Sonuçlar: Seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?

Katılımcı sayısı
68. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi

19 27.94%
  • BBP - Büyük Birlik Partisi

2 2.94%
  • BDP - Barış ve Demokrasi Partisi

1 1.47%
  • CHP - Cumhuriyet Halk Partisi

36 52.94%
  • DP - Demokrat Parti

1 1.47%
  • DSP - Demokratik Sol Parti

1 1.47%
  • MHP - Milliyetçi Hareket Partisi

5 7.35%
  • SP - Saadet Partisi

0 0%
  • BTP - Bağımsız Türkiye Partisi

0 0%
  • Diğer

3 4.41%
Sayfa 1/2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: Bugün seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    8.177
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    14.670
    Toplam Teşekkür
    5.355 Yazısı Teşekkür aldı

Standart Bugün seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?

Sadece anket, siyasi tartışma yapmayalım. Anketle ilgili ekleme, uyarı, eleştiri varsa bu tür yorumlar olsun lütfen

Partiler alfabetik sıraya göre dizilmiştir. Ve seçtiğim 9 parti 2009 Mart yerel seçilerinde en çok oyu alan partilerdir.

Kapatılan DTP yerine BDP yi ekledim. DP ye katılan ANAP yerine ise BTP yi ekledim...

Anket kapalıdır, verdiğiniz oylar gözükmez

2009 yerel seçim sonuçları;

http://secim.haberler.com/2009/
    Konu para olduğunda herkesin dini aynıdır.

Voltaire

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    8.177
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    14.670
    Toplam Teşekkür

Alıntı enorton Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Partiler alfabetik sıraya göre dizilmiştir.
    Kendi hatamı kendim yakaladım BTP yi 9. sıraya koymuşum

Voltaire

Teşekkür Teşekkür 
    50
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    101
    Toplam Teşekkür
    38 Yazısı Teşekkür aldı

neden HEPAR yok?
    ekleyelim lütfen

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    8.177
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    14.670
    Toplam Teşekkür

Alıntı ccarcabuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    neden HEPAR yok?
    ekleyelim lütfen
    Edindiğim bilgilere göre Mart 2010 tarihi itibariyle 62 parti etkin konumdadır. Anket açarken en fazla 10 seçenek seçebiliyoruz. İlk mesajımda da dediğim gibi son seçim olan 2009 Mart seçimlerinde en çok oyu alan 9 parti ile diğer seçeneğini yazabildim ankete. Gönül isterdi ki 62 partiyi de yazabileyim. Siz de diğer seçeneğini işaretleyebilirsiniz...

Voltaire

Teşekkür Teşekkür 
    4.342
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    3.905
    Toplam Teşekkür
    903 Yazısı Teşekkür aldı

laik olan demokrat değil,
    demokrat olan laik değil.

6. The Following 3 Users Say Thank You to sovalye For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    13.899
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    189.930
    Toplam Teşekkür
    23.313 Yazısı Teşekkür aldı

Boşverin politikayı spor daha iyidir.

Ankette son iki gün, sonra Beşiktaş bizle nerdeyse eşitmiş demeyin he he.

http://www.voborsa.com/forum/showthr...?t=5692&page=3

Jelibon.
    Ben kesinlikle VOB için bir hiçbirşey yazmıyorum, analizlerim amerikan borsaları içindir. Kişisel görüştür.

8. The Following User Says Thank You to jelibon For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    455
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    2.325
    Toplam Teşekkür
    871 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı sovalye Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu güzeldi anlayana.

Yer
    Shadizar
    Teşekkür Teşekkür 
    36.921
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    93.341
    Toplam Teşekkür
    33.405 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı sovalye Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şövalpat, benim düşüncem bira değişik...

Laik im diyen aslında laik değil, demokratım diyen de aslında demokrat değil....Bence mevcut 3-4 büyük siyasi parti içerisinde sadece laik olan veya sadece demokrat olan bile yok...brak ikisini birden olanını
    (Daha küçük partileri bilmiyorum programlarına söylemlerine v.b. çok dikkat edemedim)

11. The Following 3 Users Say Thank You to Astatin For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    8.938
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    83.393
    Toplam Teşekkür
    14.315 Yazısı Teşekkür aldı

Tabiki CHP veririm.
    "Burada yazdıklarım kişisel görüşlerimdir AL - SAT Tavsiyesi değildir"

13. The Following User Says Thank You to Larossıan For This Useful Post:

Yer
    Shadizar
    Teşekkür Teşekkür 
    36.921
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    93.341
    Toplam Teşekkür
    33.405 Yazısı Teşekkür aldı

Laross patros korkarım ki "Ent" ler son savaşlarına gidiyor..üwwwww

Teşekkür Teşekkür 
    1.682
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    2.591
    Toplam Teşekkür
    834 Yazısı Teşekkür aldı

Şuanda hiçbirisi benim düşüncemi tamamen paylaşmadığı ve hiçbiri şıkkı olmadığı için öylesine
    DEMOKRAT PARTİ ye oyumu verdim.

waşşş ben olmasam sıfırda kalacakmış oyu
    DİKKAT!!! DİKKAATTT!!!

SİSTEM TÜCCARLARINDAN VE KUZU POSTUNA BÜRÜNMÜŞ KURTLARDAN UZAK DURUN!

***BİR DOST***

Teşekkür Teşekkür 
    2
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    5
    Toplam Teşekkür
    2 Yazısı Teşekkür aldı

AKP’de ‘hayır’ korkusu
    Eski İstanbul Barosu başkanlarından Avukat Turgut Kazan, 12 Eylül’deki referandumda hayır
    çıkma ihtimalinin yüksek görülmesinden korkanların, her türlü yalana başvurduklarını söyledin
    Haber: Sümeyra YILMAZ
    Eski İstanbul Barosu Başkanlarından Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner’in Avukatı Turgut Kazan, referandum yaklaşırken, AKP’de ‘hayır’ korkusunun başgösterdiğini söyledi. İstanbul Barosu’nun İstiklal Caddesi’ndeki Orhan Apaydın Konferans Salonu’nda basın açıklaması yapan avukat Kazan, BDP lideri Selahattin Demirtaş ile referandum için görüştüğü iddialarını yalanladı: Kazan, “İnanılmaz bir referandum süreci yaşıyoruz. Evet için demokrasinin ve hukukun yerleşmiş değerleri hiçe sayılarak, bütün kirli yollara başvuruluyor. Devlet imkânları seferber edilirken trilyonluk evet ilanları yayınlanıyor. Bu kaynağın nasıl sağlandığı bilinmiyor. Devlet televizyonu, yalnız evet propagandası yapıyor. Bu eşitsizliğin yanında, tehdit ve baskılar kullanılıyor” diye konuştu.
    Aracılık iddiası alçaklık
    Referandumda hayır ihtimalinin yüksek görülmesinden korkanların, her türlü yalana başvurduklarını söyleyen Kazan, Selahattin Demirtaş’la müvekkili Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner’in durumunu anlatan bir rapor sunmak üzere görüştüğünü belirtti. Abdullah Öcalan’la temas kurmak için aracılık yaptığı iddialarının alçaklık olduğunu kaydeden Kazan, söz konusu dinleme kayıtlarının gerçeğiyle oynandığına inandığını ifade etti. İlhan Cihaner’in durumunu anlatmak için CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile de görüştüğünü kaydederek şöyle devam etti:
    Doğruluğuna kim inanır?
    “Bu görüşmelerim Şubat 2010’da gerçekleşti. Bu tarihte ne referandum, ne anayasa taslağı vardı. Bu durumda, telefon dinlemesine ilişkin kaydın gerçekten yapılmış bir konuşmayı yansıttığına, söylenenlerin doğru olduğuna kim inanır? Sayın Demirtaş’a ‘ulan’ diye hitap ettiğim söyleniyor. Ben ‘ananı da al git’ üslubunda biri değilim. Böyle bir terbiyesizliği ancak yasadışı dinlemeyi meslek edinenler, kayıtlarla oynayarak başka metin üretenler yapabilir.”
    Demirtaş’la görüşmesinin ‘demokrasi türküsü söyleyenler’ tarafından karalama kampanyasına dönüştürüldüğüne dikkat çeken Kazan, bu yayını yapanların, demokrasiyle zerre kadar ilgilerinin olmadığını, hiçbir ahlaki değeri tanımadıklarını savundu.

Akıl almaz yalanlara kimse kanmayacak
    Avukat Turgut Kazan, referandumda hayır ihtimali yüksek olduğu için telaşlananların, İmralı’da yaptıkları referandum pazarlıklarının tepki çektiğine işaret etti. Kazan, “Bu nedenle korkuları arttı. Bilgi kirliliği yaratarak pazarlık faturasını bize yıkmak istiyorlar. Bu tezgâh tutmayacaktır. Kenan Evren zamanını yaşadığım için biliyorum. O zaman bile olmayan eşitsiz propagandaya, inanılmaz baskıya ve akıl almaz yalanlara kimse kanmayacaktır” diye konuştu. Genelkurmay’ın yasadışı dinleme ihtimalinin yadırganarak manşetlere taşındığını vurgulayan Kazan, “Aynı gün başka bir yasadışı dinleme kutsanarak haberler yapılıyor. Böyle bir ahlak, böyle bir gazetecilik anlayışı ile karşı karşıyayız” dedi.

12 Eylül’de geleceğimizi oylayacağız

Dayatılan metin AKP anayasası

Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Başkanı Avukat Şenal Sarıhan, Cumhuriyet kadınları olarak AKP’nin anayasasına hayır diyeceklerini söyledi. Sarıhan, “Toplumlar anayasalarını bir uzlaşma metinleri olarak oluştururlar. Uzlaşma metinleri toplumun her kademesinin, her kesiminin ortak olduğu bir metin olmak zorundadır. Bu paket, 12 Eylül anayasasını daha dar, daha sıkıntılı ve daha sorunlu hale getirmeye çalışan bir düzenlemedir” dedi.
    Yargıyı alt etmek istiyorlar
    AKP’nin temel amacının yargıyı ele geçirmek olduğunu savunan Sarıhan, “AKP kendi önünde bir denetleme mekanizması olarak gördüğü yargıyı bütünüyle işlevsiz hale getirmeye çalışıyor. Bu anayasanın birinci amacı, AKP’nin anti laik ve bağımsızlığı zedeleyici özelleştirmeler gibi olgularda karşılarına çıkan ve kendilerine engel gördükleri yargıyı alt etmektir Yargı mutlaka bağımsız ve yansız olmak durumundadır” diye konuştu.

‘Evet’ demek ayağa pranga vurmaktır
    Türkiye Kamu-Sen Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, 12 Eylül’de yapılacak referandumda, anayasa değişikliğine ‘evet’ demenin, çalışanların kendi ayaklarına pranga vurması anlamına geldiğini savundu. Yokuş, yaptığı yazılı açıklamada, Anayasa değişikliği paketinin kamuoyuna yansıtıldığı gibi çalışanlara yeni haklar kazandırmadığını, hatta kazanılmış hakları geri götüreceğini ileri sürdü. Anayasa değişikliğiyle sendikaların üyeleri adına dava açma haklarının ortadan kalkacağını, birden fazla sendika üyeliğinin çalışma hayatını kaosa sürükleyeceğini savunan Yokuş, açıklamasında şunları kaydetti:
    Çalışanlara ödettirilecek
    “Aynı iş yerinde aynı dönemde, iki toplu iş sözleşmesi hukuka aykırıdır ve işlevsizdir. Grev zararları, Anayasa değişikliği ile çalışanlara ödettirilecektir. Memurlara grev hakkı olmadan düzenlenen toplu sözleşmenin hiçbir artısı olmayacaktır. Bağımsız Uzlaştırma Kurulu yerine çoğunluğu hükümet tarafından belirlenecek ‘Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’ memur haklarının geliştirilmesini engelleyecektir. Çalışanları mağdur edecek bu Anayasa değişikliğine ‘evet’ demek, çalışanların ‘kendi ayaklarına pranga vurması’ anlamına gelmektedir. Referanduma götürülen çalışma hayatı ile ilgili maddelerde hem işçilerin, hem memurların, hememeklilerin, hem de işsizlerin hakları gasp edilmektedir.”

Hayır diyorum ÇÜNKÜ
    Vatandaşları tedirgin edip korku salmıştır
    Cem Cüneyd Canan:
    12 Eylül 1980 anayasasını değiştiriyoruz diyenler yalan söylüyor. Cumhuriyet tarihinde hiçbir hükümet bugünkü gibi, vatandaşını tedirgin etmemiş ve korku salmamıştır. Kılavuzu Zap Suyu’nun şırıltısı olanlar, bugünden referandum sonrasında Başbakanın neler neler yapacağını teker teker yazabiliyor. Bu referandumda hayır dememiz gerektiğine inanıyorum. Hayır diyebilenlerin kişisel hınç ve linç peşinde olmayan insanlar olduğunu görüyoruz. Bütün bu yaşananlardan sonra, “durmak yok” sessizliğe ve tepkisizliğe devam! Böyle bir anayasa değişikliğine ise hayır.

Hayır diyorum ÇÜNKÜ
    İktidarın politikalarını beğenmiyorum
    Şükran Kutanis (İşletme Sahibi):
    Başbakanımızın hemşehrisi olmama rağmen, 12 Eylül tarihinde yapılacak olan referandumda Anayasa paketine hayır diyeceğim. Çünkü, AKP hükümetinin politikalarını beğenmiyorum. Ben bir işletmeciyim. Artıya geçemediğim gibi işletmemi zor döndürüyorum. Kanımın son damlasına kadar hayır diyorum.
    Hayır diyorum ÇÜNKÜ
    Halka anlayacağı dilde sorulmadı
    Özgür Hakan Daniş:
    Referandum maddeleri, halka anlayabileceği dilde sorulmalı ve tüm maddeler aynı amaca hizmet etmeli ki, halk da kandırılmış olmasın. Anayasa Mahkemesi bugün bile ”ne şiş yansın ne kebap“ tutumu takınmış, asıl görevi olan; anayasayı ve cumhuriyetin temellerini korumak yerine ”orta yol“ bulmayı tercih etmiştir. Mevcut üye yapısına 5 üye de AKP kontenjanından ilave edildiğinde, önlerine ”cumhuriyetin yıkılıp şeri kanunlar uygulansın kanunu“ geldiğinde doğru karar vereceklerine emin olabilir miyiz? Hayır.

Hayır diyorum ÇÜNKÜ
    Taşeron şirketler köle gibi çalıştırıyor
    Pakize Karadavut: (İşçi):
    Bugün asgari ücret adı altında üç kuruşa taşeron şirketler tarafından köle gibi çalıştırılıyoruz. İnsanlar mecbur oldukları için, geçimlerini sağlamak için uğraş veriyor. Anayasayı değiştireceklerine çalışma şartlarını değiştirsinler. Eğer millet için bir şey yapmak istiyorlarsa işsizliği, yoksulluğu bitirsinler. Köle düzenini hortlatan AKP’nin anayasa değişikliğine hayır diyorum.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yer imleri

Yer imleri