Sayfa 4/3250 İlkİlk ... 2345614541045041004 ... SonSon
39000 sonuçtan 37 ile 48 arası

Konu: VOBjektif Seans Odası

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    4.408
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    14.055
    Toplam Teşekkür
    4.288 Yazısı Teşekkür aldı

Ben şahsen ofiste trade yapıyorum..Ama oradaki hengame ve piyasa ile ilgili dedikodular her ne kadar dinlemesem de bi tarafında aklımın hep duruyor...Ve vob un kesinlikle izole bir ortamda ve dış etkenlerden tamamen arındırılmış yerlerde yapılması gerektiğini düşünüyorum...Hele yanınızda ortağınız ya da bir grupla asla ve asla yapılmaması gerek...
    --Eksiklik Kendi Özümde--

2. The Following 9 Users Say Thank You to ATHLON For This Useful Post:

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    2.591
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    7.338
    Toplam Teşekkür
    2.832 Yazısı Teşekkür aldı

geçen ay..bi sistem geliştirdim..en çok zararı..400 point..performans mükemmele yakın..çok yatay olmadığı sürece..çok büyük kayıp imkansız..ve çok kolay duruyor..gel görki uygulama bambaşka oldu..üww..parça pinçik ettim sistemide performansıda..olay anı bişey oluyo..bi sürü düşünce geliyo beynime..yok başka bişeye bakmaya başlıyorum..felan feşmekan..

4. The Following 5 Users Say Thank You to QUEEN For This Useful Post:

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    13.584
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    13.700
    Toplam Teşekkür
    4.264 Yazısı Teşekkür aldı

iyi bir sistem işin en fazla %30 u.gerisi risk ve para yönetimi,psikoloji...sistem çok şey ama herşey deeel...esas hüner kişinin kendisinde...

kıvraklık,hızlı karar verebilme ve dahası bunu uygulayabilme bunlar kazanmak için olmazsa olmazlar...

ya herro ya merrocuların sonu baştan belli...
    Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve tavsiyeleri yatırım danıŞmanlığı kapsamında değildir yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kiŞisel görüŞlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu forumda yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
    - - - -
    Canım Oğlum İyiki Varsın!

6. The Following 7 Users Say Thank You to TÜRKOĞLU For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    9.908
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    15.844
    Toplam Teşekkür
    5.163 Yazısı Teşekkür aldı

başbakan, bugün katıldığı bir toplantıda İMF den neden korkuyoruz, masadan biz karlı kalktıktan sonra korkmamalıyız..imf kötü birşey değildir, çok cicidir v.s. babında şeyler söylemiş.. acaba yine hazırlıklar mı var birşeyler için..

8. The Following 5 Users Say Thank You to jerfin For This Useful Post:

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    2.591
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    7.338
    Toplam Teşekkür

trader psikolojisi diye topik açmak lazım..bu mesajları orda toplasak..arada bakmak lazım..
    neyi yapıp yapmayacağımızı..yazıp masaya koymalıyız..hergün..sistem %30 ise...bir topik hakediyo bence..

10. The Following 7 Users Say Thank You to QUEEN For This Useful Post:

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    4.408
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    14.055
    Toplam Teşekkür
    4.288 Yazısı Teşekkür aldı

Zarar ettiğim trade durumları...
    - datadan hemen önce ya da sonra işlem yapmak.Çünkü piyasa dataya göre şekillenmiyor..Datalar piyasayanın yönüne göre şekillendiriliyor.

-alırlarken al -satarlarken sat mantığı..Bu ise kanımca yanlış..Çünkü yüklü alım ve satımlar bir pozisyonun açılışı değil ,çoğu zaman finalizasyonu oluyor...

-geceye yüklü miktarda poz ile girmek..Çoğu zaman yatırımcıya önerdiği para tatlı olsa da,kazanılan para sizin trade becerinizden dolayı değil,şansınızdan dolayı oluyor...

-kayba doğru piramit yapmak...kayıp arttıkça pozisyondan uzak ekstra poz ile maliyet yapmak ancak ve ancak spot piyasada kazandırır...Kaldıraçlı işlemlerde intihardır çoğu zaman.Burada da iş tamamen şanstır.Sonuçta endexin dip ya da tepedeki hareketlerini tahmin edemezsiniz.Snuçta alınan spottaki gibi mal değildir.Bir opsiyondur ve kaldıraçlıdır...Karla beraber piramit yapmak çoğu zaman az kazandırsa da..Anaparayı korur.Ve asıl önemli olan da budur..

-Yurtdışına göre işlem yapmak...Zaten çok sığ ve volatil olan gelişmekte olan piyasa da dış datalarçoğu zaman yanıltır..

-Referans alınan diğer enstrümanlardaki hareketlenmelerin bize de kesin gözüyle yansıyacağını beklemek...Pİyasalarda her estrümanın hareketine verilen tepki eş zamanlıdır..Ardışık olarak birbirini takip etmek zorunda değildir..Yani ,"dow a veriyorlar biz de düşeriz birazdan" mantığı yanlıştır..Biz düşmüyorsak o an dow un düşüşünü bu şekilde fiyatlamışızdır..

Bu hataları ben son birkaç yıldır az da olsa hala yapıyorum...Ama bunlardan tamamen kurtulduğum zaman ancak başarılı olarak göreceğim kendimi.şu an iyi kazanıyor olmama rağmen...Çünkü aslolan kazanılan paranın ne kadar olduğu değil kesinlikle ve kesinlikle istikrardır...
    --Eksiklik Kendi Özümde--

12. The Following 11 Users Say Thank You to ATHLON For This Useful Post:

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    2.591
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    7.338
    Toplam Teşekkür

Trading bir disiplindir, disiplinli çalışma sonucu elde edilen performansdır. Aynı olimpiyatlara hazırlanan bir atlet yada bir sanatçı gibi çok iyi ve uzun süren disiplinli ve yoğun bir çalışma sürecinin ardından elde edilen yetenek sonucu iyi bir trader olunabilir.
    İyi bir trader'ın performansı neyi bildiği yada öğrendiğinden çok o şeyleri nasıl öğrendiğine bağlıdır. Unutmayalımki bilgiye herkes ulaşabilir, ve öğrenebilir, yüzlerce sistem ve trading tool bulabilirsiniz. Ancak bu ürünleri yada sistemi kullanmak işte maharet buradadır. İyi bir trader olmak için sisteminizi içselleştirmeniz gerekir. Bunu şu şekilde açabiliriz, eğer trade sisteminiz size uygun değilse, sizin yetenek ve görüşlerinizle bağdaşmıyorsa ne kadar iyi trader olursanız olun duygusal ve mantık dışı işlemlerle sisteminiz dışına çıkar ve başarısız olursunuz.

Ayrıca bugünün başarılı trader'ı yarında aynı başarıları elde edecek diye bir kural yoktur. Hızla değişen piyasa koşullarında iyi bir sistem yada yöntemle para kazanan biri, değişen koşullara uyum sağlayamaz, kendini geliştirmez, çalışmalarına ara verirse başarısının düşmesi kaçınılmazdır. Aynı bir atlet gibi sürekli antreman yapmak, kendini geliştirmeye çalışmak iyi bir trader olmanın önkoşullarındandır.

Özet olarak iyi trader olmanın koşulları:
    -karakterinize ve kafanıza uygun bir sistem,
    -bu sistemi içselleştirmek,
    -sürekli sisteminizi uygulamak için zihinsel ve duygusal eksersiz,
    -değişen koşullara uyum ve sürekli araştırıp kendini geliştirmek.

İşte bunlar olmadan iyi bir trader olunmaz, yanlızca dönemsel başarılar gelir.

Devam edecek....
    Gönderen bbars zaman: 04:15
    bbars
    Turkiye Hisse piyasalarında çeşitli pozisyonlarda 16 yıldır fon ve portfoy yönetimi yapmaktayım. Kurulduğundan beri vadeli işlemler piyasasında kişisel olarak işlem yapmaktayım. Gördüğüm kadarıyla büyük para ve yabancılar kazanırken küçük yatırımcımız ezilmekte. Amacım küçük yatırım ve traderlara sistem kullanımı ve trade psikolojisi konusunda destek olmak. Umarım faydalı olurum...

14. The Following 2 Users Say Thank You to QUEEN For This Useful Post:

Yer
    VOB Street
    Teşekkür Teşekkür 
    13.992
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    18.454
    Toplam Teşekkür
    7.124 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı QUEEN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    trader psikolojisi diye topik açmak lazım..bu mesajları orda toplasak..arada bakmak lazım..
    neyi yapıp yapmayacağımızı..yazıp masaya koymalıyız..hergün..sistem %30 ise...bir topik hakediyo bence..

Apla,

Bir psikolong'a gidip sorsan mı diyorum??
    En az 3 HİSSE...

16. The Following 4 Users Say Thank You to excali For This Useful Post:

Yer
    Papazın Çayırı
    Teşekkür Teşekkür 
    44.228
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    28.474
    Toplam Teşekkür
    8.404 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı Cerphin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pazartesiden itibaren metastock ve foreks ekranlarını açmıyorum.. sadece işlem ekranını açıyorum.. kararlıyım grafiklere bakmamakda.. başarabilir miyim acaba.. üüwww
    başaramazsın
    Milyonlarca taraftarın yüreği , siper etti sana kendini..

sokakta oynasan kaldırımdan destekleriz..

18. The Following 4 Users Say Thank You to The Tatar For This Useful Post:

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    2.591
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    7.338
    Toplam Teşekkür

Alıntı excali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Apla,

Bir psikolong'a gidip sorsan mı diyorum??
    hem trader hem psikolong olmalı..yoksam ne dediğimi anlamaz..eğr o psikolog..kendinde başarılı olmuşsa..tradingden voliyi vurmuştur..o psikolong deeldir artık..bizlemi uğraşcek..bu arada long dedim..dikkatinizi çekerim

20. The Following 3 Users Say Thank You to QUEEN For This Useful Post:

Yer
    VOB Street
    Teşekkür Teşekkür 
    13.992
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    18.454
    Toplam Teşekkür
    7.124 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı QUEEN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hem trader hem psikolong olmalı..yoksam ne dediğimi anlamaz..eğr o psikolog..kendinde başarılı olmuşsa..tradingden voliyi vurmuştur..o psikolong deeldir artık..bizlemi uğraşcek..bu arada long dedim..dikkatinizi çekerim
    Apla,

İşlem yaptığın aracı kurumdaki dealer'a bir danışsan??

Belki de H. Reçber'e?. Mail adresi olması lazım internette..
    En az 3 HİSSE...

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    2.591
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    7.338
    Toplam Teşekkür

Alıntı excali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Apla,

İşlem yaptığın aracı kurumdaki dealer'a bir danışsan??

Belki de H. Reçber'e?. Mail adresi olması lazım internette..
    ne diyim..psikologmu istiyorm deyim....ben mükemmeliyetci bir kişiliğim..o yüzden hiç huzur bulamam..

23. The Following User Says Thank You to QUEEN For This Useful Post:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 96 kullanıcı var. (0 üye ve 96 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri