Sayfa 19/19 İlkİlk ... 9171819
220 sonuçtan 217 ile 220 arası

Konu: Bir sistem yaratmak.

Rooks çevrimdışı çift hesap sebebiyle uzaklaştırıldı
    Yer
    İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    293
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    704
    Toplam Teşekkür
    242 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı İmales Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    21 yıldır bu piysanın içindeyim. (3-4 gün derken )

ayrıca dediklerinin hepsi var.
    valla o zaman helal olsun demekten ve bol kazançlar demekten başka bişey kalmıyo söylenicek.puanı kaç bari söylediniz merak içinde bırakmayınbunun yanında işlem sayısı kaçı karlı zararlı gibilerinden detayda verirseniz sevinirim.ve sistem kaç daklık

Teşekkür Teşekkür 
    1.462
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.915
    Toplam Teşekkür
    553 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı Strategist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuya baz oluşturan sistemde niye c<ortalama iken long'landığını çok kişi anlamakta zorlandığını yazmış. Ben kendi anladığımı anlatayım, belki ben de yanlış anlamışımdır.

Şimdi hemen hemen her hareketli ortalama kesişim sisteminde çok sağlam bir filtre yazmadıysanız kazançlı/zararlı işlem oranı yaklaşık 1/2 olur. Yani totalde her 3 işleminizden 2'sinde zarar yazarsınız. Ancak o kazançlı 1 işlem size zararlı 2 işlemden daha fazla para getirdiği için kara geçersiniz. Sıradan HO sistemlerinde uzun vadede oran hep böyledir.

Sazan dedi ki, madalyonu ters çevirsek ne olur. Yani AL yerine SAT yapsak, SAT yerine de AL yapsak ne olur. Her 3 işlemimizden 2'si karlı olur !!! Olaydaki püf noktası bu... Elimizde inanılmaz bir doğruluk oranı olan bir sistem var. Tek eksiği, filtrelenmeyince totalde zarar yazıyor. Ben ufak bir değişiklikle sistemi doğru işlem sayısını fazla düşürmeden kar yapar hale getirdim, usta sistemciler çok daha iyisini de yapar.

Kısacası başlangıç noktası buydu ve kesinlikle çok mantıklı bir başlangıç noktasıydı.
    çok güzel ifade etmişin abicim, Sn Sazan'ın kodu başlangıçta burda bi yanlışlıklar var duygusu uyandırsada, karlı trade oranın gayet güzel olması bakışımızı değiştirdi.. Tüm Ho larda benzer etki olurmu ve acayip can sıkıntısından bende bi şeyler karalyıp test ettim sonuç aynı, şincik seninde değin gibi burayı hareket noktası alarak güzel bi filtre uygulanabilir ve karlı tarde zararlı tarade oranı aynı onda düşürülebilirse, hem karlı hemde kazanma oranı yüksek bi sisteme sahip olunabilur, böle bi kaznama oranıda şüphesiz piskolojiyi yüksek tutup sistem disiplinine katkıda bulunur.. Topic malesef ilerleyemediği için, insanların yararlanabileceği düşüncelerde buhar oldu... ama bence bu farklı bakış üzerinde durulmaya değer aşağıda Sn Sazan'ın (ilki) long, short için c>ve c< ve benim karaladım sistem(örnek) sonuçları var, dikkat ediniz sistem kar ediyor, zararı kesemiyor uygun eklemeler düzeltecektir..üzerinde durup bi şeyler çıkartabilirim belki, galiba kesin, bi topiğide bitirdik,kınalar elimizde,, herkese kolay gelsin....

"Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur..."(NFK)

Teşekkür Teşekkür 
    3.797
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.236
    Toplam Teşekkür
    358 Yazısı Teşekkür aldı

Şu güzelim topik ne hala gelmiş yazık yazık.
    Bir mum,diğer bir mumu tutuşturmakla
    Işığından bir şey kaybetmez
    Hz.Mevlana

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    8.177
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    14.670
    Toplam Teşekkür
    5.355 Yazısı Teşekkür aldı

Konu para olduğunda herkesin dini aynıdır.

Voltaire

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yer imleri

Yer imleri