Sonuçlar: Hangi veri ekranını kullanıyorsunuz?

Katılımcı sayısı
63. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Matriks gold

46 73.02%
  • Euroline globe

1 1.59%
  • Ibs real trade pro

3 4.76%
  • Foreks fx2000

13 20.63%
Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
56 sonuçtan 13 ile 24 arası

Konu: Hangi veri ekranını kullanıyorsunuz?

Yer
    Bi orda, bi burda
    Teşekkür Teşekkür 
    438
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.428
    Toplam Teşekkür
    351 Yazısı Teşekkür aldı

ordi Nickli Üyeden Alıntı
    matriks'in ekranın hızlı hareketlerde donmasından bıktım, usandım. Sadece bana özgü olsa kendimden bileceğim de(kablolu hatta geç dediler geçtik, donanım yükselt dediler, yaptık, ekrandaki fazlalıkları kaldır dediler, kaldırdık, son sürüme geç dediler, geçtik, kullandığın systemleri azalt dediler, azaltık ama çare olmadı olmadı. Ben sizin a a a a alayınızı öpüyorum ve çin ordusuna havale ediyorum). Bir haftada 4 defa yeni sürüm yenileyeceklerine daha ciddi işlerle ilgilenseler iyi olacak.

Artık yeni veri sağlayıcı arıyorum. Gerçi monopol piyasa olmuşlar ya hadi hayırlısı.

şimdiden önerisi olan arkadaşlara da teşekkür ederim

2. The Following 5 Users Say Thank You to SU-TE For This Useful Post:

Yer
    Bi orda, bi burda
    Teşekkür Teşekkür 
    438
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.428
    Toplam Teşekkür
    351 Yazısı Teşekkür aldı

İndregandi Nicli üyeden alıntı

ağzına sağlık,....

Mtx te donmaların yanına birde saniye gecikmeli veri yayını eklend,....
    Başka yaşayan varmı bilmiyorum varsa yalnız olmadığımızı bilelim iyi olur,.....

Olay şu şekilde aşağı veya yukarı hacimli ataklarda, yani ağa ve ekibi bu gün olduğu şekilde yukarıdan huşu içinde sığırı olmayan ekonomiye yukarıdan karşılıklı poz açarken mtx te 5-10 sn ye gecikmeli olarak geliyordu,.......

Fiyatlar 7xx-6xx bandında oyalanırken ve ben fiyatı 7xx görürken aracı al sat ekranını kontrol ettiğimde 950 de olduğunu ve 7xx ün kırıldığnı gördüm, görmemle zaten 86xxx geldi,....

Aslında bu işe alışık olmama rağmen ki o nedenle kontrol ettim zaten, bu durum 3 -4 aydır sürüyor....yani kuvvetli alışlarda vade geçişlerinde ani dönüşlerde bu sık rastlanan durum,....

Ve eğer kişiler teknik analizle poz alıyorlarsa terste kalmaları işten deyil zira bu sn ye gecikmelerine bir de donmalar ekleniyor dadından yenmiyor durum,......

Mtx versiyon yenilemene gerek yok, her yenilemede kullanıcılarını zaten alt üst ediyorsun, saatlerce telefonda konuşuyoruz sonrasında,.....çözüm ise yok, çare yok,.....

Diğer durumda ise şöle bir süredir donma sorunu yaşamıyordum, kendiliğinden düzeldi, şimdi donma yine var kendiliğinden geldi, üstelik bu donma var diye proğramı yenilememe rağmen,.....

özetle ağa ve ekibinin tireşimli alımlarının titreşim bölümünüde mtx e oldukça kıllandım artık, tireşim oldumu yani karşılıklı poza girdimi ağa, siz donan ekranı aça kapa yaparken ağa çoktan yol almış oluyor, tek silahınız şartlı emirler bu durumda,....

Bundan çıkacak sonuç ise mtx sizi patlatacağına yazın şartlıyı ağa patlatsın daha iyi,.....

Mtx eğer bu foromları takip ediyorsan bir tane nick yap kendine deki ben yetkiliyim bizde sorun yok , sorunlar şundan kaynaklanıyor de,....yada gel bana sorunu gider bıktım artık uğraşmaktan, alternatif bir yazılım çıktığında çok zor duruma düşeceksin bu kesin, bir daha kıçınızla martı yakalasınız düzeltemezsiniz durumu,....

Onun için yol yakınken,
    ilk versiyonunuza geri dönün sizden versiyon isteyen yok, ..
    Ille yeni ürün olsun diyorsanız eskiyede devam edin isteyen istediğini kullansın şart dayamayın,...
    Bu py de çoğu insan kendi indik ve sistemlerini yapıyor ve kullanıyorlar, bu donmalarla 5 dk ya, analiz yapanın terste kalması ve inanın bunu sizden talep etme hakkı doğar yetrki ispatlasın, o nedenle bu donma işini çözün ve nedenini açıklayın, alt yapınızmı yetmiyor server mi yenileyeksiniz, ne yaparsanız yapın, ilave olarak 5 dk veri setini uzatın bu haliyle hangi sistem bununla adam gibi çalışacak, 2 ay 3 ayla hangi sistem iş yapacak,...ms kaçınılmaz duruyor yarın ms buradan hak alırsa ne yapacaksınız,....diğer durumda ms förmülleri ile bire bir yapın işi, bir sorunda bu haliyle hallolur o zaman,....

Bu gün sayenizde terste kaldım, para kaybettim,....bu durum da sizde kulak tıkıyarak short kalıyorsunuz durumlara, acil çözüm bekliyoruz artık sıktı bu durum, versiyonlara son verin ilk versiyona geri dönün, bizlerin versiyonla işi yok,.....biz kendimizi formülllerle yeniliyoruz zaten yeterki siz yerinizde rahat durun,

yettiniz gari,....

4. The Following 5 Users Say Thank You to SU-TE For This Useful Post:

Yer
    Bi orda, bi burda
    Teşekkür Teşekkür 
    438
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.428
    Toplam Teşekkür
    351 Yazısı Teşekkür aldı

ordi Nickli Üyeden Alıntı
    matriks pala'nın kendisidir benim için

6. The Following 2 Users Say Thank You to SU-TE For This Useful Post:

Yer
    Bi orda, bi burda
    Teşekkür Teşekkür 
    438
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.428
    Toplam Teşekkür
    351 Yazısı Teşekkür aldı

indregandi Nickli üyeden alıntı

mantıklı, yazılım dünyası, mtx se yazacağına palaya yaz, veriler geciksin 10 sn 15 sn ye atı alan üsküdara geçer, adam düşünün 200 kontrat girmiş örnek, 4 kademe kaybetse donmadan öttü, demekki daha emri girmeden şartlısını giracek bu kişi, ....

yani bu iş geberdi artık, çok kötü oldu bu donmalar, vibrasyonlar titreşimler gıpraşımlar,....

8. The Following 2 Users Say Thank You to SU-TE For This Useful Post:

Yer
    deepblue
    Teşekkür Teşekkür 
    30.011
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    10.759
    Toplam Teşekkür
    2.717 Yazısı Teşekkür aldı

Nedir şu matriks, çözemedim. Uzman matrikslilerin dediklerini yaptık olmadı, kamoyundan duyduklarımızı yaptık olmadı olmadı. Matriks pala'nın ta kendisi. Bazı arkadaşlar MT üzerinden vob verisi yayınlayan kuruma kızıyorlar ama matriks gibi sorunlara yol açmıyor en azından. En kısa zamanda MT umarım veri yayınlarda kurtulurum bu çileden.

10. The Following 3 Users Say Thank You to ordi For This Useful Post:

Yer
    Bi orda, bi burda
    Teşekkür Teşekkür 
    438
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.428
    Toplam Teşekkür
    351 Yazısı Teşekkür aldı

indregandi Nickli üyeden alıntı

Sevgili dostlar,

mtx sin bendeki problemleri şöyle,...

Donma,.....
    Hard diske yüklenerek pc ye zarar veriyor, bir süre sonra hard disk dayanamıyor ve su koyveriyor, eğer yani formüllerinizi yedeklemediyseniz veya son bir kaç değişikliğinizi verileriniz kayboluyor,
    sonuç maddi zarar manevi zarar,

saniyeli gecikmeli data yayını, fiyat gördüğünüz fiyat deyil gerçek fiyat gecikmeden dolayı yukarıda veya aşağıda olabiliyor, sistemciyseniz sisteminiz geride kalıyor, sinyal gecikiyor, longsanız shorta, shortsanız longa terste kalıyorsunuz, zarar kaçınılmaz oluyor veya panik yaptırarak, çünkü kontrolünüz dışında bir gelişme pozdan çıkarak analiziniz sekteye uğruyor, güven kaybı sürekli kontrol ve endişeyi körükleyerek daha fazla ekran başında olmanıza, daha fazla endişe duymanıza, daha fazla fiyat kontrolüne neden oluyor, bir süre sonra manyıyorsunuz,

donma ve diğer problemlerin istem ve konntrol dışı geçci düzelmesi,

neden bulamıyorsunuz, çünkü siz müdehale etmediniz, sorun düzeldi seviniyorsunuz, pc niz artık donmuyor, ama yeni bir indikatör tanımlamaktan itina ediyorsunuz, ya donarsa veya düzeldi diyorsunuz ama yine donarmı sorusunu soruyorsunuz,...küçük donmalara bu defa zarar etme korkusuyla proğramı yeniliyorsunuz, ....endişe duyuyorsunuz, manyıyorsunuz,....

Yeni versiyonlar,

versiyon yenileniyor, yeni versiyonda günlerce çalıştığınız artık güven duyarak uyguladığınız indik veya sistem takılıyor, yarına bitiksiniz eliniz ayağınız dolaşıyor, telofon ediyorsunuz kimse yok,....yarın py açık malüp başladınız güne telofon etseniz team wiev falan, pc nize girildi, zamanınız kayboldu, ağa kim bilir ne halt yiyordur, pc niz in gizliliği kayboldu, sorun hallolacakmı, manyıyorsunuz, derdinii anlatırken yoruluyorsunuz,...bunuyorsunuz, sapıtıyorsunuz, artık paronayaksınız, py ile ilişkiniz kalmamış, endişeli ve kaygılısınız,

ms ile küçük farklar,

ms ile küçük farklar, yazılım dili bilmeyenler, ama bir şekilde biraz sağdan soladan öğrenip mtx se formül atanlar, formülünüzü akşam yazdınız, içinde küçük farklar var, akşam py kapalı mtx problemsiz, sabah py açıldı, dün şıkır şıkır çalışan pcniz donmaya başladı, indik ise sizi çok uğraştırmıştı, emeğiniz vardı ısrarlısınız, aç kapaya başlıyorsınuz, düzeliyor, yoğun veride tekrar donuyor, indiğinizi bunlar için yapmıştınız tam ihtiyacınız varken devre dışı kaldınız, çünkü aç kapa ile meşgulsünüz, artık py ile ilginiz kalmadı siz açıyor ve kapıyorsunuz, indiği silmek doğrusu içinizdeki ses silerseniz bir yanınız eksik kalır diyor, direniyorsunuz,....manyıyorsunuz,....

Sonuç manyıyotx kullanıyorsunuz, imkb donmuyor bu donuyor, bu gecikmeli geliyor kıllanıyorsunuz, güveniniz kayboluyor, ağa neden ile olan potansiyel güven kaybı mtx le katlanıyor, ülke malum,....

Farkında deyilsiniz ama bunuyorsunuz,...

Buna kimsenin hakkı yok mtx tarafından bir an önce bunun sağlıklı açıklamaları yapılmalı, yerinde hizmet verilmeli kabul edenlere, yoksa mtx bu işi bırakmalı , bu işten hayatını kazanan insanlar var, kimsenin diğerlerinin ekmeği ile oynama hakkı yok,........

Bu durum her şeyden şüphelenmeye yol açıyor, kendiliğinden düzelmeler gelip gitmeler, donmalar,......bunlar artık sizi şüpheci yapıyor,....

Azı yazılmış dahası olan bu yukarıdaki nedenler bir an önce düzeltilmeli,...imkb verisi düzgünse mtx verisinin gecikmesinin, donmasının izahı yok,.....versiyon olayları çeşitlenmeli kim hangi versiyonda rahatsa buna imkan sağlanmalı, bir şey yeniliniyorsa düzelir, oysa yenilik hep sorun çıkarıyor,....mtx artık kendini düzeltmeli,

üç senedir kullanıyorum bu yazdıklarımda bir arpa yol alabilmiş deyilim,....

Forex 2000 geçecem sistem yazamıyorsun, yabancı kullanacam data alamıyorsun, bu mtx tarafından ve bu sarmal sistem tarafından avantaja dönüşmemeli,....

sonuç, kullanıyorsunuz,evet kullanıyorsunuz amaaa çok kıllanıyorsunuz yeteeeeer aaartık, ....

12. The Following User Says Thank You to SU-TE For This Useful Post:

Yer
    Bi orda, bi burda
    Teşekkür Teşekkür 
    438
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.428
    Toplam Teşekkür
    351 Yazısı Teşekkür aldı

negrolino Nickli üyeden alıntı

General elektrik %1.25 olan garanti bankasındaki payını satacakmış
    toplam 52.512.499 adet haber bloombergte çıktı matriks atladı şeref yok napsınlar

14. The Following User Says Thank You to SU-TE For This Useful Post:

Yer
    Bi orda, bi burda
    Teşekkür Teşekkür 
    438
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.428
    Toplam Teşekkür
    351 Yazısı Teşekkür aldı

indregandi Nickli üyeden alıntı.

o nedenle amacım bu proğramı yukarıda izaha çalıştığım şekilde randımanlı olarak kullanabilmek, mtx ten genel görüntü olarak memnunum sorunum ise yürümesinde, donmasında geckmesinde,....versiyon yenilemesinde, ......çalışsın sadece ve formül pancereside ihtiyaca bilgilerimiz dahilinde cevap versin yetrli,...araba yürüsün seansta yürüsün araba,.....bunu istemek parasını ödediğimiz bir hizmet olarak doğal hakkımız, üstelik zarara uğratmasıda bu haliyle kaçınılmaz olyor,...

donmasın, formüller sistemler takılmasın,...gecikmesin, versiyon çeitli olsun dileyen kendi yanilesin versiyonunu,....

hepsi bundan ibaret,...

16. The Following 3 Users Say Thank You to SU-TE For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    17.466
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    20.796
    Toplam Teşekkür
    7.064 Yazısı Teşekkür aldı

Kullanmayın matriksi, hiç tavsiye etmiyorum kimselere, aksine üstüne basa basa kullanmayın derim hep, matriks haricinde ne olursa kullanın, helede vob işlemi yapıyor vob ekranı takip ediyorsanız matriks avantaj falan değildir, fx2000, ıbs, euroline hepsi daha güvenli daha stressiz daha güzel daha iyi, matriks gold veya herne matriks yüklüyse bilgisayarınızdan bile silin atın, çalıştırmayın mümkünse format atın dahada yüklemeyin, o kadar net bi tavsiyede bulunuyorum sizlere, saygılar
    ** Savaşa başlarken ve masaya otururken her ihtimali göz önüne al!.. Ve kendini en kötü duruma hazırla!
    Hun İmparatoru ATİLLA

18. The Following 3 Users Say Thank You to bull market For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    17.466
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    20.796
    Toplam Teşekkür
    7.064 Yazısı Teşekkür aldı

VOB piyasa kapandıktan sonra açıkladığı aracı kurum takaslarını, euroline aracı kurum dağılımı tablosu şeklinde bir gün gecikmeli veriyor, böylece vade başından bu yana hangi kurum ne durumda görebiliyorsunuz, bir gün önce kim almış kim satışı çok yapmış görülüyor, ilgilenenlere duyurulur
    ** Savaşa başlarken ve masaya otururken her ihtimali göz önüne al!.. Ve kendini en kötü duruma hazırla!
    Hun İmparatoru ATİLLA

20. The Following 2 Users Say Thank You to bull market For This Useful Post:

Yer
    Bi orda, bi burda
    Teşekkür Teşekkür 
    438
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.428
    Toplam Teşekkür
    351 Yazısı Teşekkür aldı

22. The Following 2 Users Say Thank You to SU-TE For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    38
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    18
    Toplam Teşekkür
    8 Yazısı Teşekkür aldı

Selamlar,uzun zamandır matriks kullanıyorum.Yukarıdaki yazılarda genellikle donma ,kilitlenmeden şikayet edilmiş.Yanlış anlamadıysam herkes internet üzerinden veri alıyor.Ben uydu bağlantısıyla çalışıyorum hemen hemen hiç sorun yaşamıyorum tavsiye ederim.Küçük bir receiver ve digitürk bağlantısı yeterli oluyor.Diğer sorunları bilemem .Alım satım modülü olarakta IDB kullanıyorum.VOB işlemi yapıyorum ve verilerimi(fiyat baz)buradan takip edip matriks grafiklerine göre işlem yapıyorum.Kesinlikle işlem ve veri izleme programları farklı olmalı bence.Sabah açılışta endeks değerleri tv'de bloomberg'te daha çabuk geliyor.2 dk.ya yakın gecikme oluyor matrikste.Zaman zaman (yanlış hatılamıyorsam)history dosyasını boşaltıyorum.Matriksi ararsanız bu konuda yardımcı oluyorlar.Bu dosyayı belli aralıklarla otomatik silen bir program için uğraştık olmadı ,manuel siliyorum.Uydu bağlantısını kesinlikle tavsiye ederim.Kota,donma vs .problem olmuyor.Diğer kısımları üstatlar bilir.

Saygılarımla.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yer imleri

Yer imleri