Sayfa 2/2 İlkİlk 12
23 sonuçtan 13 ile 23 arası

Konu: Ev Alacağım Sizce Vakit Uygunmu ?

Teşekkür Teşekkür 
    7.391
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    14.235
    Toplam Teşekkür
    1.578 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı cakartalı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar kararsız kaldım biraz daha sabretsemmi yoksa tam zamanı mı ? vobda güzel gidiyorum ev almasam vobda devam etsem ? kaldırac az tutuyorum yukselmem gec ama iyi oluyor tek korkum ev fiyatları birden 2 katına cıkarsa diye.Konu hakkında bilgisi olanlar yardım ederse memnun olurum.

Sn cakartalı ev konusu biraz farklı. Ev sizin için bir ihtiyaç ise alın ama amaç yatırımsa şu an için uygun gözükmüyor. Bazı şeylere dikkat edin.

Şöyle bir durum var. Ben geçtiğimiz hafta çok güzel bir fırsat yakaladım ve bir ev aldım.

Aldığım evin bulunduğu bölgedeki emsal evlerin fiyatı 4.5 x fakat ben 2 x fiyata buldum kontrollerimi yaptım ve hemen fırsatı kaçırmadan işi bağlayıp , evi aldım.

Bu sektorde bazen olmadık fırsatlar doğabiliyor. Gezmek ve birebir temasa geçmek çok önemli. Sadece internette ilanlara bakmak yetmiyor.

Teşekkür Teşekkür 
    60
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    18
    Toplam Teşekkür
    12 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı haguan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sn cakartalı ev konusu biraz farklı. Ev sizin için bir ihtiyaç ise alın ama amaç yatırımsa şu an için uygun gözükmüyor. Bazı şeylere dikkat edin.

Şöyle bir durum var. Ben geçtiğimiz hafta çok güzel bir fırsat yakaladım ve bir ev aldım.

Aldığım evin bulunduğu bölgedeki emsal evlerin fiyatı 4.5 x fakat ben 2 x fiyata buldum kontrollerimi yaptım ve hemen fırsatı kaçırmadan işi bağlayıp , evi aldım.

Bu sektorde bazen olmadık fırsatlar doğabiliyor. Gezmek ve birebir temasa geçmek çok önemli. Sadece internette ilanlara bakmak yetmiyor.

Hayırlı olsun sn haguan sizin adınıza sevindim güzel fırsat yakalamıışsınız ..Banada düşse böylesi .Hem satamıyorlar hemde fiyatı indirmiyorlar bende gezicem birebir konuşucam başka çare kalmadı

Teşekkür Teşekkür 
    1.405
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.394
    Toplam Teşekkür
    771 Yazısı Teşekkür aldı

güle güle sağlık sıhhatle oturun haguan bey, sürü psikolojisi emlak piyasındada geçerli demekki bende dahil çvremdeki herkesi bi ev arayışı sarmış durumda izmirdeyim çok satılık kiralık ev var izmirde, bu işlerde lokasyon çok önemli ama bence genel manada paranın biraz daha bono yada vadelide bekletilmesi 2010 başı gibi uygun duruma gelebilir ama avantajlı kelepir bulundumu yapıştırmak lazım benin fikrim ve planımda bu şekilde.

Teşekkür Teşekkür 
    7.391
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    14.235
    Toplam Teşekkür
    1.578 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı cakartalı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun sn haguan sizin adınıza sevindim güzel fırsat yakalamıışsınız ..Banada düşse böylesi .Hem satamıyorlar hemde fiyatı indirmiyorlar bende gezicem birebir konuşucam başka çare kalmadı
    Alıntı traderx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    güle güle sağlık sıhhatle oturun haguan bey, sürü psikolojisi emlak piyasındada geçerli demekki bende dahil çvremdeki herkesi bi ev arayışı sarmış durumda izmirdeyim çok satılık kiralık ev var izmirde, bu işlerde lokasyon çok önemli ama bence genel manada paranın biraz daha bono yada vadelide bekletilmesi 2010 başı gibi uygun duruma gelebilir ama avantajlı kelepir bulundumu yapıştırmak lazım benin fikrim ve planımda bu şekilde.

Hayırlı olsun dilekleriniz için teşekkür ederim. Evet bende şimdi ev alma taraftarı değilim hatta bu işi zamana yaymıştım uygun fırsatını kolluyordum fakat fırsatın nezaman çıkacağı belli olmuyor.

Yer
    teprik ederim
    Teşekkür Teşekkür 
    66.763
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    55.837
    Toplam Teşekkür
    13.699 Yazısı Teşekkür aldı

cümleten günaydın bol kazançlar ...
    2013,00

Teşekkür Teşekkür 
    2.536
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    10.046
    Toplam Teşekkür
    3.420 Yazısı Teşekkür aldı

emlekcılara bakarsanız ;herzaman en uygun alım zamanı derler..son 4 yıldır..biraz bekleyin diyen emlakcı vs. yoktur..
    kimse ayağına kurşun sıkmaz..kimse ekmek yediği ağacı kesmez
    ...
    onlar kadar yalancı insan yıok..hemde yüzsüz...insan utanır be..koca koca yatırm ortaklığı,emlakcı tv ye çıkıyor..her zaman paranız varsa alın evler uçacak deniliyor..tam 4 senedir...bu millete 1.20 den dolar bozdurup 180 milyara ev aldırdılar..
    kriz oldu..evler %20 ucuzladı..hala aynı pişkinlik..bu adamlar bırak ekonomiden anlamayı doğru dürüst kontratı bile dolduramıyorlar..10 tane belirgin yazım yanlışı yaparlar..

2006 da iken evler 150 bin dolar iken(dolar 1.20 ev 180 milyar) bile ,ben bu fiyatlardan asla ve asla ev almam demiştim...
    diğer forumda çok yazılarım var..

morgate dediler,faiz düşecek dediler,evler fırlayacak dediler...ne oldu....3 yıldır evler yatay-aşşağı...
    peki 150 bin dolara(180 milyara ) o zaman ev alan,şimdi evini ancal 110 bin dolara satar...ne yatırm be...

dünyanı hiçbir yerinde ev fiyatları,milli gelire oranı bu kadar yüksek değildir..
    faiz en en dip iken(%7),dolar en değersiz iken,borsa en tepede iken ev fiyatları şimdiki fiyatdır...bakın kiralar 3 yıldır aynı..hatta ev sahibi kiracıya rica ediyor

unutmayın artık efsane bitti..nufuus artan türkiye yok..bakın okullardaki ögrenci sayısına(nimet çubukun ifadesi)

sonuç..fazi ile ev fiyatları ters orantılıdır..faiz %7 iken bile ev fiyatları bu kadardır..hele hele 3 sene önce alan avrupa birliğine girsek bile kar edemez(özel koşullra hariÇ)..
    evin yoksa birşey demem..kiracılık zor..AMAAAAA
    yatırım için 50 bin dolardan fazla tek kuruş vermem..parite,global ve yerel piyasa mutlaka bu fiyata gelecektir..

zamanlama herşeydir..

7. The Following 2 Users Say Thank You to abka For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    2.536
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    10.046
    Toplam Teşekkür

ankara etlikte yan komşum 200 mil. yara evi 2006 da aldı..hadi şimdi satsın 180 e...

1998 de evler 20.000 dolardı..
    ben global gelişmeye binaen 50.000 dolar veriyom...
    çok bile....

50.000 dolara 3+1 120 metre kare..ortahalli semtde ev görürseniz söyleyin...yoksa ben bekler..

kiralardaki baskı mutlaka ev fiyatına yansır..bunlar birbirirni tetikler..
    40 tane evi olan emrah kiralardaki düşlşe bakalım ne kadar dayanacak..

9. The Following User Says Thank You to abka For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    2.536
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    10.046
    Toplam Teşekkür

not faizler yükseliyor..yani evin baş düşmanı canlanıyor..faiz %10

11. The Following 2 Users Say Thank You to abka For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    2.536
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    10.046
    Toplam Teşekkür

kural;
    kasaba et fiyatı nasıl olcak dersen ne der..
    araba servisine git 5.000 km de rot balans ayarı yap der..
    doktor,6 ayda bir cekaup agel der..

herkes düzenini korumak için yorum yapar..esasında kişisel düşünce ;o işten kazanç sağlamanın yoğrulmuş biçimidir...

13. The Following User Says Thank You to abka For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    2.536
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    10.046
    Toplam Teşekkür

şöyle yapın..mesela 2007,2008 2009 da emlakcılar başkanın falan emlak piyasası hakkında yorumlarını geoogleden bulun..adamlar ne kadar heyecanlı konuşöuşlar..
    sanki ellerinde bir yazı var..bunu sürekli okuyorlar gibi...
    ve sonra bakın ev fiyatları 6-12 ay sonra ne olmuş...

15. The Following User Says Thank You to abka For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    337
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    90
    Toplam Teşekkür
    13 Yazısı Teşekkür aldı

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yer imleri

Yer imleri