Sonuçlar: Ay Sonu Sistem Performansları

Katılımcı sayısı
23. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 3000 Puan ve Üstü Kârlı

10 43.48%
  • 0-3000 Puan Arası Kârlı

6 26.09%
  • Zararlı Kapadı

7 30.43%
Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
41 sonuçtan 13 ile 24 arası

Konu: Mart Ayı Sistem Performansları

Teşekkür Teşekkür 
    2.536
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    10.046
    Toplam Teşekkür
    3.420 Yazısı Teşekkür aldı

tek işlem 13.250 puan kar...

kaldıraç full...

karımı varın siz düşünün..

2. The Following 4 Users Say Thank You to abka For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    1.223
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    718
    Toplam Teşekkür
    220 Yazısı Teşekkür aldı

merhaba,

mart ayı, ocak ve şubata göre benim açımdan çok daha iyi geçti:
    toplam işlem sayısı 41 (karlı 18, zararlı 23, %45);
    ort kar 1097 puan, ort zarar 545 puan, p/l oranı 2.01;
    komisyon ve kaymalar düşülmüş net kar 5175 puan.

selamlar

4. The Following 5 Users Say Thank You to Javacheff! For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    22.658
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    24.559
    Toplam Teşekkür
    6.153 Yazısı Teşekkür aldı

Gaçın NUNU geliyo...

6. The Following 4 Users Say Thank You to Strategist For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    394
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    654
    Toplam Teşekkür
    218 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı temese Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mart

str 15

750 puan
    31 işlem
    12 karlı
    19 zararlı

saraylı tr

7900 puan
    26 işlem
    15karlı
    11 zararlı

str saraylının rsi macd bb içerikli sistemiydi galiba, saraylı tr yi hatırlayamadım, hangisiydi?

8. The Following User Says Thank You to mur@t For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    2.955
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.343
    Toplam Teşekkür
    281 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı mur@t Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    str saraylının rsi macd bb içerikli sistemiydi galiba, saraylı tr yi hatırlayamadım, hangisiydi?
    evet str ismi oradan geldi ama içeriği çok farklı
    saraylı tr de yine sn saraylın verdiği indikle başladığı için adını verdim
    emeğe saygı..
    Kurallara uymanın ve doğru olanı yapmanın yeri ve zamanı yoktur...

10. The Following 7 Users Say Thank You to temese For This Useful Post:

Yer
    Bi orda, bi burda
    Teşekkür Teşekkür 
    438
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.428
    Toplam Teşekkür
    351 Yazısı Teşekkür aldı

12. The Following 5 Users Say Thank You to SU-TE For This Useful Post:

Yer
    İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    452
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    461
    Toplam Teşekkür
    140 Yazısı Teşekkür aldı

MArt 2011 bilançosu;
    çift hesap ve her hesaba bağlı 1 farklı sistem ile bu ay;

** 60 dk lık hesapta 20 kontrat ile 13.000 puana yakın zarar varken,( 10 sinyal ile)
    ** 5 dklık sistem ile 20 kontrat ile 12.500 puan kar var. 5dk lıkta 33 sinyale girildi.

Şubatta Allah'tan 60 dk ile 9000 puan alınmıştı. Onu biraz faizi ile geri vermiş olduk.. Ancak Şubatta 5dk ile yine 10.500 puan kar alınmıştı. (40 sinyal ile)

Bu ay Allah yardımcısı olsun herkesin.. Son 3 yılın en kötü zamanıydı...

http://www.voborsa.com/forum/showthr...5708&page=2346
    Murphy Kanunları:
    Murphy'nin altın kuralı: Altını olan kanunu koyar!
    Murphy Felsefesi: Gülümse... Yarın daha kötü olacak.
    Murphy sabiti: Dünyadaki nüfus sürekli artar ama toplam zeka sabit kalir.

14. The Following 4 Users Say Thank You to qazzaq For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    23.465
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    371.373
    Toplam Teşekkür
    62.413 Yazısı Teşekkür aldı

performans bu şekilde, uygulayabilmek önemli, yeni bir durum şimdilik iyi gidiyor,...

...yazdıklarım tamamen hayal ürünüdür ve asla yatırım tavsiyesi deyildir, bu nedenle bu yazılanlara göre hareket etmek hatalı sonuçlar ve ciddi zararlar doğurabilir,....

16. The Following 7 Users Say Thank You to indregandi For This Useful Post:

Yer
    İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    452
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    461
    Toplam Teşekkür
    140 Yazısı Teşekkür aldı

Standart Kendimi örnek verecek olursam

Peki Uygulanmayan sitemlerin performanslarını yazmak mı iyidir, yoksa herkesin uyguladığı gerçek işlemlerin sonuçlarını mı yazmak iyidir.?

Bence "B" şıkkı. Çünkü genel psikoloji hakkında bilgi verir. Aksi halde her ay elimde iiyi sonuç üretecek bir sistem muuutlaka olacaktır. Bu ay biri iyi, diğer ay diğeri iyi öbürü kötü. Hangisi iyiyse yazmanın kimseye hayrı olmaz sanırım..

Ancak sürekli herkes bir veya 2 adet sistem kullanır ve eğer kullanıyorsa, güveniyorda demektir. O zaman onun sonuçlarını bilsek daha hoş olur gibime geliyor..
    Kendimi örnek verecek olursam, yaklaşık 3 seneyi neredeyse bulacak ve sadece 2 tane sistemi kullanıyorum. Zaten onlarıda yazdım..Zararsa zarar, karsa kar..!
    Zarar edenlerde nedense zarar ettim demekten çekiniyor. Bakıyorum en berbat ayda bile herkes karda Zarar ettiğini yazmaya bile çekinenler varsa zaten vob onlara göre değil. Çünkü ettiği zararı kabullenemiyor demektir bu. Ya da sermayesini doğru ayarlayamıyor veya sizlerin deyimi ile kaldıraç ayarlamasını doğru yapamıyor..

Örneğin ben son 3 yıl içinde 60dk lık sürekli kullandığım sistemimde bu ay -13.000 puan 8-9 sinyal ile ZARAR ettim ve bu edilmiş en büyük tek seferdeki zarar oldu. Hem programda, hem hesaplarımda.

Ancak ben böyle bir günün elbet olacağını tahmin ettiğim için diğer hesabımda da 5dk lık sistem kullanıyorum. ve 3 yıldır aynı sistemi kullanıyorum. Bu durumda da kar zarar dengelenmiş ve kaybım sadece zaman olmuş oluyor. Tabi onbinde 1 üzerinden de komisyonlar..

Neyse işte öylee.....................
    * Sermayesine göre açacağı pozisyon-Kontrat adedini iyi ayarlayamayan,
    * Duygusal işlemlerden ve düşünmekten vazgeçemeyen,
    * Kendini robotlaştırmayan.
    * Al veya sat oluştuğunda tereddüt eden,
    * Haber, veri, data takip edip, çok bilmişleri dinleyen,
    * İdare eder bir sistemi olupta onu kullanmayan, sistemine güvenmeyen,
    * Stop loss uygulamaya kıyamayan,

Bu tip kaldıraçlı ve 2 yönde de poz. açılabilen piyasalarda, Dünyanın en harika sistemine, programınada sahip olsa, orta uzun vadede batmaya mahkumdur.

Aşağı yukarı orta seviye üzeri denebilecek tüm sistemlerde sonuç birbirine yakın olacaktır. Muhteşem diye bir arayış olmamalı, çünkü öyle bir şey yok..!
    Bu sebep ile yukarıda kabaca madde madde izah ettiğim şeyler, bana göre daha önemlidir.
    Bence 5dk ve 60dk kullanılmalı. Diğer periyotlar anlamsız gibi geliyor bana. Size göre anlamlıysa devam edin tabiki orasına ben karışamam.

Sinyal programları için 5dk'da çalıştırılıyorsa ay toplamında max. 50 sinyal olmalı. 25'i karlı 25'i zararlı. Karlar, zararların 2 katı veya yakınlarındaysa sorun yok demektir. 300 puan zarar, 600 puan kar ortalaması gibi. Tabiki sinyal başına...
    Bu durumda 25 zararlı sonucu 25 karlı sonucun yarısı amorti edecek ve 25 tane elde 300 puan kalacak. +7.500 civarı olacak aylık ortalamalar.

60dk ise;
    10 sinyali geçmemeli ay toplamında. Yıl toplamında ki aylık ortalamasıda min. 3 ila 4.000 puan arasında olmalı. Zararların ortalaması 1000 puan ise, karlıların ortalamasıda 1.700 puan olsa kafidir. Yine eder 7000 puan aylık kar. Bu oranın aylık olmasının değil, yıllık ortalamasının önemi vardır.

Ayrıca bence yine çoook önemlidir; bir tek time frame de tek bir sistem kullanmaktan daha güvenlidir, çift hesapta çift ve birbirinden farklı sistemler kullanmak. Karekterlerinin tamamen ters olması ŞARTI değişmez kuraldır benim için. Yani trendte biri çarpılırken diğeri çarpılmayacak veya yatayda biri çarpılırlken diğeri çarpılmayacak ki anlamı olsun. Seçim kriteri sadece budur.
    Aksi halde bir gün gelir en mükemmel denen sistemlerde çok sağlam çarpılır ama 2 tane en mükemmelin aynı anda çarpılma ihtimali çok daha düşüktür. (seçim doğru yapılmışsa) Böylelikle 2 sistemin ortalama kar ları bizim kazancımız olur.

Örneğin; bu ay ya tek sistem kullanıyor olsaydım? Ama şuan umurumda değil sonuçlarım. Kaldı ki, bir hesapta 26.000TL mart ayında zarar yapmışken, diğer hesapta ise bir okadar kar yapmış durumdayım. İşte yazdığım şeye en güzel örnek..

İşte bunlar'ın hepsi bir araya geldiğinde kimsenin sırtı daha da yere değmez Allah'ın izni ile.

İçimden gelenleri paylaşayım dedim. Rahatsızlık verirse admin siliversin sorun yok.

Bol kazançlar dilerim
    Murphy Kanunları:

18. The Following 4 Users Say Thank You to qazzaq For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    23.465
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    371.373
    Toplam Teşekkür
    62.413 Yazısı Teşekkür aldı

sayın qazzaq söylediklerinize katılmakla birlikte, şu unutulmamalı bence,......

örneğin fx çi, sistemde bakın 5 dklıkta bir bakış açısı getirmiştir, şu an uyguladığı mentalray(5 dk) ve onun öncesinde kendi deyimi ile sibob sistemi(60 dk), bu bize kendi imkanlarımızla geliştirdiğimiz sistemleri diğer kişilerlerinki ile karşılaştırma imkanı vermiştir,......sonuç fikir edinilmiştir,...

yukarıda benim verdiğim sistem ve onun üstündeki sayın sute nin verdiği,....bir gün sute yayınlamış bunu halojenin topiğinde bulabilirsiniz, ben bakıyorum eldekilere aynı koridoru ki iyi çalıştığım bir yerde 70325 sonrası py sa döngüsü, 74xxx de kadar giden ilk bölüm, suteninki orayı direk geçmiş, sıfır sinyalle bendekiler iki kırılma yapmış, karı almış götürmüş yada çok azaltmış, o gün sute sayesinde benim yukarıda verdiğim sistemi geliştirdim,.....sayın sute ilk paylaştığım kişi oldu sevincimi topikte doğal olarak, çünkü ilham kaynağım o oldu, nasıl olabilirle başladı arakası geldi allahtan, günlerde sürebilirdi,.....

bu zamana kadar sistem uygulamamışken, şimdi bu konuda çok cddi bir kişi oldum,.....şuna gelecem, iki örnek verdim fx çi ve sute, ikisininde peşinden gittim, deneyimler edindim bu konuda, yani bu arakadaşlar yayınlamasalar eldekilerini veya ben yukarıdakini vermesem, ben bu hale, bir başakası bizim halimize gelebilirmi,.....

bu konu çok önemli bence ve zaten topiklerin forumların en büyük kazancı burada,.....

şimdi siz bir yazı yazmışssınız, bu işe emek vermişsiniz, ben bunu okuyorum ve notlarımı alıyorum, diyorumki böyle bir yön de var, böyle bir hesapta var,....

bakın ben birçok arakadaşa sistem kullanmadığım halde o dönemlerde dedimki ticari bant herkesi çarpar, onlarda notları nı aldılar, bunu biliyorum, ....

sonuç, ....

işte bu paylaşım şunu bile buraya koyarken elim üç kere geri gitti,....baktım sute koymuş bende koydum, çünkü o bana sordu seninki nasıl diye, ben ona yazdım topikte, o beni görsün ben onu nasıl gittiğimizi,....

yani bilgi alışverişi olsun, yoksa bir noktaya gelmek çok çok zor, tek başına olmuyor meret,....

sağlıcakla kalın,....

...yazdıklarım tamamen hayal ürünüdür ve asla yatırım tavsiyesi deyildir, bu nedenle bu yazılanlara göre hareket etmek hatalı sonuçlar ve ciddi zararlar doğurabilir,....

20. The Following 3 Users Say Thank You to indregandi For This Useful Post:

Yer
    İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    452
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    461
    Toplam Teşekkür
    140 Yazısı Teşekkür aldı

Ben ne zaman bir kaç satır yazsam genelde hep ya yanlış anlaşılmıştır ya da polemik uzayıp gitmiştir. Zaten fazla yazım çizimde yok. 2008 den beri ara ara girer 1-2 satır içimden geleni paylaşırım işte. Birde kalp kırmak, gönül yıkmak benim en nefret ettiğim şeylerin başındadır. 3 günlük dünya, para dediğin zıkkım için kalp kıracağıma, buna vesile olacağıma, yemin olsun ki kolumu kırarım. Kol kaynar geçer elbet ama kalp asla.

Uzun lafın kısası; en iyisimi ben bir daha tek satır yazmadan arada sırada okuyucu olayım.
    Birde forumda hiç kimseyi tanımıyorum, kim ne redecede bilgili veya bilgisiz, kim kimdir nedir? km sistem yazar, kim çizer onuda bilmem.. Dolayısı ile bilgim olmayan hususlarda bir yorum yapmamda söz konusu değildir.
    Bir önceki mesajımda aslında kişilere veya uygulamalara direk atıfım olmadı. Ancak yazmakla konuşmak arasında dağlar oluyor ya işte sorun orada demek ki.

vel hasıl, hakkınızı helal edin.
    Allah gönlünüzdekilerden daha iyilerini sizlere nasip etsin.

Saygılarımla
    Murphy Kanunları:

22. The Following 2 Users Say Thank You to qazzaq For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    4.077
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    2.831
    Toplam Teşekkür
    915 Yazısı Teşekkür aldı

qazzaq arşivlik yazı yazmışsın. arşive attım. teşekkür ederim.

24. The Following 2 Users Say Thank You to cırcır For This Useful Post:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yer imleri

Yer imleri