Ana Sayfa / ekonomi / Seansiçi Yatırım Stratejisi – 20.09.2011

Seansiçi Yatırım Stratejisi – 20.09.2011

Piyasa Stratejisi
İtalya’nın kredi notunun düşürülmesi, Avrupa bankalarına olan güven kaybı, Almanya’da açıklanan IFO güven endeksinin ekonomiye olan güvenin hala zayıf olduğunu göstermesi gibi tüm olumsuz haber akışına rağmen, küresel borsalarda pozitif bir seyir izleniyor. Dün, AB-IMF ve Yunanistan arasında gerçekleşen görüşmenin olumlu geçtiğinin açıklanması bir yana yarın sonuçlanacak FED toplantısından parasal gevşeme kararı çıkacağı beklentisi, bu iyimserliğin sağlanmasına neden olmuş olabilir. FED toplantısından beklendiği gibi piyasaları tatmin edece bir karar çıkmazsa, negatif fiyatlama kaldığı yerden devam edecektir.

TCMB bugün 350 milyon $ tutarında döviz satım ihalesi açtı. TCMB günlük 350 milyon $ satım ihalesi gerçekleştirecek,  sepette bir değer kaybı olmamasına ve diğer gelişmekte olan ülke para birimlerine göre realitif olarak daha az bir kayıp olmasına karşın bu döviz satım ihalesi TCMB’nin kurda yukarı bir hareket istemediğini gösteriyor. TCMB’nin bir yandan TL’nin değer kaybetmesini engelleyerek diğer yandan faiz indirmesi beklenemez. TCMB’nin faiz kararı dışında munzam karşılıklarında olası bir değişiklik TCMB’nin metninde cari açıkla ilişkilendiriliyor. TCMB’nin toplantı özeti notunda cari açıkta belirgin bir iyileşme gördüğü taktirde munzam karşılıklarda bir indirim gerçekleştirebilir. TCMB’nin toplantı tutanaklarında piyasaları heyecanlandıran ya da bankacılık sektöründeki yükselişi destekleyen bir karar çıkmamıştır.

İMKB Stratejisi 
Gün içerisinde 56.000-58.000 aralığında İMKB’nin göreceli gücünü koruyacağını düşünüyoruz.

VOB Stratejisi
İMKB 30 gösterge kontrat için 69.100-69.500 destek bölgesi olmak üzere 71.000 ara direnç olarak 72.000’ne kadar yükseliş potansiyeli görülüyor.

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Asansörlere sıkı takip

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, can güvenliği açısından yüksek risk taşıyan ürünlerden asansörlere yönelik denetimlerini sıkılaştırdı.

Yerli tohumlara 7 yeni çeşit eklendi

Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü'nce yerli tohum üretme çalışmaları kapsamında geliştirilerek bu yıl tescil edilen 7 yeni tıbbi ve aromatik bitkinin tohumları, çiftçilerin hizmetine sunuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir