3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Bankaların hesap işletim ücretleri

Teşekkür Teşekkür 
    4.263
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.804
    Toplam Teşekkür
    227 Yazısı Teşekkür aldı

Angry Bankaların hesap işletim ücretleri

Bankalar normal hesaplardan aylık 4-8 lira arası almaya başlayacakmış.
    para hareketi olmayan hesaplardada alınıyormu?
    10 a yakın bankada 30 a yakın hesabım var ve çoğu farklı şehirlerde. hesapları kapatmak için bulunduğu şubeye gitme şartı varmıdır? konuyu bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
    Detaylar için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz
    http://blog.milliyet.com.tr/bankada-...?BlogNo=326478
    eski nickim:trader38
    Burada yazılanları beyninde özümleme yapmadan uygulayan kişilerin zarar etmesi kaçınılmazdır. ben daha kendini kurtaramamış acemi bir vobcuyum

Teşekkür Teşekkür 
    3.658
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    2.846
    Toplam Teşekkür
    527 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı matador38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bankalar normal hesaplardan aylık 4-8 lira arası almaya başlayacakmış.
    para hareketi olmayan hesaplardada alınıyormu?
    10 a yakın bankada 30 a yakın hesabım var ve çoğu farklı şehirlerde. hesapları kapatmak için bulunduğu şubeye gitme şartı varmıdır? konuyu bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
    bu yeni birşey değil... kullanmadığınız hesaptan ücret alınmaz... ne zamanki kullanmadığınız hesaba para yatırdınız işte o anda faturanız kesiliyor...
    kullandığınız hesabada bir otamatik ödeme talimatı verirseniz işletim ücreti almıyor birçok banka...

garanti hariç, bu 2 tane istiyor...
    Garanti bankası hesabınızdan sürekli küçük miktarlarda işletim ücreti tırtıklar durur...

en iyisi kullanmadığınız hesabı kapatın...

3. The Following User Says Thank You to mirzaşan For This Useful Post:

Yer
    Shadizar
    Teşekkür Teşekkür 
    36.921
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    93.341
    Toplam Teşekkür
    33.405 Yazısı Teşekkür aldı

bankaların uygulamaları farklı..bazıları aktif yani sürekli para girip çıkan yani bankaya para kazandıran hesaplardan işletim ücreti almıyor, pasif hesaplardan alıyor ve hesaba ilk para yatınca kırpıyor... ama hesabında para yoksa ve olmayacaksa sıkıntı ok..bu kanuni takip yapacakları bir alacak değil bildiğim kadarıyla..
    bir diğer konu hizmet ücretlerine göre banka seçimi yapmak...
    -Ziraat en ucuz hizmet ücretlerine sahip (hesap işletimi ve kredi kartları konusunda özelikle)... Eğer internet bankacılığı kullanıyorsan, şube kalabalığından d amuzdarip olmazsın.
    -Bir diğer seçenek PTT'yi kullanmak..Oradada hesap açtırıp kart alıyosun. Başka PTT şubesine havale yapabiliyorsun, fiyatlar 1 lira 2 lira gibi komik fiyatlar. Ama EFT yapamıyorsaun başka bankaya. Bir de babama geldiğinden biliyorum, pttkartlarını da banka kartına çevirmişler, POS larda ve diğer banka ATM lerinde falan da geçiyor..
    -Garanti nin hizmet ücretleri pahalıdır ama banka ile çok işiniz oluyorsa o ücretleri hak ettiklerini görürsünüz..
    BANGA mühim

5. The Following 2 Users Say Thank You to Astatin For This Useful Post:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yer imleri

Yer imleri