Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
38 sonuçtan 13 ile 24 arası

Konu: Piyasadaki karlı sistemler hakkında?

Teşekkür Teşekkür 
    4.077
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    2.831
    Toplam Teşekkür
    915 Yazısı Teşekkür aldı

banada ordan 2 garanti zistem paket olsun

Teşekkür Teşekkür 
    5.310
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    5.946
    Toplam Teşekkür
    966 Yazısı Teşekkür aldı

Bana birisi teklif etmişti ayda en az 6000 puan diye tamam dedim yalnız noterden anlaşma yapalım dedim.
    Cevap ne oldu aynen yazıyorum..

Ahırıda varmı ? diye bir söz biliyormsunuz ?

Teşekkür Teşekkür 
    455
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    2.325
    Toplam Teşekkür
    871 Yazısı Teşekkür aldı

Ben size bedavaya sistem vereyim, histematik sistem koydum adını '' U100 - dolar - tahvil '' bul uyumsuzluğu al parayı. Bu sistem en son 58 binden borsada al verip 1.62'den dolar sat verdi.

4. The Following User Says Thank You to aslan For This Useful Post:

Yer
    İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    452
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    461
    Toplam Teşekkür
    140 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı tradeday Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhabalar. Öncelikle vobta 3-4 ay işlem yapmnış ancak yapılacak tüm hataları yapmış biri olarak yazdıgımı belirteyim. Duygusal işlmler temınat ayarlayamama sistem kullanmama vs. vs.

artık akıllandıgımı düşünüyorum ve piyasada satılan vob sistemleriyle ilgili sorular sormak istiyorum.

öncelikle gözüme çarpan 2 site oldu

2 sitede belirli adetlerde programlar mevcut fiyat olarakta arada farklarda var tabi . Başlangıç için hangi sistemle başlamak uygundur acaba bu sitelerle ilgili bilgisi olan varmıdır. az çok arastırma yaptım herhangi kötü bir şeye rastlamadım tecrubesi olan yada bilgisi olan varsa paylaşabilir mi acaba. Çünkü bir an once bunlardan birini alıp kullanmak istiyorum daha fazla vakit kaybetmeden.

Not: Aynı konuyu bir diğer başlığada açtım ama yanlışım varsa özürdilerim Sadece yeniyim bu konuda mod arkadaşlar doğrusu neyse o başlığa taşırsa sevinirim. Teşekkürler şimdiden.Bolkazançlar
    O site bu site filan bilmem ama sonuç itibarı ile geçmiş zaman sonuçları, geleceğe işaret edeceğinden, geçmişi güzel birşeye rastlarsanız gücünüz yetiyorsa alın gitsin. Sonuçta internette 2-3 tane sistem satıcısı ve onlarcada SMS ile abonelik satan yerler, şahıslar var. Sistem satmak yasalarca sorun teşkil etmiyor ancak SMS aboneliği, face grupları, email, MSN den yönlendirici nitelikte yorum ve tavsiyelerde bulunanlar, SPK'nın 47/A 4 maddesi uyarınca "izinsiz yatırım danışmanlığı yapmak" suçunu işlemekteler. ( Bunun cezai yaptırımını ise bir kaç ay evvel burada yazmıştım. Tekrar edeyim, 2 yıldan 5 yıla hapis cezası ve 10.000 güne kadar adli para cezasının yanında, abonelik bedelleri diye alınan haksız kazançların toplamlarının 3 katından az olmamak kaydı ile idari para cezası) SMS aboneliklerinden uzak durun çünkü ileride SPK abone olanları bile ifade vermeye çağırıyor. Hatta artık yeni yasa ile Forex'te SPK kapsamında olacağından, yakın zamanda Forex araçlarında da yönlendirici nitelikte yorum ve tavsiyelerde bulunulamayacak. Böyle yapanlar hakkında SPK'ya ihbar emaili atılması, belirttiğim cezaları almaları için yeterlidir.
    Yüzlerce SMS vesaire ile abonelik satın alan arkadaşımızdan kaçı biliyordu mesela bu yazdıklarımı?

Sistem satışı ise YASAL. Sonuçta bilgisayar programıdır zaten.
    Bunları bizzat SPK'ya resmi olarak sormuş ve cevabını almış birisi olarak yazıyorum. Neden mi sordum? Çünkü çok sevdiğim bir arkadaşım'ın canını çok fena yakan ve SMS aboneliği veren site için avukatlarım kanalı ile resmi yollara başvurmuştuk. Ben 40 bilmem kaç yaşındayım. Çocuk değilim.

Nedense genel bir "sen sistem satıcısımısın" yaklaşımı hakim. Hemen saldırı geliyor. Öyle olup olmadığını zaman içinde zaten anlarız arkadaşlar. Hele bir dinleyelim insanları. Ya değillerse? ya gerçekten bilgi istiyorsa? Forum dediğin yerdeki bilgi sahibi sizlere, bizlere soru sormayacaklarda kime soracaklar.?
    Haa derseniz ki, forum=LakLak o zaman ben bilmem tabi. 3-5 kişi ile dönüp durur forum.

Ayrıca aklıma gelmişken, şimdi ben yıllardır vakit buldukça ki, bu işlem yapmaktan dolayı nadir oluyor. Böyle olmasına rağmen, burasıda dahil olmak üzere en az 3-4 forum sakini arkadaştan, sistemim var sana satayım mı.? teklifi aldım. Ben aldıysam bir çoğunuzda özel mesaj ile bunu almışsınızdır. Hani bir hikaye vardır; Maymun yolda giderken çitlerden atlayan keçileri görüp başlamış gülmeye, ne gülüyorsun maymun kardeş demiş keçiler. Ne gülmeyeceğim ki, görmüyormusunuz atlarken hepinizin mıçı görünüyor. Eee demiş keçi, senin mıçın atlamasanda görünüyorya..!

Tüm sözlerim MECLISTEN DIŞARIDIR..
    Niyetim ne sistem satıcılarını yermek, nede satanlara saldıranları yermektir. Hiç bir satıcıyıda ne tanırım ne bilirim bunuda açıkça söyleyeyim. Ayrıca ABD dahil tüm Dünyada belkide 1000 lerce sistem satıcısı yasal kurum veya site var zaten. Bizler böyle agresif davranırsak dünyanın gerisinde kalmaya mahkum oluruz. Sonrada bu Ülke hala geri yaa der dururuz. Bu sitede bile ne kadar çok Kıymetli arkadaşımız var. her biri birbirinden zeki. Ne sistemler geliştiriyorlar. Keşke onlarda birer site ve şirket açsada performansı yüksek olan kendi ürünlerini KDV' si ile uygun fiyatlara yasal olarak satsa.

Demek istediğim tek şey ÖNYARGILI DAVRANMAYALIM. Forum denen ortamın hakkını verelim. Aksi halde MSN den ne farkı kalacak. Satıcı dahi olsalar hemen saldırıp kaçırmayalım ki, sattıklarının iyi veya kötü yanlarını burada deşifre edbilelim.
    Dileyen satar, dileyen alır. En azından almak isteyenlerde neyin ne olduğunu bilmiş olur.

Doğru söyleyeni 9 köyden kovarlarmış. İnş. kovulmayız
    Konu qazzaq tarafından (26.04.11 Saat 22:54 ) değiştirilmiştir. Sebep: imla düzenlemesi
    Murphy Kanunları:
    Murphy'nin altın kuralı: Altını olan kanunu koyar!
    Murphy Felsefesi: Gülümse... Yarın daha kötü olacak.
    Murphy sabiti: Dünyadaki nüfus sürekli artar ama toplam zeka sabit kalir.

6. The Following 4 Users Say Thank You to qazzaq For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    1
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    3
    Toplam Teşekkür
    3 Yazısı Teşekkür aldı

tam baska sitelere yönelip bilgi almaya çalışırken şu son yazıyı gördüm cevap vermek istedim. qazzak eline sağlık gerçekten gayet net herseyi özetlemişsin daha söylenecek söz yok. Sadece bilgi amaçlı girdim ve konu baska yerlere kayınca başka yerlerde bilgi aramaya kalktım mecburen çünkü bazı ark.lar sırf "garanti" kelimesini kullandım diye kendi kendilerine eğlenmeye çalışmışlar. Saygı duyarım eğlensinler gülsünler. Ben orada garanti sistem derken geçmiş verilere bakarak istikrarlı bir sistem demek istemiştim ancak herkesin anlama fonksiyonları aynı çalışmıyor.Veyahut bilerek o yöne çekiyorlar. Yada şu asosyal hayatlarında 2 dakikalık ta olsa "yanlış kelime" kozunu kullanarak 15 yaş eğlencesi yapıyorlar. Herkesin bir tarzı var dimi ..

Zaten benim amacım bilgi almak çene çalıp laf yetiştirmek değil ki hatta şu mesajı bile yazmamam gerekir (ki bu dalgacı ark.lar şimdi yazıcaklar,"madem umrunda değil neden cevap yazıyosun" diye lafı yapıştırıp 2 rekat daha gülücekler) ama en azından benımle aynı fikirleri paylaşan insanlar oldugunu gördüğüm için ona itafen yazıyorum.

Zaten bir toplulukta fazla "akıl" olmaz. Olanlarda bilgilerini paylaşsın bana yeter gerisi teferruat! Tekrar teşekkürler qazzaq ve diğer sormak istediğimi anlayıp gerekli cevabı veren arkadaşlar.

Teşekkür Teşekkür 
    4.610
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.648
    Toplam Teşekkür
    494 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı qazzaq Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Niyetim ne sistem satıcılarını yermek, nede satanlara saldıranları yermektir. Hiç bir satıcıyıda ne tanırım ne bilirim bunuda açıkça söyleyeyim. Ayrıca ABD dahil tüm Dünyada belkide 1000 lerce sistem satıcısı yasal kurum veya site var zaten. Bizler böyle agresif davranırsak dünyanın gerisinde kalmaya mahkum oluruz. Sonrada bu Ülke hala geri yaa der dururuz. Bu sitede bile ne kadar çok Kıymetli arkadaşımız var. her biri birbirinden zeki. Ne sistemler geliştiriyorlar. Keşke onlarda birer site ve şirket açsada performansı yüksek olan kendi ürünlerini KDV' si ile uygun fiyatlara yasal olarak satsa.
    Demek istediğim tek şey ÖNYARGILI DAVRANMAYALIM. Forum denen ortamın hakkını verelim. Aksi halde MSN den ne farkı kalacak. Satıcı dahi olsalar hemen saldırıp kaçırmayalım ki, sattıklarının iyi veya kötü yanlarını burada deşifre edbilelim.
    Dileyen satar, dileyen alır. En azından almak isteyenlerde neyin ne olduğunu bilmiş olur.
    Sn qazzaq yazınız çok aydınlatıcı, elinize sağlık.

Sistem satıcıları aynı zamanda reklamlarını da yasal olarak site yönetimine bedelini ödeyerek yapsa olmaz mı?

Ben bu topiği görünce % 50 iyi niyetle sorulmuş bir soru, fakat % 50 olasılıklada sistem pazarlama olasılığı olarak algıladım.

Bu yüzdende eğer sistem pazarlama işi ise alıcılar bir kez daha düşünsün amacıyla cevap yazdım.

Sizin arkadaşınıza sinyal satarak zarar ettirmişler, peki sistem satarak zarar ettirseler normalmiydi?
    İnsanlar geleceği bilemez, düşündüğünü veya duyduğunu değil gördüğünü trade et, terse giderse stop yap.
    ---------------
    Burada yer alan bilgi ve yorum yatırım danışmanlığı kapsamında değildir, hele al-sat tavsiyesi hiç değildir.

9. The Following 2 Users Say Thank You to hilmi For This Useful Post:

Yer
    Shadizar
    Teşekkür Teşekkür 
    36.921
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    93.341
    Toplam Teşekkür
    33.405 Yazısı Teşekkür aldı

merhabalar. Öncelikle vobta 3-4 ay işlem yapmnış ancak yapılacak tüm hataları yapmış biri olarak yazdıgımı belirteyim. Duygusal işlmler temınat ayarlayamama sistem kullanmama vs. vs.
    artık akıllandıgımı düşünüyorum ve piyasada satılan vob sistemleriyle ilgili sorular sormak istiyorum.

öncelikle gözüme çarpan 2 site oldu

2 sitede belirli adetlerde programlar mevcut fiyat olarakta arada farklarda var tabi . Başlangıç için hangi sistemle başlamak uygundur acaba bu sitelerle ilgili bilgisi olan varmıdır. az çok arastırma yaptım herhangi kötü bir şeye rastlamadım tecrubesi olan yada bilgisi olan varsa paylaşabilir mi acaba. Çünkü bir an once bunlardan birini alıp kullanmak istiyorum daha fazla vakit kaybetmeden.
    sen oyle düşünüyosun lafım yok polemiğe girmeye gerekte yok benim amacım bilgi almak laf yarıştırmak değil. Ayrıca incele bakalım o siteleri aynımıymış sahipleri ben inceledim aynı isme sahip birini göremedim varsa bilgin paylaş lütfen.
    Mister Tradeday,
    O sitelerin reklamını yapmak için burdasınız diye güçlü kanaatler içerisindeyim. Neden böyle düşünüyorum?

1) Gerçekten "sistemler" hakkında ya da linkini verdiğiniz sitelerde satılan sistemler hakkında bilgi almak isteyen bir kişi için sizce ayrı topik açmak mı, yoksa aktif topiklere girip orda sormak mı amacına daha uygun bir hareket olurdu?

2) "Çünkü bir an once bunlardan birini alıp kullanmak istiyorum daha fazla vakit kaybetmeden." Bu cümle hiç de alacağı şey hakkında araştırma yapmak isteyen birinin cümlelerine benzemiyor. Bu cümle daha çok Amerikan tarzı TV reklamlarındaki "bu muhteşem şeye bir an önce sahip olmam lazım, çılgınca" diyaloglarını andırmıyr mu sizce?

3) "Ayrıca incele bakalım o siteleri aynımıymış sahipleri ben inceledim aynı isme sahip birini göremedim". Reklam amacıyla bulunmadığınıza kanıt olarak bunu ifade etmeniz enteresan. Kanıtın bir anlamı yok, domain nameler alınırken noter onayı gerekmiyor biliyorsunuz ama burda asıl enteresan olan, hiç o yönde bir iddia olmadığı halde sizin bu iki sitenin sahibinin farklı olduğunu vurgulamanız. Bunu "hadi bakalım , incele bakalım, ben hazırlığımı yaptım" havasında söylüyor olmanızın özel bir nedeni var mı?

4) "öncelikle gözüme çarpan 2 site oldu," .O iki siteden birinin öncelikle gözünüze çarpmasını anladım, diyelimki arama motorlarında ilk sırada çıktığı için. Peki öbürü nasıl "öncelikle" gözünüze çarptı?

5) "2 sitede belirli adetlerde programlar mevcut fiyat olarakta arada farklarda var tabi ".. Bu cümle sizce araştırma yapan birinin mi yoksa mal satan birinin mi cümlesi gibi duruyor?

6) Hadi ilk 5 madde subjektif görüşler diyelim. Aşağıdaki cümle, sizin başka bir forumda, dün sabah, sistemler hakkında soru soran bir kullanıcıya verdiğiniz yanıt değil mi? Hani araştırma safhasındaydınız. Hangi zamanda bu sistemler hakkında görüş topladınız da kazandırıyor olduklarına karar verdiniz? Daha önemlisi başkasının görüşleri ile mi orada satılan sistemleri "güzel" diye nitelendirdiniz?

"merhaba vob için kazandıran sistemler mevcut piyasada, **************gibi. Her tür ücretle satıyorlar puanlarıda gayet güzel ama mevzu uygulayabılmek tabı "
    -----------------------------------------------------------------------------------------

6 adet soru sordum...
    Not: "Akıl" ve "bilgi" hakkında konuşabilmek için önce bu ikisi arasındaki farkı biliyor olmak gerekir. Daha önemlisi "bilgi" yi web sitelerinde bulabilirsiniz ama "akıl" biraz zor...
    bunlar da gülücüklerin..

NOT: Site yönetimine, arkadaş hakkında gereğinin yapılması için takdimimdir...
    BANGA mühim

11. The Following 5 Users Say Thank You to Astatin For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    22.658
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    24.559
    Toplam Teşekkür
    6.153 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı hilmi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bu topiği görünce % 50 iyi niyetle sorulmuş bir soru, fakat % 50 olasılıklada sistem pazarlama olasılığı olarak algıladım.
    %50 bile çok iyi niyetli bir görüş. Siteye yeni üye olmuş biri. Daha ilk mesajı. Yeni bir topic açıyor, ismini "karlı sistemler hakkında" koyuyor ve mesajı içinde sistem satan iki web sitesine link koyuyor.

13. The Following 2 Users Say Thank You to Strategist For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    4.077
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    2.831
    Toplam Teşekkür
    915 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı Strategist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    %50 bile çok iyi niyetli bir görüş. Siteye yeni üye olmuş biri. Daha ilk mesajı. Yeni bir topic açıyor, ismini "karlı sistemler hakkında" koyuyor ve mesajı içinde sistem satan iki web sitesine link koyuyor.
    kim davet etti bu arkadaşı ben onu merak ettim.

15. The Following 4 Users Say Thank You to cırcır For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    4.077
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    2.831
    Toplam Teşekkür
    915 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı enorton Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben şunu merak ediyorum; elinde karlı bir sistemi olan kişi bunu neden satmak istesin?

Ben altın yumurtlayan tavuk buldum ama yavaş yumurtlayanı 3000TL +KDV, hızlı yumurtlayanı 7000TL + KDV

17. The Following 4 Users Say Thank You to cırcır For This Useful Post:

Yer
    Shadizar
    Teşekkür Teşekkür 
    36.921
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    93.341
    Toplam Teşekkür
    33.405 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı cırcır Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kim davet etti bu arkadaşı ben onu merak ettim.
    ben kayıt için referanslı sisteme geçildiğini bilmiyordum Öyleyse Hellim desin de bilelim kimmiş arkadaşın referansı..gerçi ben tahmin ediyorum ama şaibe olmasın ...şş cırcır yoksa sen misin le referansı
    BANGA mühim

19. The Following 3 Users Say Thank You to Astatin For This Useful Post:

Yer
    İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    452
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    461
    Toplam Teşekkür
    140 Yazısı Teşekkür aldı

Bizde o kadar yazmışız çizmişiz yukarıda. İnanın ben site linkleri verildiğini bilmiyordum. Yukarıda şuanda mevcut olan yazılarından başkasını görmedim. Sayın ASTATIN olayı ellerine sağlık kısaca özetlemiş. Göremeğim şeyler Ya diğer topic lerde ya da silinmiş olmalılar. Bu durumda yazımın ana fikri halen geçerli ancak ya cehalet ya da suistimal olmuş tradeday'ın bu yaptığı.
    Murphy Kanunları:
    Murphy'nin altın kuralı: Altını olan kanunu koyar!
    Murphy Felsefesi: Gülümse... Yarın daha kötü olacak.
    Murphy sabiti: Dünyadaki nüfus sürekli artar ama toplam zeka sabit kalir.

21. The Following 3 Users Say Thank You to qazzaq For This Useful Post:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yer imleri

Yer imleri