Ana Sayfa / ekonomi / Merkez Bankası ve Kalkınma Bankası’na atamalar

Merkez Bankası ve Kalkınma Bankası’na atamalar

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkan Yardımcılığına Dr. Uğur Namık Minik’ün atanmasına dair Cumhurbaşkanı sonucu Resmi Gazete’de yayımlandı. Ek olarak, Türkiye Kalkınma Bankası’na da yeni başkan atandı.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkan (Guvernör) Yardımcılığına Dr. Uğur Namık Minik atandı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de piyasaya sürülen Cumhurbaşkanı sonucuna bakılırsa, TCMB Başkan Yardımcılığına Dr. Uğur Namık Minik getirildi.

Söz mevzusu atama 1211 sayılı kanunun 29’uncu maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 2, 3 ve 7’nci maddeleri gereğince yapılmış oldu. 

KALKINMA BANKASI BAŞKANI GÖREVDEN ALINDI

Öte taraftan, Resmi Gazete’deki Cumhurbaşkanı kararlarına bakılırsa, Türkiye Kalkınma Bankası AŞ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Buçukoğlu görevinden alındı. Bu suretle boşalan Türkiye Kalkınma Bankası AŞ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine İbrahim Halil Öztop atandı.

Resmi Gazete’deki bir başka atama sonucu ile Gömü ve Maliye Bakanlığında açık bulunan Başhukuk Müşavirliği ve Muhakemat Genel Müdürlüğüne ise Hayrettin Kurt getirildi.

İBRAHİM HALİL ÖZTOP KİMDİR? 

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sanayi Mühendisliğinden mezun olan İbrahim Halil Öztop, Bilkent Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans derecesine haiz. 1995 senesinde yatırım bankacılığı kariyerine süregelen ve 1999 senesinde Körfezbank’a geçerek gruba katılan Öztop, Türkiye Sınai Kalkınma Bankasında Yatırım Bankacılığı Grup Müdürü olarak vazife yapmış oldu. Güvence Yatırım bünyesinde Hususi Ana para İşlemleri Müdürü olarak çalışan Öztop, 2011 yılından bu yana Güvence Yatırım’da kurumsal finansmandan görevli Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütüyordu.

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Çeyrek altın ne kadar? (24 Eylül 2018 altın tutarları)

Altın fiyatlarında son durum nasıl? Çeyrek altın fiyatı ne kadar?

Ali Koç’tan Türkiye ekonomisine bakış: Tünelin sonunda ışık var

Ekonomide her zaman inişli çıkışlı dönemlerin olduğunu söyleyen ve Türkiye’nin bunu atlatabilecek cephaneliğe sahip olduğunu belirten Ali Koç, “Tünelin sonunda ışık var. Bizi yönetenlerin durumun farkında olduğunu ve gerekenleri yapacağını düşünüyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir