Ana Sayfa / ekonomi / Seansiçi Yatırım Stratejisi – 26.09.2011

Seansiçi Yatırım Stratejisi – 26.09.2011

Piyasa Stratejisi
Haftasonu gerçekleştirlen IMF-Dünya Bankası toplantılarından Avrupa’daki borç krizine ilişkin somut bir çözüm çıkmaması nedeniyle sabah saatlerinde Asya borsalarında satıcılı bir kapanış gerçekleşti. Ancak kısa süre içinde, gündem yine Avrupa olmak üzere, Avrupa Merkez Bankası üyelerininin tedirginliği yatıştırmaya yönelik açıklamaları ve beraberinde gerçekleşen spekülasyonlar, Avrupa borsaları öncülüğünde küresel borsalara alım getirdi. Avrupa Merkez Bankası’nın faiz indirimi gerçekleştirebileceği ve bankaların sermayelerinin güçlendirileceği bu spekülasyonlardan sadece birkaçı. Mevcut sorunun çözümüne ilişkin bir gelişme yaşanmazken, sadece spekülatif haberlerle ve umut veren sözlerle yükselen borsalarda, beklentilerin kısa bir süre içinde gerçekleşmemesi satışları yeniden tetikleyecektir.    

Yurtdışı piyasalarda ve aşırı değer kaybeden gelişmekte olan piyasalarda yaşanan tepki alımları bizdeki olası yabancı satışlarını kesti. Cuma günü bankalara gelen satışlar sonrasında bugün kayıplar gideriliyor.  Hareketler volatil ve devamlılığı belirsiz şekilde. Yurtdışında yaşanan yükseliş değil, bir tepki hareketi. Bu yüzden yurtdışına göre daha az kayıplar ile takip edilecek bir izleme dönemi yaşayacağız.


İMKB Stratejisi 
İMKB 55.500 desteğine doğru gerilemeye devam edecektir. 55.500 desteği, 48.000’den başlayan yükselen trendi temsil etmektedir. 55.500 desteği kırılması durumunda ara destek noktaları 54.000 ve 52.500 olacaktır.

VOB Stratejisi
İMKB 30 gösterge kontratında, 70.800 geçilmesini beklemediğimiz direnç seviyesi olarak izlenebilir. 68.250 desteğinin kırılması durumunda ise ilk etapta 66.250 desteğine geri çekilme yaşanacaktır.

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Asansörlere sıkı takip

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, can güvenliği açısından yüksek risk taşıyan ürünlerden asansörlere yönelik denetimlerini sıkılaştırdı.

Yerli tohumlara 7 yeni çeşit eklendi

Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü'nce yerli tohum üretme çalışmaları kapsamında geliştirilerek bu yıl tescil edilen 7 yeni tıbbi ve aromatik bitkinin tohumları, çiftçilerin hizmetine sunuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir