Sayfa 451/3250 İlkİlk ... 3514014414494504514524534615015519511451 ... SonSon
39000 sonuçtan 5.401 ile 5.412 arası

Konu: VOBjektif Seans Odası

Teşekkür Teşekkür 
    22.658
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    24.559
    Toplam Teşekkür
    6.153 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı fXci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    al ztrategist abey optsiz mentalray zenünküynen aynı gibi

üvv

Benimki opt'lu abi... Yani opt ile buluğum en iyi değerleri almadım, +1 -1 yapınca performansı fazla etkilemeyen değerleri aldım, ama paremetrelerden bazısını +2 -2 yapınca peformans farkı ortaya çıkıyor... O yüzden senin sistem opt'suzsa buna 100 basar.

Yer
    jüpiter
    Teşekkür Teşekkür 
    10.853
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    24.916
    Toplam Teşekkür
    5.913 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı Strategist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu an sabah yüksek kaldıraçla stop&reverse yaptığımdan zararı çıkarmış durumdayım ama olan yokolan potansiyel kara oluyor...

Benim gibi salak küçük yatırımcı bu yüzden para biriktiremiyor... Sen git hayatını teknik analizdi sistemdi mistemdi bunlara ada, ondan sonra durup duruken countertrend trading yapacağım diye paraları camdan dışarı at...

Kendimi kınıyorum ve bu işe yeni başlayanlara ibretlik örnek olarak gösteriyorum...

patron 2 laf vardır:

1-herkes kendi cebinden öğrenir.
    2-kendi hatasından ders alan akıllıdır, başkasının hatasından ders alan daha akıllıdır...

ikisi de çok güzel laf değil mi? ama paradoksları seven bu forum için şu cümleyi kurayım:

1. madde 2. maddeyi çürütür.
    kurda "ensen neden kalın?" diye sormuşlar; "kendi işimi kendim görürüm de ondan!" demiş...

3. The Following 9 Users Say Thank You to unlimitted For This Useful Post:

Yer
    Shadizar
    Teşekkür Teşekkür 
    36.921
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    93.341
    Toplam Teşekkür
    33.405 Yazısı Teşekkür aldı

NUNU nerde yaww..dün de gelmedi..
    SAZAN bu 112 olayına nedne ısınamadı acaba

5. The Following 9 Users Say Thank You to Astatin For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    22.658
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    24.559
    Toplam Teşekkür

bu kaba hali lem daha bunu yumuşatarım ben dahan yolun baş yeresindeyik
    Abi sırf kendi motivasyonum için bir ricam olacak, bunun hiçbir parametresini değiştirmeden 5dk'lık ve 60dk'lıktaki görüntüsünü ve getiri eğrisini de atabilir misin zahmet olmazsa?

Ben bir türlü 5dk'da ve 60dk'da rezil olmayan bir 15dk'lık sistem yazamadım, sen yazabiliyorsan en azından böyle birşeyin mümkün olduğunu görmüş olurum, motivasyon olur...

7. The Following 3 Users Say Thank You to Strategist For This Useful Post:

Yer
    Papazın Çayırı
    Teşekkür Teşekkür 
    44.228
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    28.474
    Toplam Teşekkür
    8.404 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı unlimitted Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    patron, gazoz kapağı sattım biliyosun ben 67.100'den. fiyatı çıkarsa, 67.300den geri alırım.

ama zannedersem geri alacağım ilk nokta 66.600-66.400 aralığı olur gibi gibi...
    66500 diyelim o zaman ayağımız alışsın
    Milyonlarca taraftarın yüreği , siper etti sana kendini..

sokakta oynasan kaldırımdan destekleriz..

9. The Following 4 Users Say Thank You to The Tatar For This Useful Post:

Yer
    YeReleRden
    Teşekkür Teşekkür 
    11.723
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    17.107
    Toplam Teşekkür
    4.538 Yazısı Teşekkür aldı

Benimki opt'lu abi... Yani opt ile buluğum en iyi değerleri almadım, +1 -1 yapınca performansı fazla etkilemeyen değerleri aldım, ama paremetrelerden bazısını +2 -2 yapınca peformans farkı ortaya çıkıyor... O yüzden senin sistem opt'suzsa buna 100 basar.
    stro abi orası eyle deel bence

optsiz standart değerlerden yola çıkılarank yapılan zistemler nekadar güvenilir ?...

şinci optsiz deyüü güvenmekmi gerenk yani... belki standart deerler bu aylara cuk oturuyor...

mesela hastetonun bantları.... belki test ettii 15 dakkalık verilerdeki dalga boyları onun bandına cuk oturduu üçün güzel performınz gostereyor...

nolursa olsun 15 dakkalık veri isterük yuaw zotriks duy sesimizi.... bize maziyi göster
    Düşman isterseniz dostlarınızı geçmeye çalışınız. Dost isterseniz , bırakın dostlarınız sizi geçsin

11. The Following 2 Users Say Thank You to fXci For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    6
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    117
    Toplam Teşekkür
    16 Yazısı Teşekkür aldı

matriksten konu açılmışken yazayım...özel mesajlara cevap veremiyorum,çünkü yeterli mesaj göndermemişim...
    matriksle ve matriksteki formullerle ilgili çok detaylı bilgim yok,eğer mantığını anlarsam,aklım da yeterse matriksteki bişeyi formuluze edebilir veya kodunu yazabilirim,bir arkadaş matriksteki bir indicatorun açık halini sormuş,malesef bilemiyorum,kim bilir nerden arakladılar,ancak bu indicatore benzer indicatorleri, metastockla ilgili sitelerden inceleyip,deneme-yanılma metoduyla bu indicatorun formulunu çözebilirsin...
    bu vesile ile haftasonu 1-2 saat matriksle uğraştım,ilk defa sytem testi falan yaptım matrikste...benim metastockta gül gibi çalışan modeller(iyi artı yazmış sistemler),matrikste eksi puan şov yaptılar,bu noktayı çözemedim,çünkü birebir uyguladığım modeller var,hesap ekstrasındaki kar/kontrat sayısı diyince aynen,metastocktaki kar oranı çıkan modeller(yaklaşık tabii,ama matrikste bunlar eksi yazmış gibi...sabit kontrat oynadığım için,sistem prfmansımı ekstreden check edebiliyorum..) sonra matrikste bu modellerle biraz oynadım,son 4 ayda 30-40 bin puan veren paremetreleri bulup,metastock ta aynen son 2 yıl için test yaptım,-125bin gibi rakamlar çıktı,2-3 defa kontrol edip,sonra Allah senin iyiliğini versin matriks diyip kapattım,muhtemelen bir yerlerde hata yaptım ama yine de bu matriks bayağı entresen bişey,matriks gibi bişey

13. The Following 10 Users Say Thank You to mehmet.ferit For This Useful Post:

Yer
    Shadizar
    Teşekkür Teşekkür 
    36.921
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    93.341
    Toplam Teşekkür

ay think küskübar may be on the way...1 adet kısa yine histemik alıştırmalar

15. The Following 2 Users Say Thank You to Astatin For This Useful Post:

Yer
    YeReleRden
    Teşekkür Teşekkür 
    11.723
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    17.107
    Toplam Teşekkür

Abi sırf kendi motivasyonum için bir ricam olacak, bunun hiçbir parametresini değiştirmeden 5dk'lık ve 60dk'lıktaki görüntüsünü ve getiri eğrisini de atabilir misin zahmet olmazsa?

Ben bir türlü 5dk'da ve 60dk'da rezil olmayan bir 15dk'lık sistem yazamadım, sen yazabiliyorsan en azından böyle birşeyin mümkün olduğunu görmüş olurum, motivasyon olur...

60 okadar eyi deel emme veri yetesizliinden herhal

mentalray 5 dakkalık asagıdaki gibin

Düşman isterseniz dostlarınızı geçmeye çalışınız. Dost isterseniz , bırakın dostlarınız sizi geçsin

17. The Following 4 Users Say Thank You to fXci For This Useful Post:

Yer
    YeReleRden
    Teşekkür Teşekkür 
    11.723
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    17.107
    Toplam Teşekkür

dur yaw matrikste 60 dakka verisi vardı deemi unuttum göndereyorum strategist abey 1 sn

19. The Following 2 Users Say Thank You to fXci For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    22.658
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    24.559
    Toplam Teşekkür

60 okadar eyi deel emme veri yetesizliinden herhal

mentalray 5 dakkalık asagıdaki gibin

Teşekkürler abi... Benim daha önce 15dk'lığını verdiğim sistemi aynı o haliyle 5dk'da çalıştırınca da na şöyle oluyor... Gördüğün gibi hiç de öyle övünülecek bir hali yok...

Şimdi basarım ben buna filtreyi indiririm işlem sayısını fırlatırım karlılığı uzaya sorun değil ama o zaman da 15dk'da yamulur... üvvvvv...
    Ekli Küçük Resimler Ekli Küçük Resimler Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  sis.jpg
Görüntüleme: 113
Büyüklüğü:  77.5 KB (Kilobyte)
ID:	2191  

21. The Following 2 Users Say Thank You to Strategist For This Useful Post:

Yer
    Shadizar
    Teşekkür Teşekkür 
    36.921
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    93.341
    Toplam Teşekkür

Alıntı mehmet.ferit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    matriksten konu açılmışken yazayım...özel mesajlara cevap veremiyorum,çünkü yeterli mesaj göndermemişim...
    matriksle ve matriksteki formullerle ilgili çok detaylı bilgim yok,eğer mantığını anlarsam,aklım da yeterse matriksteki bişeyi formuluze edebilir veya kodunu yazabilirim,bir arkadaş matriksteki bir indicatorun açık halini sormuş,malesef bilemiyorum,kim bilir nerden arakladılar,ancak bu indicatore benzer indicatorleri, metastockla ilgili sitelerden inceleyip,deneme-yanılma metoduyla bu indicatorun formulunu çözebilirsin...
    bu vesile ile haftasonu 1-2 saat matriksle uğraştım,ilk defa sytem testi falan yaptım matrikste...benim metastockta gül gibi çalışan modeller(iyi artı yazmış sistemler),matrikste eksi puan şov yaptılar,bu noktayı çözemedim,çünkü birebir uyguladığım modeller var,hesap ekstrasındaki kar/kontrat sayısı diyince aynen,metastocktaki kar oranı çıkan modeller(yaklaşık tabii,ama matrikste bunlar eksi yazmış gibi...sabit kontrat oynadığım için,sistem prfmansımı ekstreden check edebiliyorum..) sonra matrikste bu modellerle biraz oynadım,son 4 ayda 30-40 bin puan veren paremetreleri bulup,metastock ta aynen son 2 yıl için test yaptım,-125bin gibi rakamlar çıktı,2-3 defa kontrol edip,sonra Allah senin iyiliğini versin matriks diyip kapattım,muhtemelen bir yerlerde hata yaptım ama yine de bu matriks bayağı entresen bişey,matriks gibi bişey
    melaba.. o kişi bendim...
    Yalnız gerçekten matriks gibi bir şey...Çünkü tersi de bana oldu..MTX de son 4 ayda 40000 pıvan vermiş sistem MS de son 26 ayda 130000 puanı anca buldu..işin enteresanı MS de son 4 ay getirisi 17000 gibi bir şey çıktı...
    Ancak ben bendeki sapmanın nedenini buldum..MS 5 aklık veriden 15 lik yaratıyor malum..Testi de 15 dklıkda yazpıyorum...Ancak MS deki kritik bazı barlarda Vol bilgisi hatalı idi...Hatalı dan öte mantık dışıydı..Şöyle ki, %1 lik fiyat hareketi olmuş barda, MS de ki VOL MTX dekinin 1/6 sı görüüyordu hatalı olarak..Benim ssitemde VOL bir şekilde kullanılıyor..O yüzden bu tür
    bir farklılık oldu performans sonuçlarında diye tahmin ediyorum.

23. The Following 2 Users Say Thank You to Astatin For This Useful Post:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 19 kullanıcı var. (0 üye ve 19 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri