacak diye ifade ediyorlar.

Bu söylem, siyasi çıkar uğruna toplumu bilinçli kandırmaya yönelik bir ifadedir. Neden mi? ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ'nin arazisi bağıştır ve tek şartı da BALE, OPERA, KONSER ve GÖSTERİ salonları yapılmasıdır. Kültür merkezinin yapılması zorunluluktur. Bağışlanan bu araziye istesenizde başka bir şey yapamazsınız. Ama bunu bile topluma bir lütüf olarak sunuyorlar.

Alıntı finalwave Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    getiren götürür kafanızı boyle seylere yormayın...

22. The Following 2 Users Say Thank You to ordi For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    2.200
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    227
    Toplam Teşekkür
    58 Yazısı Teşekkür aldı

"Ayrıca, Anayasa Mahkemesinden Anayasa suçu işlediğine dair ceza alan AKP'nin de anayasa yapma girişimi özünde ironidir. Yeni Anayasa yapacağız diyerek herkesi aptal yerine koymasınlar, 1982 anayasasının yaklaşık %65'i zaten değiştirilmiştir. Yeni olabilmesi için tümden herşeyiyle yenilenmesi gerekir. Bu olsa olsa revizyondur. Hiçbir vatandaşında ben yasayı/yasaları bilmiyorum deme hakkı yoktur. Bu zorunluluktur."

Yukardaki ifade kanaatimce yanlıştır. Sebep,,,, bu kararı verenlerin bir kısmı şimdi darbeci grupla irtibatları nedeniyle mahkemeli.
    Aynı mahkeme kararı şimdi çıkmaz. Dolayısıyle mahkeme kararları eğer kararı verenleri bazı ilişkileri ortaya çıkmışsa "alnına yapışmış leke" değildir.

Bazı kavramlar, düşünceler görecelidir. Bana göre, sana göre, ona göredir.
    Önemli olan beraber yaşama sanatıdır.

Kanada belgeseli izledim bir ara.
    Sadece imrendim.
    " ah keşke benim ülkem de böyle olsa" dedim.

Çünkü hiç kimse, ırkı nedeniyle, dini nedeniyle veya farklı fikri nedeniyle dışlanmıyor.
    Bir arkadaşım oraya yerleşti. Mutlu.
    Benim kafam hep gelip gitti.
    İlk defa bu sitede yazdığım düşüncem yüzünden hakarete maruz kalmadım.

Mesele Aziz Nesin ini dediği gibi "bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak "
    Bu sözü hep duyardım da kime ait olduğunu bilmezdim.

24. The Following User Says Thank You to Permanent For This Useful Post:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 konuk)

Yer imleri

Yer imleri